Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Horúce suché dni, pálivé slnko, na oblohe ani obláčika. Asi takto presne bude, a už aj vyzerá tohtoročné leto.

Toto horúce leto sa však odzrkadľuje na našej pokožke. Možno ste po prechádzke alebo  slnení sa našli na sebe červené fľaky, či púpence. Tieto začervenané plochy väčšinou jemne napuchnú, svrbia alebo štípu.

V tomto článku mám pre vás pár rád, ako sa ich aspoň čiastočne zbaviť. Ak však nemáte takéto skúsenosti, ste šťastný človek.

Možno patríte medzi ľudí, ktorí obchádzajú doktorov už veľmi zďaleka. Takzvaná domáca liečba skrýva v sebe plno tajomstiev, s ktorými môžete aspoň z časti alergii zabrániť.

Telo a pokožka sú oslabené horúcimi lúčmi. Preto je hlavne dôležite posilňovať telo vitamínmi. Či už z ovocia, zeleniny, rôznych potravín..

Červené plochy môžete ošetriť včelím propolisom, ktorý potriete po ranách. Ak sú rany príliš veľké, môžete si urobiť aj propolisový zábal pomocou obväzu. Propolis tieto plchy svojím účinkom vyčistí, dodá vitamíny a polieči. (Podobné účinky má aj Alpa, ktorú nájdeme v každej domácnosti.)Schladiť horúcu pokožku sa dá taktiež zábalmi studených uterákov. Tie namočíme do mierne chladnej vody a priložíme na postihnuté miesto. Pomáhajú aj zábaly z lopúchov alebo prevarenej žihľavy. Tie pokožku oživia a taktiež dodajú dávku vitamínov, proteínov a rôznych vyživujúcich látok. Takéto zábaly nechajte na pokožke najmenej 6 hodín, alebo počas spánku v noci (okrem studených zápalov.)

Aby sa pokožka moc nepresušila iba zábalmi, je dôležité ju aj hydratovať. Jemná vrstva telového mlieka či krému dodá telu pružnosť a takzvaný nový dych.

Pri silných začervenaniach, ktoré až pália do nevydržania, odporúčam navštíviť lekára. Koniec koncov, on už najlepšie vie, ako s niečím takýmto bojovať.

Telo taktiež pracuje a regeneruje sa samé. Jednoducho nechajte čistú pokožku oddychovať v tieni na vzduchu. Nevystavujte ju slnku. Chráňte ju.