Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Už dlhšiu dobu môžeme vnímať, ako konzum presakuje spoločnosť. Pozorujeme to na pohodlnom spôsobe života, naháňaním sa za materiálnymi vecami či zmenenými hodnotami ľudí. Odvšadiaľ sa na nás valia hrozby zo znečistenia našej planéty. Je dôležité aby sme si uvedomovali zodpovednosť za svoje činy a ich možný dopad na svet okolo nás. Veľa krát máme na výber, ktorú voľbu si zvolíme.

Prichádzajú sviatky, počas ktorých si pripomíname na našich zosnulých. S čím je spojená úprava a ozdobovanie hrobov. Hlavne v týchto dňoch, budeme môcť vidieť cintoríny plné umelých kvetov či plastových svietnikov. Je pravda, že umelý veniec na hrobe dlho vydrží, neopadáva, netrúsi sa z neho a kvetom netreba dolievať vodu. Avšak treba sa zamyslieť, aký dopad to má na ekológiu. Na ich výrobu sa spotrebujú tony plastov.

Lepšou alternatívou sú živé kvety. Tradičné kvety, ktorými môžeme ozdobiť hroby sú chryzantémy. Pri priaznivom počasí vydržia dlho a ich cena je tiež prijateľná. Živé kvety nie sú však jediné možnosti, ktoré sa nám ponúkajú. Vhodnou alternatívou sú aj venčeky z ihličia, ktoré si zvládnete vyrobiť aj sami doma a pozitívne to ovplyvní vašu peňaženku. Do dušičkového venca môžeme pridávať aj vetvičky s plodmi, ideálne sú šišky, šípky, trnky, žalude či listy. Na dozdobenie použite peknú látkovú stuhu.

Cintoríny sú taktiež preplnené plastovými kahancami, rôznych tvarov, veľkostí a farieb. Pri výbere kahancov odporúčame tie zvoliť tie sklenené. Po Dušičkách sa však postaraj o to, aby všetko skončilo tam kde má, príroda sa ti poďakuje. Ak chceš zapojiť tvoju kreativitu tak si originálny svietnik môžeš vyrobiť aj zo zaváraninového pohára.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ako ušetriť na vlastných deťoch

Deti sa dajú vychovať aj za málo peňazí. Aj z detí z chudobných pomerov môžu vyrásť dobrí ľudia.

Andrej

Uverejnený

on

By

Každý rodič sa snaží, aby jeho deti mali vždy všetko najlepšie. Táto slepá rodičovská láska sa stáva neúnosnou. Nebolo to dávno, kedy deťom stačil vystrúhaný koník alebo uštrikovaná bábika. Dnes je to úplne inak. Vlastné dieťa sa pre mnohé páry stal nedosiahnuteľný cieľ, ktorý si nebudú môcť dovoliť. Boja sa, že ich dieťa by trpelo nedostatkom hmotných statkov, na základe čoho by sa stavali terčom posmechu a šikany.

Plánovanie narodenia a výber mena

Tak ako zabezpečiť, aby sa vaše dieťa cítilo spokojne a súčasne jeho potreby nezruinovali vaše konto? Ak ste pár, ktorý si veci plánuje a vždy máte všetko premyslené, tak je rozumné si dieťa naplánovať na čas blízko pred Vianocami alebo tesne po, vďaka čomu dokážete ročne ušetriť aj 100€ na darčekoch. A na otázku: „Aký darček dostanem na narodeniny“, jednoducho odpovie: „Uvidíš pod stromčekom“. Ak postupujete rovnako aj s výberom mena pre dieťa, zabijete tak 3 muchy jednou ranou.

Ak sa vám nepáčia žiadne mená z decembra a začiatku januára, tak si zvoľte niektoré z často používaných mien, pretože dieťaťu sa často stane, že sa v škole stretne s menovcami a nebude prikladať taký silný dôraz na meniny.

Nový hit, ktorý k nám prišiel z Ameriky je usporiadanie narodeninovej oslavy, čo pre vás znamená ďalšie náklady. Ak bude mať vaše dieťa narodeniny v období, kedy sa zväčša stretávajú rodiny (napr. Vianoce, Veľká noc), tak nebude pociťovať potrebu takúto oslavu usporiadať, pretože vie, že by aj tak veľa kamarátov neprišlo.

Pri deťoch je aj tak najdôležitejšia výchova. Deťom je potrebné už o od začiatku vštepovať skromnosť, pokoru a empatiu. Pri zlej výchove budete pol roka ťahať nočné a nadčasy navyše, aby ste si mohli dovoliť nový iPhone pre svoje dieťa. Vďaka čomu sa bude ono cítiť lepšie, no na chvíľku a Vy? Na to si už odpovedzte sami.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články