fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

S príchodom jari mnohí z nás opäť začnú s jarným detoxom, ktorý má povzbudiť naše telo, odstrániť z neho všetky zbytočné nánosy zo zimného ničnerobenia a dodať nám energiu. Ale je skutočne účinný? Mnohí odborníci sa v názoroch na jarnú očistu rôznia. Niektorí ho zatracujú, iní odporúčajú rôzne zaručené a dosť drastické kúry. Je pre naše telo skutočne užitočné začať s diétami, rôznymi zázračnými detoxikačnými džúsikmi a zdravou zeleninou a tromi hodinami vo fitku naraz v domnení zázračných účinkov?

Nech si o tom myslíme, čo chceme, odbremeniť a naštartovať telo po zimnom ničnerobení nám určite pomôže, ale určite to nesmú byť žiadne radikálne zmeny, ktoré naše zdravie skôr ohrozia ako nám pomôžu.

Ja si vždy na jar urobím detoxík, ale bez žiadnych drastických opatrení, jednoducho preto, lebo sa chcem cítiť lepšie. Ako na to? To sa už dozviete v mojom ďalšom článku  Jarný detox v 7 bodoch

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články