fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Vzhľad je niečo, čo trápi každého z nás. Neustále sa sledujeme v zrkadle a snažíme sa vyzerať čo najlepšie. Nejedného z nás trápia nedokonalosti pleti, problémy s kvalitou vlasov, či nechtov. Ľudia pod vidinou krajšieho vzhľadu, investujú do kozmetických produktov nemalé sumy. Z každej strany sa na nás valí veľké množstvo reklám, platených propagácii a my pod týmto tlakom nakupujeme nelacné kozmetické produkty. Avšak pri výbere týchto produktov treba byť ostražitý, nie každý produkt je hodný svojej ceny. Niekedy netreba siahnúť hlboko do vrecka a účinné a cenovo dostupné produkty môžeme nájsť v každej lekárni. V tomto článku spomenieme 3 produkty, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.

Bojujete s akné? Zinok je silný antioxidant, taktiež má silné protizápalové účinky. Zinková masť zabraňuje prenášaniu baktérií, čím potláča zápalové a hnisavé procesy. Táto masť je obľúbeným prípravkom pri liečbe akné. Taktiež pomáha pri liečbe bradavíc, urýchľuje hojenie rán, chráni pokožku pred starnutím. Zinkovú masť môžete aplikovať podľa potreby aj niekoľkokrát denne. Produkt sa odporúča používať lokálne, na postihnuté miesta. Zinkovú masť si môžete zakúpiť v každej lekárni a cena produktu sa pohybuje od 2€.

Počuli ste už o zázračnej Jarishovej vode? Ide o bezfarebnú tekutinu a jej vôňa je veľmi jemná a príjemná. Je vhodná pre mastnú, problematickú a citlivú pleť so sklonom k akné, na ekzémy a na upokojenie pleti. Jarischov roztok môžete aplikovať ako bežnú pleťovú vodu po odličovaní pleti. Pleť taktiež ostáva hydratovaná. Cena sa pohybuje okolo 3€.

Máte problémy s kvalitou vašich vlasov, pokožkou či nechtov? Biosil plus patrí medzi tie prípravky, ktoré majú široké účinky, taktiež pomáha pri boji s únavou a imunitou. Ide o tabletky, ktoré pomáhajú vlasom, pleti aj nechtom. Jeho cena sa pohybuje od 3€.

Všetky spomenuté prípravky majú overené účinky. Pomer ceny a kvality týchto produktov je len ťažko prekonať.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Nová civilizačná choroba ohrozuje všetkých

Trpíte ňou aj vy?

Gabriela

Uverejnený

on

Sedím doma, sedím v práci, sedím v škole, sedím na káve. Sedím, sedím a sedím. Áno, reč je o sedavom spôsobe života. Tento spôsob života môžeme smelo zaradiť medzi civilizačné neduhy našej doby, ktoré veľmi negatívne ovplyvňujú naše zdravie.

Keď k tomu zarátame aj nezdravú stravu, absentujúci pohyb, pracovný stres, následky v podobe obezity, cukrovky, kŕčových žíl, problémov s chrbticou a iných závažných ochorení na seba nedajú dlho čakať.

Povieme si, však to je naša práca, takto sa robí, takto žijú všetci, nič s tým neurobím, je to dobou, to sú len výhovorky na oklamanie seba samých.

Ak sa táto téma dotýka aj vás, treba sa zamyslieť, čo s tým môžete urobiť, netreba čakať, kým sa vaše narušené zdravie ozve samé.

Čo robiť?

  1. Ak máme tento štýl života, treba jednoducho v prvom rade zmeniť svoj postoj. Musíme si povedať, že ho chceme zmeniť a musíme prestať byť pohodlný. Jednoducho si dať motivačný cieľ.
  2. Začať malými krokmi. Najskôr upraviť stravovanie, klasicky pridať viac zdravých jedál, menej sladkých a určite menej jesť večer.
  3. Začať so športom. Ja sa riadim heslom, akýkoľvek šport je lepší ako žiaden. A tak začnite chodiť pešo po schodoch, choďte sa bicyklovať, choďte plávať, zrelaxujte svaly, ktoré preťažujete pri sedení a zapojte tie, o ktorých ste doteraz možno ani nevedeli.
  4. V súčasnosti existujú rôzne typy stoličiek, fit lôpt, overballiek na sedenie, ktoré sa starajú o našu chrbticu. Prípadne môžeme zaradiť súbor cvičení SM systém. Ak si neviete poradiť, oslovte odborníka alebo fitinštruktora.
  5. Viac sa stretávajte s priateľmi, žiadne chatovanie na mobile, tablete, pc, jednoducho, choďte von, na turistiku, na prechádzku, hlavne neseďte doma, zaktívnite svoje telo a myseľ.
  6. Myslite pozitívne!

Pohyb a strava energiu mi dodáva, sedavému spôsobu života moje zdravie odoláva!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články