fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

‌Dlhší deň
Ak vstávaš o 6:00 namiesto 10:00, je ti určite zrejmé, že je pre teba pripravený značne dlhší deň. A čo taký deň môže priniesť? Omnoho viac príležitostí, stretnutí a samozrejme možných zážitkov.
‌Viac energie
Možno to znie divne, ale je to pravda. Už dávno si si mohol všimnúť, že ak vstaneš o 11:00, si celý deň „oťapený“ a takmer neustále sa neustále sa ti zíva. Ak sa však zobudíš skôr, tvoje telo bude prebraté, a bude mať dostatok prirodzeného spánku, čo je 6-8 hodín.


‌Väčšia disciplína
Ak sa naučíš skôr vstávať, alebo to už máš vo zvyku, tvoja disciplína sa omnoho zlepší. Prirodzene, ak sa dokážeš zobudiť na ranný budík, dokážeš sám seba prinútiť do rôznych aktivít. Či si už len poupratovať kanceláriu, izbu, ísť si vybaviť rôzne veci alebo sa plnohodnotne pripraviť so školy, prípadne do práce.
‌Čas na šport
Pokiaľ vstávaš skôr, máš dlhší deň, dostatok času a nakoniec aj takzvanú disciplínu. Vtedy nie je vôbec problém si zacvičiť. Človek sa už sám od seba zdvihne, a začne hľadať miesto a vyhradený čas v dni, kde by mohol svoju energiu „vybúriť“, a hlavne urobiť aj počas toho dňa niečo pre svoje zdravie.

‌Treba ísť spať skôr
Isteže všetkom toto ranné vstávanie vyzerá po týchto slovách celkom príjemne. No zabudni na to, ak pôjdeš spať po polnoci a ráno sa rozhodneš vstať o 5:00. Prvé dni môžu vyzerať celkom okej, ale neskôr sa to iste zvrtne k horšiemu. Čiže, neponocovať!
‌Dopraj si
Každý potrebuje niekedy reštart. Tak si dopraj určite aj ty aspoň raz do týždňa ten krásny, dlhý, aspoň 10 hodinový spánok. Úsmev na tvári ťa v ten deň určite neminie.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články