fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Horúce suché dni, pálivé slnko, na oblohe ani obláčika. Asi takto presne bude, a už aj vyzerá tohtoročné leto.

Toto horúce leto sa však odzrkadľuje na našej pokožke. Možno ste po prechádzke alebo  slnení sa našli na sebe červené fľaky, či púpence. Tieto začervenané plochy väčšinou jemne napuchnú, svrbia alebo štípu.

V tomto článku mám pre vás pár rád, ako sa ich aspoň čiastočne zbaviť. Ak však nemáte takéto skúsenosti, ste šťastný človek.

Možno patríte medzi ľudí, ktorí obchádzajú doktorov už veľmi zďaleka. Takzvaná domáca liečba skrýva v sebe plno tajomstiev, s ktorými môžete aspoň z časti alergii zabrániť.

Telo a pokožka sú oslabené horúcimi lúčmi. Preto je hlavne dôležite posilňovať telo vitamínmi. Či už z ovocia, zeleniny, rôznych potravín..

Červené plochy môžete ošetriť včelím propolisom, ktorý potriete po ranách. Ak sú rany príliš veľké, môžete si urobiť aj propolisový zábal pomocou obväzu. Propolis tieto plchy svojím účinkom vyčistí, dodá vitamíny a polieči. (Podobné účinky má aj Alpa, ktorú nájdeme v každej domácnosti.)Schladiť horúcu pokožku sa dá taktiež zábalmi studených uterákov. Tie namočíme do mierne chladnej vody a priložíme na postihnuté miesto. Pomáhajú aj zábaly z lopúchov alebo prevarenej žihľavy. Tie pokožku oživia a taktiež dodajú dávku vitamínov, proteínov a rôznych vyživujúcich látok. Takéto zábaly nechajte na pokožke najmenej 6 hodín, alebo počas spánku v noci (okrem studených zápalov.)

Aby sa pokožka moc nepresušila iba zábalmi, je dôležité ju aj hydratovať. Jemná vrstva telového mlieka či krému dodá telu pružnosť a takzvaný nový dych.

Pri silných začervenaniach, ktoré až pália do nevydržania, odporúčam navštíviť lekára. Koniec koncov, on už najlepšie vie, ako s niečím takýmto bojovať.

Telo taktiež pracuje a regeneruje sa samé. Jednoducho nechajte čistú pokožku oddychovať v tieni na vzduchu. Nevystavujte ju slnku. Chráňte ju.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články