fbpx
Spojte sa snami
Renáta

Uverejnený

on

Dni sa pomaly skracujú, večery predlžujú, a to je jasný znak, že sa pomaly ale isto blíži zima a s ňou najkrajšie obdobie v roku – Vianoce. Obchodné reťazce už teraz začínajú s predajom rozmanitých gýčových dekoratívnych predmetov a sladkostí. Ruku na srdce, kto nemá rád Vianoce, či je dieťa alebo dospelý?

Pre každého z nás majú svoje čaro a urobíme všetko preto, aby boli dokonalé, a preto nakúpime všakovaké najmodernejšie vianočné ozdoby, darčeky od výmyslu sveta na poslednú chvíľu, jedlo do zásob minimálne na dva mesiace, však čo keby náhodou zachýbalo a naša peňaženka sa postupne vyprázdni, čo potom dobiehame minimálne polovicu kalendárneho roka.

Ako na to, aby sme nezruinovali rozpočet a aj niečo ušetrili? Riaďte sa týmito bodmi a vaša peňaženka sa vám poďakuje:

1, Začnite so zoznamom darčekov pre členov vašej rodiny hneď teraz, vyhnete sa nakupovaniu zbytočností na poslednú chvíľku.

2, Pre každého člena si určite finančný limit, ktorý nesmiete prekročiť, preto si dôkladne zvážte, aký darček kúpite.

3, Každému kúpte iba jeden darček, ale nech stojí za to, aby obdarovaný videl, že ste si na jeho výbere skutočne dali záležať, čím vyjadrujete svoje pocity k obdarovanému.

4, Ak neviete, čo by blízkeho potešilo, jednoducho sa ho opýtajte dopredu. Kým prídu Vianoce, váš príbuzný aj zabudne, že ste sa ho na také niečo pýtali a bude rád, keď uvidí pod stromčekom darček, ktorý ho skutočne poteší.

5, Dôkladne si prezrite svoju domácu výzdobu. Vytrieďte ozdoby, ktoré sú staré, prípadne poškodené. Veľmi ľahko si z nich môžete vyrobiť krásne, moderné ozdoby, stačí trošku fantázie. Ak máte detičky, veľmi ľahko si s nimi môžete vyrobiť vlastnú výzdobu, ktorá možno bude stáť pár eur, ale fotka s takouto výzdobou bude mať pre vaše deti o pár rokov cenu zlata. Deti si nebudú pamätať, či bol stromček žltý, alebo červený, alebo ružový. Budú si pamätať, že ozdoby vyrábali práve ony.

6, Nepečte a nevypekajte pre všetkých v zmysle, radšej viac, akoby malo chýbať. Už dávno nežijeme v dobe, kedy si človek musel všetko zháňať. Teraz si najrozmanitejší koláčik môžeš upiecť aj o polnoci, keď si zmyslíš. Jednoducho sa dohodnite na troch typoch koláčov pre všetkých, aby si každý pochutil.

7, Posledná rada na záver. Vianoce sú síce raz v roku, ale sú to sviatky o duchovnom prežívaní, vzácnych okamihoch s rodinou a ležať tri dni s plným žalúdkom a potom si dávať predsavzatia ako schudnúť, prípadne lamentovať nad prázdnou peňaženkou ešte polroka skutočne nestoja za to, čo poviete?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Je káva s mliekom zdravá alebo nie?

Avatar

Uverejnený

on

By

V poslednom čase sa veľa ľudí zapája do diskusií ohľadom ich obľúbeného nápoja s mliekom. Niektorí sa prikláňajú k názoru, že pitie kávy s mliekom vážne škodí. Čo si myslíte vy? Dokážete si odoprieť svoju obľúbenú kávičku s mliekom, alebo si myslíte, že to je hlúposť?

Mlieko

Tlmí účinky kofeínu v káve, konkrétne pôsobí priaznivo na sliznici, preto káva s mliekom je odporúčaná pre ľudí, ktorí majú problém so žalúdkom. Smotana v mlieku spomaľuje organizmus, takže telo sa pomalšie vyprázdňuje a kofeín dlhšie pôsobí v ľudskom tele. Takže žiadne kávy pred večerou, pretože v noci nezaspíte. Káva s mliekom je rovnako silná ako káva bez mlieka.

Výhody Kávy

Ak pijete kávu v určitom množstve, tak sa nemusíte ničoho báť. Káva vám nielen zlepšuje psychiku, ale aj vylepšuje vašu pozornosť.Takže budete viac sústredení a učenie alebo pozeranie nových veci vám pôjde o dosť ľahšie, máte v sebe viac energie a cítite sa aj o dosť šťastnejší. Niektoré prieskumy potvrdzujú účinok kávy aj na bolesť hlavy a migrénu, avšak pre ľudí s problémami so srdcom sa pitie kávy neodporúča vo zvýšenej miere.

Škodí len v určitých prípadoch

Ak máte problémy s kyselinou v žalúdku, tak vám mlieko s kávou bude viac chutiť, a zároveň vám aj lepšie sadne na žalúdok ako obyčajná káva. Problém nastáva vtedy, ak trpíte intoleranciou laktózy.Takže môžete kravské mliečko vymeniť za rastlinné, aké sú napr. kokosové alebo mandľové. Ak máte silné problémy s pečenou, tak sa vám neodporúča piť kávu vôbec. Či s mliekom alebo bez. Aj napriek všetkým negatívam a pozitívam, rozhodnutie je na vás.Takže čo urobíte, budete piť vašu obľúbenú kávičku s mliekom, alebo prestanete s tým nadobro?

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články