fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Liečivým účinkom medu sme sa venovali v našom článku Med – vzácny liek života. No vedeli ste že sa dá použiť aj ako základ pre výrobu mnohých kozmetických výrobkov. Je vynikajúci na udržiavanie hydratácie pokožky, bojuje proti príznakom starnutia a má výborné antibakteriálne účinky. Vďaka mnohým aktívnym látkam pôsobí blahodárne na pokožku vlasy a nechty. Výroba domácej kozmetiky z medu nie je vôbec náročná a výsledný efekt mnohých milo prekvapí.

Pleťová maska na liečbu akné

Zmiešajte 2 lyžice medu a jednu lyžicu škorice a naneste na problémové miesta na pleti. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a dôkladne opláchnite. Med spolu so škoricou pôsobia proti akné a začervenaniu vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.

Maska na vlasy

Zmiešajte 2 diely medu s jedným dielom olivového oleja (množstvo záleží od dĺžky a hustoty vlasov). Aplikujte na spodné dve tretiny vlasov a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Následne dôkladne opláchnite. Hydratačné vlastnosti medu napomáhajú obnoveniu suchých a poškodených vlasov. Vaše vlasy budú nielen hebké ale aj krásne lesklé

Medový peeling

Zmiešajte lyžičku medu a lyžičku jemných ovsených vločiek. Naneste na tvár a masírujte krúživými pohybmi  po dobu aspoň 4 minút. Tento peeling pomáha udržiavať pleť dokonale čistú, hladkú a sviežu. Čistí póry do hĺbky, čím zabraňuje vzniku neželaných čiernych bodiek a odstraňuje odumretú pokožku.

Balzam na pery/ Maska na tvár

Jednoducho naneste malé množstvo medu priamo na pery a nechajte pôsobiť. Ideálne počas pozerania obľúbeného seriálu. Alebo med naneste priamo na pleť a nechajte pôsobiť minimálne 10 minút. Dôkladne opláchnite. Med je účinný prírodný humektant (látka pútajúca vodu) a preto je ideálny na hydratáciu a liečbu suchých pier ako aj na hydratáciu a vyživenie pokožky.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články