fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Dni sa pomaly skracujú, večery predlžujú, a to je jasný znak, že sa pomaly ale isto blíži zima a s ňou najkrajšie obdobie v roku – Vianoce. Obchodné reťazce už teraz začínajú s predajom rozmanitých gýčových dekoratívnych predmetov a sladkostí. Ruku na srdce, kto nemá rád Vianoce, či je dieťa alebo dospelý?

Pre každého z nás majú svoje čaro a urobíme všetko preto, aby boli dokonalé, a preto nakúpime všakovaké najmodernejšie vianočné ozdoby, darčeky od výmyslu sveta na poslednú chvíľu, jedlo do zásob minimálne na dva mesiace, však čo keby náhodou zachýbalo a naša peňaženka sa postupne vyprázdni, čo potom dobiehame minimálne polovicu kalendárneho roka.

Ako na to, aby sme nezruinovali rozpočet a aj niečo ušetrili? Riaďte sa týmito bodmi a vaša peňaženka sa vám poďakuje:

1, Začnite so zoznamom darčekov pre členov vašej rodiny hneď teraz, vyhnete sa nakupovaniu zbytočností na poslednú chvíľku.

2, Pre každého člena si určite finančný limit, ktorý nesmiete prekročiť, preto si dôkladne zvážte, aký darček kúpite.

3, Každému kúpte iba jeden darček, ale nech stojí za to, aby obdarovaný videl, že ste si na jeho výbere skutočne dali záležať, čím vyjadrujete svoje pocity k obdarovanému.

4, Ak neviete, čo by blízkeho potešilo, jednoducho sa ho opýtajte dopredu. Kým prídu Vianoce, váš príbuzný aj zabudne, že ste sa ho na také niečo pýtali a bude rád, keď uvidí pod stromčekom darček, ktorý ho skutočne poteší.

5, Dôkladne si prezrite svoju domácu výzdobu. Vytrieďte ozdoby, ktoré sú staré, prípadne poškodené. Veľmi ľahko si z nich môžete vyrobiť krásne, moderné ozdoby, stačí trošku fantázie. Ak máte detičky, veľmi ľahko si s nimi môžete vyrobiť vlastnú výzdobu, ktorá možno bude stáť pár eur, ale fotka s takouto výzdobou bude mať pre vaše deti o pár rokov cenu zlata. Deti si nebudú pamätať, či bol stromček žltý, alebo červený, alebo ružový. Budú si pamätať, že ozdoby vyrábali práve ony.

6, Nepečte a nevypekajte pre všetkých v zmysle, radšej viac, akoby malo chýbať. Už dávno nežijeme v dobe, kedy si človek musel všetko zháňať. Teraz si najrozmanitejší koláčik môžeš upiecť aj o polnoci, keď si zmyslíš. Jednoducho sa dohodnite na troch typoch koláčov pre všetkých, aby si každý pochutil.

7, Posledná rada na záver. Vianoce sú síce raz v roku, ale sú to sviatky o duchovnom prežívaní, vzácnych okamihoch s rodinou a ležať tri dni s plným žalúdkom a potom si dávať predsavzatia ako schudnúť, prípadne lamentovať nad prázdnou peňaženkou ešte polroka skutočne nestoja za to, čo poviete?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články