fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Táto zázračná tekutina plná zdravia a vitamínov naozaj ponúka do života mnoho pomoci. Preto aj dnes ponúkame ďalších pár rád, ktoré môžu byť prevenciou pre vaše zdravie.

Vplyv medu na srdcovo-cievny systém

Jednou z najdôležitejších vlastností medu je jeho vplyv na cievy. Zo všetkých minerálnych látok, obsiahnutých v mede, je najviac zastúpený draslík, ktorý má priaznivý vplyv na krvný tlak.

Med a cukrovka

Ľudia postihnutí touto zákernou chorobou alebo ich príbuzní si zvyknú často klásť otázku, či je vhodné pri tejto diagnóze konzumovať med. V tomto prípade je vhodnejší agátový med. 

Med v správnej kombinácii s inými potravinami môže pôsobiť na naše zdravie naozaj zázračne. Čaj s trochou citrónovej šťavy a s lyžičkou medu dokáže vyliečiť nachladnutie, v kombinácii s cesnakom je silným prírodným antibiotikom.

Medová masáž

Med sa môže použiť ako masážny prostriedok. Dostatočné množstvo rozotrite na pokožke, aby získal teplotu tela. Masírujte trením, potom prikladajte obe dlane… Faktom je, že najviac po 20 minútach takejto masáže sa med na pokožke zmení na belavú žuvačkovú hmotu, ktorá vôbec med nepripomína.

Na záver krátky recept na masáž bolestivých miest

Budete potrebovať: 1 lyžica medu, 1 lyžica vlažnej vody, 1 lyžička mletej škorice

Postup: med s vodou a so škoricou vymiešajte na pastu. Medovú pastu jemne vmasírujte do kože na bolestivom mieste. Bolesť by mala vo väčšine prípadov ustúpiť v priebehu pol hodiny.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články