fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

Každý človek prejde v živote tromi základnými životnými etapami – dieťa, dospelý, starý človek. My sa pristavíme pri tej poslednej. Áno, reč je o starých ľuďoch, pretože dnešná rýchla doba a dnešní ľudia žijú s pocitom večnej mladosti, krásy, vitality, avšak realita je iná.

Každý jeden z nás, či sa nám to páči alebo nie raz zostarne, bude niesť vrásky na tvári s hrdosťou prežitých rokov a bude chcieť, aby si ho mladší vážili. Súčasná doba však prináša skôr negatívnejšie prejavy, starší ľudia sa cítia nepotrební, mnohokrát sú osamelí, často sa dokonca stávajú obeťou útokov zlodejov a klamárov.

Prečo by sme si mali vážiť starších ľudí? Po krátkom premýšľaní nám napadlo niekoľko bodov. Skúste k nim pridať pár aj tých svojich:

  1. starí ľudia zažili dobu, v ktorej sa vedeli úprimne smiať a hlboko smútiť,
  2. starí ľudia žili v inej dobe, aká je teraz, bola ťažšia, ale zvládli ju bez jedného kliku na internete, bez jednej správy zo sociálnej siete, bez jednej selfie,
  3. starí ľudia žili v dobe, keď porušenie daného slova znamenalo stratu cti a dobrej povesti človeka,
  4. starí ľudia žili v dobe, v ktorej sa diali veľké spoločenské zmeny a napriek tomu sú tu stále s nami a ustáli to,
  5. starí ľudia vychovali najdôležitejšie osoby v našom živote, našich rodičov.

Áno, presne pre týchto pár, možno pre ľudí našej generácie archaických pohľadov na svet a život, si však starí ľudia zaslúžia našu úctu a pocit, že sú pre nás stále dôležití.
Ak máte starých rodičov, určite im nezabudnite práve teraz, po prečítaní tohto článku napísať, ako ich máte radi a čo pre vás, vaše deti znamenajú. A možno poznáte vo svojom okolí osamelého starého človeka, je na vás, ako sa k nemu zachováte, či ho pozdravíte, pozvete na čaj, zoberiete na prechádzku……

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Je káva s mliekom zdravá alebo nie?

Avatar

Uverejnený

on

By

V poslednom čase sa veľa ľudí zapája do diskusií ohľadom ich obľúbeného nápoja s mliekom. Niektorí sa prikláňajú k názoru, že pitie kávy s mliekom vážne škodí. Čo si myslíte vy? Dokážete si odoprieť svoju obľúbenú kávičku s mliekom, alebo si myslíte, že to je hlúposť?

Mlieko

Tlmí účinky kofeínu v káve, konkrétne pôsobí priaznivo na sliznici, preto káva s mliekom je odporúčaná pre ľudí, ktorí majú problém so žalúdkom. Smotana v mlieku spomaľuje organizmus, takže telo sa pomalšie vyprázdňuje a kofeín dlhšie pôsobí v ľudskom tele. Takže žiadne kávy pred večerou, pretože v noci nezaspíte. Káva s mliekom je rovnako silná ako káva bez mlieka.

Výhody Kávy

Ak pijete kávu v určitom množstve, tak sa nemusíte ničoho báť. Káva vám nielen zlepšuje psychiku, ale aj vylepšuje vašu pozornosť.Takže budete viac sústredení a učenie alebo pozeranie nových veci vám pôjde o dosť ľahšie, máte v sebe viac energie a cítite sa aj o dosť šťastnejší. Niektoré prieskumy potvrdzujú účinok kávy aj na bolesť hlavy a migrénu, avšak pre ľudí s problémami so srdcom sa pitie kávy neodporúča vo zvýšenej miere.

Škodí len v určitých prípadoch

Ak máte problémy s kyselinou v žalúdku, tak vám mlieko s kávou bude viac chutiť, a zároveň vám aj lepšie sadne na žalúdok ako obyčajná káva. Problém nastáva vtedy, ak trpíte intoleranciou laktózy.Takže môžete kravské mliečko vymeniť za rastlinné, aké sú napr. kokosové alebo mandľové. Ak máte silné problémy s pečenou, tak sa vám neodporúča piť kávu vôbec. Či s mliekom alebo bez. Aj napriek všetkým negatívam a pozitívam, rozhodnutie je na vás.Takže čo urobíte, budete piť vašu obľúbenú kávičku s mliekom, alebo prestanete s tým nadobro?

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články