fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

V súčasnosti sa turistika a stanovanie stáva čoraz obľúbenejšou záľubou. Pobaliť sa na takýto výlet dokáže dať zabrať nie jednému zelenáčovi. Vzhľad batoha, v  ktorom máme všetko zabalené, vypovedá o našej zručnosti. Nič nenosiť v rukách, mať batoh poriadne zbalený, aby z neho nič nevytŕčalo ? Aj toto je vaším snom? Máme tu pre vás pár nápadov ako na to.

Tesne k chrbtu nedávate tvrdé predmety, ktoré by vás tlačili. Sekeru a iné predmety s ostrými hranami, ktoré by mohli batoh prederaviť, nosíme zásadne iba v riadnom obale.

Do spodnej časti batohu dáme spacká a veci na spanie, ktoré cez deň potrebovať nebudete.

Do časti, ktorá sa nachádza v oblasti pliec , uložíme najťažšie predmety , ako napríklad potraviny, konzervy, fľašu s vodou a podobne.

Navrchu necháme miesto na pršiplášť , nožík, peňaženku .

Zbalíme sa zároveň aj tak, že predmety, ktoré budeme počas cesty potrebovať sa dali rýchlo vybaliť.

OBSAH BATOHA PRI CELODENNEJ TÚRE

-nepremokavá vetrovka a pršiplášť

-náhradné ponožky a tričko

-vreckovky, toaletný papier

-zápalky

-lekárnička

-KPZ (skauti)

-baterka, čelovka

-vreckový nožík

-peňaženka

-uzlovačka

NA TÚRU S PRENOCOVANÍM PRIBAĽ

-nepremokavá celta

-spacák, karimatka

-ešus alebo miska na jedenie a lyžica

-oblečenie na noc

– náhradné oblečenie, obuv

-hygienické potreby

-plavky

-jedlo, voda

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Top 3 „kozmetické produkty“ do 5€!

Trápia vás nedostatky pleti, vlasov či nechtov? Minuli ste už nespočetné množstvo peňazí na drahé kozmetické výrobky? Poradíme vám lacné, ľahko dostupné a hlavne účinné produkty, ktoré vás nevýjdu viac ako 5€.

Avatar

Uverejnený

on

By

Vzhľad je niečo, čo trápi každého z nás. Neustále sa sledujeme v zrkadle a snažíme sa vyzerať čo najlepšie. Nejedného z nás trápia nedokonalosti pleti, problémy s kvalitou vlasov, či nechtov. Ľudia pod vidinou krajšieho vzhľadu, investujú do kozmetických produktov nemalé sumy. Z každej strany sa na nás valí veľké množstvo reklám, platených propagácii a my pod týmto tlakom nakupujeme nelacné kozmetické produkty. Avšak pri výbere týchto produktov treba byť ostražitý, nie každý produkt je hodný svojej ceny. Niekedy netreba siahnúť hlboko do vrecka a účinné a cenovo dostupné produkty môžeme nájsť v každej lekárni. V tomto článku spomenieme 3 produkty, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.

Bojujete s akné? Zinok je silný antioxidant, taktiež má silné protizápalové účinky. Zinková masť zabraňuje prenášaniu baktérií, čím potláča zápalové a hnisavé procesy. Táto masť je obľúbeným prípravkom pri liečbe akné. Taktiež pomáha pri liečbe bradavíc, urýchľuje hojenie rán, chráni pokožku pred starnutím. Zinkovú masť môžete aplikovať podľa potreby aj niekoľkokrát denne. Produkt sa odporúča používať lokálne, na postihnuté miesta. Zinkovú masť si môžete zakúpiť v každej lekárni a cena produktu sa pohybuje od 2€.

Počuli ste už o zázračnej Jarishovej vode? Ide o bezfarebnú tekutinu a jej vôňa je veľmi jemná a príjemná. Je vhodná pre mastnú, problematickú a citlivú pleť so sklonom k akné, na ekzémy a na upokojenie pleti. Jarischov roztok môžete aplikovať ako bežnú pleťovú vodu po odličovaní pleti. Pleť taktiež ostáva hydratovaná. Cena sa pohybuje okolo 3€.

Máte problémy s kvalitou vašich vlasov, pokožkou či nechtov? Biosil plus patrí medzi tie prípravky, ktoré majú široké účinky, taktiež pomáha pri boji s únavou a imunitou. Ide o tabletky, ktoré pomáhajú vlasom, pleti aj nechtom. Jeho cena sa pohybuje od 3€.

Všetky spomenuté prípravky majú overené účinky. Pomer ceny a kvality týchto produktov je len ťažko prekonať.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články