fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Horúce suché dni, pálivé slnko, na oblohe ani obláčika. Asi takto presne bude, a už aj vyzerá tohtoročné leto.

Toto horúce leto sa však odzrkadľuje na našej pokožke. Možno ste po prechádzke alebo  slnení sa našli na sebe červené fľaky, či púpence. Tieto začervenané plochy väčšinou jemne napuchnú, svrbia alebo štípu.

V tomto článku mám pre vás pár rád, ako sa ich aspoň čiastočne zbaviť. Ak však nemáte takéto skúsenosti, ste šťastný človek.

Možno patríte medzi ľudí, ktorí obchádzajú doktorov už veľmi zďaleka. Takzvaná domáca liečba skrýva v sebe plno tajomstiev, s ktorými môžete aspoň z časti alergii zabrániť.

Telo a pokožka sú oslabené horúcimi lúčmi. Preto je hlavne dôležite posilňovať telo vitamínmi. Či už z ovocia, zeleniny, rôznych potravín..

Červené plochy môžete ošetriť včelím propolisom, ktorý potriete po ranách. Ak sú rany príliš veľké, môžete si urobiť aj propolisový zábal pomocou obväzu. Propolis tieto plchy svojím účinkom vyčistí, dodá vitamíny a polieči. (Podobné účinky má aj Alpa, ktorú nájdeme v každej domácnosti.)Schladiť horúcu pokožku sa dá taktiež zábalmi studených uterákov. Tie namočíme do mierne chladnej vody a priložíme na postihnuté miesto. Pomáhajú aj zábaly z lopúchov alebo prevarenej žihľavy. Tie pokožku oživia a taktiež dodajú dávku vitamínov, proteínov a rôznych vyživujúcich látok. Takéto zábaly nechajte na pokožke najmenej 6 hodín, alebo počas spánku v noci (okrem studených zápalov.)

Aby sa pokožka moc nepresušila iba zábalmi, je dôležité ju aj hydratovať. Jemná vrstva telového mlieka či krému dodá telu pružnosť a takzvaný nový dych.

Pri silných začervenaniach, ktoré až pália do nevydržania, odporúčam navštíviť lekára. Koniec koncov, on už najlepšie vie, ako s niečím takýmto bojovať.

Telo taktiež pracuje a regeneruje sa samé. Jednoducho nechajte čistú pokožku oddychovať v tieni na vzduchu. Nevystavujte ju slnku. Chráňte ju.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

S batohom do hôr

V súčasnosti sa turistika a stanovanie stáva čoraz obľúbenejšou záľubou. Pobaliť sa na takýto výlet dokáže dať zabrať nie jednému zelenáčovi.

Avatar

Uverejnený

on

By

V súčasnosti sa turistika a stanovanie stáva čoraz obľúbenejšou záľubou. Pobaliť sa na takýto výlet dokáže dať zabrať nie jednému zelenáčovi. Vzhľad batoha, v  ktorom máme všetko zabalené, vypovedá o našej zručnosti. Nič nenosiť v rukách, mať batoh poriadne zbalený, aby z neho nič nevytŕčalo ? Aj toto je vaším snom? Máme tu pre vás pár nápadov ako na to.

Tesne k chrbtu nedávate tvrdé predmety, ktoré by vás tlačili. Sekeru a iné predmety s ostrými hranami, ktoré by mohli batoh prederaviť, nosíme zásadne iba v riadnom obale.

Do spodnej časti batohu dáme spacká a veci na spanie, ktoré cez deň potrebovať nebudete.

Do časti, ktorá sa nachádza v oblasti pliec , uložíme najťažšie predmety , ako napríklad potraviny, konzervy, fľašu s vodou a podobne.

Navrchu necháme miesto na pršiplášť , nožík, peňaženku .

Zbalíme sa zároveň aj tak, že predmety, ktoré budeme počas cesty potrebovať sa dali rýchlo vybaliť.

OBSAH BATOHA PRI CELODENNEJ TÚRE

-nepremokavá vetrovka a pršiplášť

-náhradné ponožky a tričko

-vreckovky, toaletný papier

-zápalky

-lekárnička

-KPZ (skauti)

-baterka, čelovka

-vreckový nožík

-peňaženka

-uzlovačka

NA TÚRU S PRENOCOVANÍM PRIBAĽ

-nepremokavá celta

-spacák, karimatka

-ešus alebo miska na jedenie a lyžica

-oblečenie na noc

– náhradné oblečenie, obuv

-hygienické potreby

-plavky

-jedlo, voda

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články