fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

‌Dlhší deň
Ak vstávaš o 6:00 namiesto 10:00, je ti určite zrejmé, že je pre teba pripravený značne dlhší deň. A čo taký deň môže priniesť? Omnoho viac príležitostí, stretnutí a samozrejme možných zážitkov.
‌Viac energie
Možno to znie divne, ale je to pravda. Už dávno si si mohol všimnúť, že ak vstaneš o 11:00, si celý deň „oťapený“ a takmer neustále sa neustále sa ti zíva. Ak sa však zobudíš skôr, tvoje telo bude prebraté, a bude mať dostatok prirodzeného spánku, čo je 6-8 hodín.


‌Väčšia disciplína
Ak sa naučíš skôr vstávať, alebo to už máš vo zvyku, tvoja disciplína sa omnoho zlepší. Prirodzene, ak sa dokážeš zobudiť na ranný budík, dokážeš sám seba prinútiť do rôznych aktivít. Či si už len poupratovať kanceláriu, izbu, ísť si vybaviť rôzne veci alebo sa plnohodnotne pripraviť so školy, prípadne do práce.
‌Čas na šport
Pokiaľ vstávaš skôr, máš dlhší deň, dostatok času a nakoniec aj takzvanú disciplínu. Vtedy nie je vôbec problém si zacvičiť. Človek sa už sám od seba zdvihne, a začne hľadať miesto a vyhradený čas v dni, kde by mohol svoju energiu „vybúriť“, a hlavne urobiť aj počas toho dňa niečo pre svoje zdravie.

‌Treba ísť spať skôr
Isteže všetkom toto ranné vstávanie vyzerá po týchto slovách celkom príjemne. No zabudni na to, ak pôjdeš spať po polnoci a ráno sa rozhodneš vstať o 5:00. Prvé dni môžu vyzerať celkom okej, ale neskôr sa to iste zvrtne k horšiemu. Čiže, neponocovať!
‌Dopraj si
Každý potrebuje niekedy reštart. Tak si dopraj určite aj ty aspoň raz do týždňa ten krásny, dlhý, aspoň 10 hodinový spánok. Úsmev na tvári ťa v ten deň určite neminie.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články