fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

Naša doba je plná porovnávania. Porovnávame sa so súrodencami, s priateľmi, rodinou, kolegami v práci,  kto čo má alebo nemá, kto čo dokázal alebo nie.

Neustále sa porovnávate so svojím okolím? Máte pocity frustrácie pri pohľade na úspech ostatných? Prenášate túto negatívnu energiu aj na druhých ľudí? Pracujete na sebe, na dosiahnutí úspechu alebo ste iba notorickí sťažovatelia, ktorí chcú síce všetko, ale urobiť pre to vlastnou silou nič?

Ak ste si úprimne odpovedali na naše otázky, prišli ste možno na zaujímavé poznanie. Život každého z nás má svoje dobré aj zlé stránky. Mnohokrát to, čo vidíme,  je iba jedna časť veľkej skladačky, ktorá sa volá život.

Ak sa však stále porovnávate s inými, musíte na sebe ešte veľa pracovať a uvedomiť si, že napriek všetkému, vždy budú ľudia, ktorí budú v niečom lepší ako my, v niečom horší ako my. Tak je to správne, život by bol nuda, keby sme boli všetci rovnakí. Človek potrebuje napredovať, mať ciele a jediný, s kým sa môže porovnávať, je on sám aký bol, aký je a aký chce byť. Nič iné nie je dôležité.

Uvedomme si, že máme veľa dôvodov na spokojnosť a vďačnosť. Týmto bodom by sme mali začať a spísať si zoznam desiatich bodov vďačnosti a každý deň si ich opakovať. Sami uvidíte, ako postupom času budete meniť aj svoje zmýšľanie o sebe a prestanete sa porovnávať.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články