fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Alergia na slnko?

Horúce suché dni, pálivé slnko, na oblohe ani obláčika. Toto horúce leto sa však odzrkadľuje na našej pokožke.

Uverejnený

on

By

Horúce suché dni, pálivé slnko, na oblohe ani obláčika. Asi takto presne bude, a už aj vyzerá tohtoročné leto.

Toto horúce leto sa však odzrkadľuje na našej pokožke. Možno ste po prechádzke alebo  slnení sa našli na sebe červené fľaky, či púpence. Tieto začervenané plochy väčšinou jemne napuchnú, svrbia alebo štípu.

V tomto článku mám pre vás pár rád, ako sa ich aspoň čiastočne zbaviť. Ak však nemáte takéto skúsenosti, ste šťastný človek.

Možno patríte medzi ľudí, ktorí obchádzajú doktorov už veľmi zďaleka. Takzvaná domáca liečba skrýva v sebe plno tajomstiev, s ktorými môžete aspoň z časti alergii zabrániť.

Telo a pokožka sú oslabené horúcimi lúčmi. Preto je hlavne dôležite posilňovať telo vitamínmi. Či už z ovocia, zeleniny, rôznych potravín..

Červené plochy môžete ošetriť včelím propolisom, ktorý potriete po ranách. Ak sú rany príliš veľké, môžete si urobiť aj propolisový zábal pomocou obväzu. Propolis tieto plchy svojím účinkom vyčistí, dodá vitamíny a polieči. (Podobné účinky má aj Alpa, ktorú nájdeme v každej domácnosti.)Schladiť horúcu pokožku sa dá taktiež zábalmi studených uterákov. Tie namočíme do mierne chladnej vody a priložíme na postihnuté miesto. Pomáhajú aj zábaly z lopúchov alebo prevarenej žihľavy. Tie pokožku oživia a taktiež dodajú dávku vitamínov, proteínov a rôznych vyživujúcich látok. Takéto zábaly nechajte na pokožke najmenej 6 hodín, alebo počas spánku v noci (okrem studených zápalov.)

Aby sa pokožka moc nepresušila iba zábalmi, je dôležité ju aj hydratovať. Jemná vrstva telového mlieka či krému dodá telu pružnosť a takzvaný nový dych.

Pri silných začervenaniach, ktoré až pália do nevydržania, odporúčam navštíviť lekára. Koniec koncov, on už najlepšie vie, ako s niečím takýmto bojovať.

Telo taktiež pracuje a regeneruje sa samé. Jednoducho nechajte čistú pokožku oddychovať v tieni na vzduchu. Nevystavujte ju slnku. Chráňte ju.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články