fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Liečivým účinkom medu sme sa venovali v našom článku Med – vzácny liek života. No vedeli ste že sa dá použiť aj ako základ pre výrobu mnohých kozmetických výrobkov. Je vynikajúci na udržiavanie hydratácie pokožky, bojuje proti príznakom starnutia a má výborné antibakteriálne účinky. Vďaka mnohým aktívnym látkam pôsobí blahodárne na pokožku vlasy a nechty. Výroba domácej kozmetiky z medu nie je vôbec náročná a výsledný efekt mnohých milo prekvapí.

Pleťová maska na liečbu akné

Zmiešajte 2 lyžice medu a jednu lyžicu škorice a naneste na problémové miesta na pleti. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a dôkladne opláchnite. Med spolu so škoricou pôsobia proti akné a začervenaniu vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.

Maska na vlasy

Zmiešajte 2 diely medu s jedným dielom olivového oleja (množstvo záleží od dĺžky a hustoty vlasov). Aplikujte na spodné dve tretiny vlasov a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Následne dôkladne opláchnite. Hydratačné vlastnosti medu napomáhajú obnoveniu suchých a poškodených vlasov. Vaše vlasy budú nielen hebké ale aj krásne lesklé

Medový peeling

Zmiešajte lyžičku medu a lyžičku jemných ovsených vločiek. Naneste na tvár a masírujte krúživými pohybmi  po dobu aspoň 4 minút. Tento peeling pomáha udržiavať pleť dokonale čistú, hladkú a sviežu. Čistí póry do hĺbky, čím zabraňuje vzniku neželaných čiernych bodiek a odstraňuje odumretú pokožku.

Balzam na pery/ Maska na tvár

Jednoducho naneste malé množstvo medu priamo na pery a nechajte pôsobiť. Ideálne počas pozerania obľúbeného seriálu. Alebo med naneste priamo na pleť a nechajte pôsobiť minimálne 10 minút. Dôkladne opláchnite. Med je účinný prírodný humektant (látka pútajúca vodu) a preto je ideálny na hydratáciu a liečbu suchých pier ako aj na hydratáciu a vyživenie pokožky.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články