fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Naša doba je plná porovnávania. Porovnávame sa so súrodencami, s priateľmi, rodinou, kolegami v práci,  kto čo má alebo nemá, kto čo dokázal alebo nie.

Neustále sa porovnávate so svojím okolím? Máte pocity frustrácie pri pohľade na úspech ostatných? Prenášate túto negatívnu energiu aj na druhých ľudí? Pracujete na sebe, na dosiahnutí úspechu alebo ste iba notorickí sťažovatelia, ktorí chcú síce všetko, ale urobiť pre to vlastnou silou nič?

Ak ste si úprimne odpovedali na naše otázky, prišli ste možno na zaujímavé poznanie. Život každého z nás má svoje dobré aj zlé stránky. Mnohokrát to, čo vidíme,  je iba jedna časť veľkej skladačky, ktorá sa volá život.

Ak sa však stále porovnávate s inými, musíte na sebe ešte veľa pracovať a uvedomiť si, že napriek všetkému, vždy budú ľudia, ktorí budú v niečom lepší ako my, v niečom horší ako my. Tak je to správne, život by bol nuda, keby sme boli všetci rovnakí. Človek potrebuje napredovať, mať ciele a jediný, s kým sa môže porovnávať, je on sám aký bol, aký je a aký chce byť. Nič iné nie je dôležité.

Uvedomme si, že máme veľa dôvodov na spokojnosť a vďačnosť. Týmto bodom by sme mali začať a spísať si zoznam desiatich bodov vďačnosti a každý deň si ich opakovať. Sami uvidíte, ako postupom času budete meniť aj svoje zmýšľanie o sebe a prestanete sa porovnávať.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články