fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Čítanie knihy

Leto je už za nami, a čas, kedy sme večery trávili večer vonku len tak s partiou pri opekačkách alebo len relaxovaním v tichu teplého večera, sa už skončil. Teraz je čas, aby sme sa trochu preladili, a možno začali relaxovať aj pri dobrej knihe, ktorá každému zlepší deň, a možno si tak splníte aj vaše tajné predsavzatie, pretože čítanie kníh v 21. storočí je pre nás naozajstná drina.

Cvičenie

Áno, cez leto sme sa mohli vyskákať a vyšantiť, kde sa nám len chcelo. No nesmieme zabúdať, že aj v tieto chladné dni je pohyb dôležitý, a môže vám aj plnohodnotne vyplniť čas.

Vzdelávanie sa- Tým človek nikdy nič nepokazí. Vzdelávanie sa je veľmi dôležitá vec, ktorá sa ťahá celým našim životom. Keď už máme teraz ten voľný čas, prečo neurobiť dobre sebe, svojej duši a mysli.

Spoločenské hry

Keď sa už nudíte vy, tak určite aj ostatní okolo. Ak je práve dnes vonku dážď, vytiahnite spoločenské hry, a zabavte sa s rodinou, či priateľmi.

Spanie

Aj toto je jedna z možností, a určite mnohých z vás potešila. Spánok je veľmi dôležitý pre náš organizmus, a každý potrebuje svoj oddych. Samozrejme všetko s mierou.

Pozvať priateľa na návštevu

Keďže sa už vonku len tak na terase v nejakom podniku nestretnete, tak skúste aspoň svojho priateľa/priateľku vytiahnuť ku sebe domov na návštevu. Určite sa dobre zabavíte, zasmejete, porozprávate, a to nikdy človeku neuškodí.

Tvorenie

Na chvíľu si sadnite, a vytvorte nejakú dekoráciu, ktorá by mohla skrášliť váš domov alebo niekoho potešiť. Vyplníte tým čas, a nová dekorácia do domova nezaškodí.

Určite sa pre každého niečo našlo. Stačí sa už len odhodlať a spraviť niečo pre seba, pre vyplnenie času, aby som sme ho len tak zbytočne nezabíjali, ale spravili ho užitočným.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Leo Rodgers – Bicykel je môj invalidný vozík.

Stratil nohu, ale nie silu žiť. Znovu objavil bicykel a teraz je nezastaviteľný.

Avatar

Uverejnený

on

By

Leo Rodgers miluje jazdu na dvoch kolesách. S bicyklovaním začal už ako dieťa – pohltilo ho. V skateparkoch skúšal rôzne skoky a triky. V čase strednej školy v ňom prepukla vášeň pre motocykle. Pomyslel si, že to, čo dokáže na bicykli by mohol dokázať aj na motorke.

Počas jedného nevydareného triku došlo k vážnej nehode a Leo prišiel o nohu. Musel sa zamyslieť nad tým ako udrží rovnováhu a naučiť sa chodiť. Časom zistil, že bicykel mu môže uľahčiť život.

Nemusí byť na nikoho odkázaný, bicykel si dokáže ľahko prispôsobiť na všetko čo potrebuje aj sám. Zistil, že jednorýchlostný bicykel (tzv. fixka) mu ponúka množstvo výhod. Nemusí meniť rýchlosti, nepotrebuje brzdy a keď sa naučil používať klipy na topánky povedal si: “Toto je moje riešenie invalidného vozíka.” Nezastavil sa, rozhodol sa pretekať na cyklistickom ovále.

Stretáva sa tu s priateľmi a túžba víťaziť ho ženie dopredu. Leo Rogers je inšpiráciou ako aj s ťažkým životným osudom nájsť chuť do života, nevzdať sa a inšpirovať iných.

Zdroj: bicyling.com

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články