fbpx
Spojte sa snami
Natália

Uverejnený

on

Po zhliadnutí nadpisu článku ste si povedali, že toto fakt nie je možné pri všetkých tých sviatočných jedlách a sladkých pokušeniach našich mám a starých mám, ale opak je pravdou. S troškou plánovania je všetko možné. Dôležité je byť pripravený! Čo to reálne znamená?

1.Vo vašich rukách je to, ako budete vyzerať 1. januára. Či budete mať mizernú náladu, lebo vaša váha ukáže plus 5 kg alebo sa budete cítiť sviežo, pretože pol kila dáte dole do niekoľkých dní. V mysli si to stále hovorte, ako sa chcete cítiť, čo je pre vás prioritou. Sami rozhodnite, ako sa budete správať pri stravovaní.

2. Obmedzte návykové jedlá. Áno, reč je o jedlách s veľkým obsahom cukru. Nech sa na to pozrieme z akejkoľvek stránky, cukor je návykový, to znamená, čím viac sladkostí, koláčikov budete jesť, tým vám viac pôjdu na chuť. Dajte si podmienku, že sladké si môžete dať iba raz do dňa, najlepšie doobedu, aby telo malo čas energiu spracovať.

3. Pred tanierom plným lákavého jedla si položte otázku – som skutočne hladný? Skúste najskôr vypiť pohár vody a potom uvidíte, či budete potrebovať vkuse jesť, alebo to bol len prezležený smäd, prípadne zvyšujúca sa chuť jesť.

4. Keď si už dáte jedlo, žiadne pocity viny nie sú namieste. Jednoducho si povedzte, že teraz si dám, ale o polovicu menšiu porciu, ktorú si vychutnáte.

5. Majte poruke stále svoj súbor zdravých pochutín, ktoré si môžete dať aj počas dňa, ako smoothie, oriešky, vyhnete sa tak emočnému jedeniu, respektíve nočnému vyjedaniu vianočných maškŕt.

6. Na párty, rodinné oslavy a návštevy nechoďte nikdy hladný, skôr budete mať pod kontrolou svoje jedenie.

7. V čase pokojnejších dní pite veľa vody a bylinných čajov, aby si aj telo mohlo oddýchnuť a naštartovať sa. Príliš veľa kalorických jedál naraz spôsobuje únavu, podráždenosť, preto je na mieste oddych.

8. Vyhýbajte sa emočnému jedeniu, pozitívne vnemy získavajte  radšej z pohybu v prírode, z cvičenia, tanca, športu, jednoducho buďte aktívny. Športové aktivity si starostlivo naplánujte!

9. Pozor aj na vianočné roztržky. Počas sviatkov sa zíde celá rodina a niekedy to môže vrieť. Dôsledok sa môže prejaviť aj na vašej váhe!

Bohužiaľ, už to nie je ako kedysi, že sviatky boli skutočne sviatočné obdobie, kedy sa ľudia raz v roku mohli dosýta najesť, teraz si hody môžeme urobiť kedykoľvek, preto je na mieste správne sa rozhodnúť a namiesto jedla sa zamerať aj na rodinu, priateľov, čas trávený s nimi, ale nezabúdajte ani na seba. 

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články