fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Táto zázračná tekutina plná zdravia a vitamínov naozaj ponúka do života mnoho pomoci. Preto aj dnes ponúkame ďalších pár rád, ktoré môžu byť prevenciou pre vaše zdravie.

Vplyv medu na srdcovo-cievny systém

Jednou z najdôležitejších vlastností medu je jeho vplyv na cievy. Zo všetkých minerálnych látok, obsiahnutých v mede, je najviac zastúpený draslík, ktorý má priaznivý vplyv na krvný tlak.

Med a cukrovka

Ľudia postihnutí touto zákernou chorobou alebo ich príbuzní si zvyknú často klásť otázku, či je vhodné pri tejto diagnóze konzumovať med. V tomto prípade je vhodnejší agátový med. 

Med v správnej kombinácii s inými potravinami môže pôsobiť na naše zdravie naozaj zázračne. Čaj s trochou citrónovej šťavy a s lyžičkou medu dokáže vyliečiť nachladnutie, v kombinácii s cesnakom je silným prírodným antibiotikom.

Medová masáž

Med sa môže použiť ako masážny prostriedok. Dostatočné množstvo rozotrite na pokožke, aby získal teplotu tela. Masírujte trením, potom prikladajte obe dlane… Faktom je, že najviac po 20 minútach takejto masáže sa med na pokožke zmení na belavú žuvačkovú hmotu, ktorá vôbec med nepripomína.

Na záver krátky recept na masáž bolestivých miest

Budete potrebovať: 1 lyžica medu, 1 lyžica vlažnej vody, 1 lyžička mletej škorice

Postup: med s vodou a so škoricou vymiešajte na pastu. Medovú pastu jemne vmasírujte do kože na bolestivom mieste. Bolesť by mala vo väčšine prípadov ustúpiť v priebehu pol hodiny.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články