fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Liečivým účinkom medu sme sa venovali v našom článku Med – vzácny liek života. No vedeli ste že sa dá použiť aj ako základ pre výrobu mnohých kozmetických výrobkov. Je vynikajúci na udržiavanie hydratácie pokožky, bojuje proti príznakom starnutia a má výborné antibakteriálne účinky. Vďaka mnohým aktívnym látkam pôsobí blahodárne na pokožku vlasy a nechty. Výroba domácej kozmetiky z medu nie je vôbec náročná a výsledný efekt mnohých milo prekvapí.

Pleťová maska na liečbu akné

Zmiešajte 2 lyžice medu a jednu lyžicu škorice a naneste na problémové miesta na pleti. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a dôkladne opláchnite. Med spolu so škoricou pôsobia proti akné a začervenaniu vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.

Maska na vlasy

Zmiešajte 2 diely medu s jedným dielom olivového oleja (množstvo záleží od dĺžky a hustoty vlasov). Aplikujte na spodné dve tretiny vlasov a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Následne dôkladne opláchnite. Hydratačné vlastnosti medu napomáhajú obnoveniu suchých a poškodených vlasov. Vaše vlasy budú nielen hebké ale aj krásne lesklé

Medový peeling

Zmiešajte lyžičku medu a lyžičku jemných ovsených vločiek. Naneste na tvár a masírujte krúživými pohybmi  po dobu aspoň 4 minút. Tento peeling pomáha udržiavať pleť dokonale čistú, hladkú a sviežu. Čistí póry do hĺbky, čím zabraňuje vzniku neželaných čiernych bodiek a odstraňuje odumretú pokožku.

Balzam na pery/ Maska na tvár

Jednoducho naneste malé množstvo medu priamo na pery a nechajte pôsobiť. Ideálne počas pozerania obľúbeného seriálu. Alebo med naneste priamo na pleť a nechajte pôsobiť minimálne 10 minút. Dôkladne opláchnite. Med je účinný prírodný humektant (látka pútajúca vodu) a preto je ideálny na hydratáciu a liečbu suchých pier ako aj na hydratáciu a vyživenie pokožky.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Nová civilizačná choroba ohrozuje všetkých

Trpíte ňou aj vy?

Gabriela

Uverejnený

on

Sedím doma, sedím v práci, sedím v škole, sedím na káve. Sedím, sedím a sedím. Áno, reč je o sedavom spôsobe života. Tento spôsob života môžeme smelo zaradiť medzi civilizačné neduhy našej doby, ktoré veľmi negatívne ovplyvňujú naše zdravie.

Keď k tomu zarátame aj nezdravú stravu, absentujúci pohyb, pracovný stres, následky v podobe obezity, cukrovky, kŕčových žíl, problémov s chrbticou a iných závažných ochorení na seba nedajú dlho čakať.

Povieme si, však to je naša práca, takto sa robí, takto žijú všetci, nič s tým neurobím, je to dobou, to sú len výhovorky na oklamanie seba samých.

Ak sa táto téma dotýka aj vás, treba sa zamyslieť, čo s tým môžete urobiť, netreba čakať, kým sa vaše narušené zdravie ozve samé.

Čo robiť?

  1. Ak máme tento štýl života, treba jednoducho v prvom rade zmeniť svoj postoj. Musíme si povedať, že ho chceme zmeniť a musíme prestať byť pohodlný. Jednoducho si dať motivačný cieľ.
  2. Začať malými krokmi. Najskôr upraviť stravovanie, klasicky pridať viac zdravých jedál, menej sladkých a určite menej jesť večer.
  3. Začať so športom. Ja sa riadim heslom, akýkoľvek šport je lepší ako žiaden. A tak začnite chodiť pešo po schodoch, choďte sa bicyklovať, choďte plávať, zrelaxujte svaly, ktoré preťažujete pri sedení a zapojte tie, o ktorých ste doteraz možno ani nevedeli.
  4. V súčasnosti existujú rôzne typy stoličiek, fit lôpt, overballiek na sedenie, ktoré sa starajú o našu chrbticu. Prípadne môžeme zaradiť súbor cvičení SM systém. Ak si neviete poradiť, oslovte odborníka alebo fitinštruktora.
  5. Viac sa stretávajte s priateľmi, žiadne chatovanie na mobile, tablete, pc, jednoducho, choďte von, na turistiku, na prechádzku, hlavne neseďte doma, zaktívnite svoje telo a myseľ.
  6. Myslite pozitívne!

Pohyb a strava energiu mi dodáva, sedavému spôsobu života moje zdravie odoláva!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články