fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Všetko to začalo v Holandsku, kde je tento „trend“ už samozrejmosťou. Postupom času sa jedna Brightonská organizácia inšpirovala, a začala tak budovať tieto byty v Anglicku. Tým sa rozvíja 36 malých bytov v centre mesta, pomocou starých prepravných kontajnerov, ktoré už doslúžili svetovým prepravcom.

Byty budú mále, ale veľmi útulné a pekne zreštaurované. Budú mať okno na každom konci bytového kontajnera. Toaleta a sprchovací kút sa budú nachádzať na jednom konci uprostred bytu.  Na jednej strane bude kuchyňa a malý jedálenský  stôl. Na druhej strane bude zase obývačka, kde sa bude nachádzať rozkladacia pohovka.

Tento malý byt by mal mať len 24 metrov štvorcových. Je síce menší ako spoločná miestnosť v ubytovni pre bezdomovcov, ale je dostatočne veľký a aj lacný pre jednu osobu.

Byty sú rôzne skladateľné. Kontajnery sú totižto jednoducho poukladané na sebe, a navzájom pospájané schodmi. Tak nezaberajú ani veľa miesta, a môže sa ich veľa zmestiť na jednu kopu.  Presun týchto kontajnerov nie je vôbec zložitý. Keďže sú poukladané na sebe, stačí, keď ich zdvihnete a presuniete na miesto, ktoré chcete. Samozrejme, nemusia to byť len jednoposchodové byty. Dnes už môžeme nájsť po celom svete aj moderné „kontajnerové“ domy, ktoré naozaj pripomínajú ozajstný domov.

Určite si poviete, že takéto kontajnerové byty či domy sú veľmi ekologické. Áno sú, ale pri kontajnerovom dome musíme rátať s tým, že je potrebné aplikovať rad fasád podľa vášho výberu. No napriek tomu všetkému, je to ekologické, lacnejšie, a ak sa trochu pokoríme, bohate nám to postačí, a tiež môžeme málinko pomôcť našej Zemi.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články