fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Liečivým účinkom medu sme sa venovali v našom článku Med – vzácny liek života. No vedeli ste že sa dá použiť aj ako základ pre výrobu mnohých kozmetických výrobkov. Je vynikajúci na udržiavanie hydratácie pokožky, bojuje proti príznakom starnutia a má výborné antibakteriálne účinky. Vďaka mnohým aktívnym látkam pôsobí blahodárne na pokožku vlasy a nechty. Výroba domácej kozmetiky z medu nie je vôbec náročná a výsledný efekt mnohých milo prekvapí.

Pleťová maska na liečbu akné

Zmiešajte 2 lyžice medu a jednu lyžicu škorice a naneste na problémové miesta na pleti. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a dôkladne opláchnite. Med spolu so škoricou pôsobia proti akné a začervenaniu vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.

Maska na vlasy

Zmiešajte 2 diely medu s jedným dielom olivového oleja (množstvo záleží od dĺžky a hustoty vlasov). Aplikujte na spodné dve tretiny vlasov a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Následne dôkladne opláchnite. Hydratačné vlastnosti medu napomáhajú obnoveniu suchých a poškodených vlasov. Vaše vlasy budú nielen hebké ale aj krásne lesklé

Medový peeling

Zmiešajte lyžičku medu a lyžičku jemných ovsených vločiek. Naneste na tvár a masírujte krúživými pohybmi  po dobu aspoň 4 minút. Tento peeling pomáha udržiavať pleť dokonale čistú, hladkú a sviežu. Čistí póry do hĺbky, čím zabraňuje vzniku neželaných čiernych bodiek a odstraňuje odumretú pokožku.

Balzam na pery/ Maska na tvár

Jednoducho naneste malé množstvo medu priamo na pery a nechajte pôsobiť. Ideálne počas pozerania obľúbeného seriálu. Alebo med naneste priamo na pleť a nechajte pôsobiť minimálne 10 minút. Dôkladne opláchnite. Med je účinný prírodný humektant (látka pútajúca vodu) a preto je ideálny na hydratáciu a liečbu suchých pier ako aj na hydratáciu a vyživenie pokožky.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články