fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Po zhliadnutí nadpisu článku ste si povedali, že toto fakt nie je možné pri všetkých tých sviatočných jedlách a sladkých pokušeniach našich mám a starých mám, ale opak je pravdou. S troškou plánovania je všetko možné. Dôležité je byť pripravený! Čo to reálne znamená?

1.Vo vašich rukách je to, ako budete vyzerať 1. januára. Či budete mať mizernú náladu, lebo vaša váha ukáže plus 5 kg alebo sa budete cítiť sviežo, pretože pol kila dáte dole do niekoľkých dní. V mysli si to stále hovorte, ako sa chcete cítiť, čo je pre vás prioritou. Sami rozhodnite, ako sa budete správať pri stravovaní.

2. Obmedzte návykové jedlá. Áno, reč je o jedlách s veľkým obsahom cukru. Nech sa na to pozrieme z akejkoľvek stránky, cukor je návykový, to znamená, čím viac sladkostí, koláčikov budete jesť, tým vám viac pôjdu na chuť. Dajte si podmienku, že sladké si môžete dať iba raz do dňa, najlepšie doobedu, aby telo malo čas energiu spracovať.

3. Pred tanierom plným lákavého jedla si položte otázku – som skutočne hladný? Skúste najskôr vypiť pohár vody a potom uvidíte, či budete potrebovať vkuse jesť, alebo to bol len prezležený smäd, prípadne zvyšujúca sa chuť jesť.

4. Keď si už dáte jedlo, žiadne pocity viny nie sú namieste. Jednoducho si povedzte, že teraz si dám, ale o polovicu menšiu porciu, ktorú si vychutnáte.

5. Majte poruke stále svoj súbor zdravých pochutín, ktoré si môžete dať aj počas dňa, ako smoothie, oriešky, vyhnete sa tak emočnému jedeniu, respektíve nočnému vyjedaniu vianočných maškŕt.

6. Na párty, rodinné oslavy a návštevy nechoďte nikdy hladný, skôr budete mať pod kontrolou svoje jedenie.

7. V čase pokojnejších dní pite veľa vody a bylinných čajov, aby si aj telo mohlo oddýchnuť a naštartovať sa. Príliš veľa kalorických jedál naraz spôsobuje únavu, podráždenosť, preto je na mieste oddych.

8. Vyhýbajte sa emočnému jedeniu, pozitívne vnemy získavajte  radšej z pohybu v prírode, z cvičenia, tanca, športu, jednoducho buďte aktívny. Športové aktivity si starostlivo naplánujte!

9. Pozor aj na vianočné roztržky. Počas sviatkov sa zíde celá rodina a niekedy to môže vrieť. Dôsledok sa môže prejaviť aj na vašej váhe!

Bohužiaľ, už to nie je ako kedysi, že sviatky boli skutočne sviatočné obdobie, kedy sa ľudia raz v roku mohli dosýta najesť, teraz si hody môžeme urobiť kedykoľvek, preto je na mieste správne sa rozhodnúť a namiesto jedla sa zamerať aj na rodinu, priateľov, čas trávený s nimi, ale nezabúdajte ani na seba. 

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články