fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Čítanie knihy

Leto je už za nami, a čas, kedy sme večery trávili večer vonku len tak s partiou pri opekačkách alebo len relaxovaním v tichu teplého večera, sa už skončil. Teraz je čas, aby sme sa trochu preladili, a možno začali relaxovať aj pri dobrej knihe, ktorá každému zlepší deň, a možno si tak splníte aj vaše tajné predsavzatie, pretože čítanie kníh v 21. storočí je pre nás naozajstná drina.

Cvičenie

Áno, cez leto sme sa mohli vyskákať a vyšantiť, kde sa nám len chcelo. No nesmieme zabúdať, že aj v tieto chladné dni je pohyb dôležitý, a môže vám aj plnohodnotne vyplniť čas.

Vzdelávanie sa- Tým človek nikdy nič nepokazí. Vzdelávanie sa je veľmi dôležitá vec, ktorá sa ťahá celým našim životom. Keď už máme teraz ten voľný čas, prečo neurobiť dobre sebe, svojej duši a mysli.

Spoločenské hry

Keď sa už nudíte vy, tak určite aj ostatní okolo. Ak je práve dnes vonku dážď, vytiahnite spoločenské hry, a zabavte sa s rodinou, či priateľmi.

Spanie

Aj toto je jedna z možností, a určite mnohých z vás potešila. Spánok je veľmi dôležitý pre náš organizmus, a každý potrebuje svoj oddych. Samozrejme všetko s mierou.

Pozvať priateľa na návštevu

Keďže sa už vonku len tak na terase v nejakom podniku nestretnete, tak skúste aspoň svojho priateľa/priateľku vytiahnuť ku sebe domov na návštevu. Určite sa dobre zabavíte, zasmejete, porozprávate, a to nikdy človeku neuškodí.

Tvorenie

Na chvíľu si sadnite, a vytvorte nejakú dekoráciu, ktorá by mohla skrášliť váš domov alebo niekoho potešiť. Vyplníte tým čas, a nová dekorácia do domova nezaškodí.

Určite sa pre každého niečo našlo. Stačí sa už len odhodlať a spraviť niečo pre seba, pre vyplnenie času, aby som sme ho len tak zbytočne nezabíjali, ale spravili ho užitočným.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Je káva s mliekom zdravá alebo nie?

Avatar

Uverejnený

on

By

V poslednom čase sa veľa ľudí zapája do diskusií ohľadom ich obľúbeného nápoja s mliekom. Niektorí sa prikláňajú k názoru, že pitie kávy s mliekom vážne škodí. Čo si myslíte vy? Dokážete si odoprieť svoju obľúbenú kávičku s mliekom, alebo si myslíte, že to je hlúposť?

Mlieko

Tlmí účinky kofeínu v káve, konkrétne pôsobí priaznivo na sliznici, preto káva s mliekom je odporúčaná pre ľudí, ktorí majú problém so žalúdkom. Smotana v mlieku spomaľuje organizmus, takže telo sa pomalšie vyprázdňuje a kofeín dlhšie pôsobí v ľudskom tele. Takže žiadne kávy pred večerou, pretože v noci nezaspíte. Káva s mliekom je rovnako silná ako káva bez mlieka.

Výhody Kávy

Ak pijete kávu v určitom množstve, tak sa nemusíte ničoho báť. Káva vám nielen zlepšuje psychiku, ale aj vylepšuje vašu pozornosť.Takže budete viac sústredení a učenie alebo pozeranie nových veci vám pôjde o dosť ľahšie, máte v sebe viac energie a cítite sa aj o dosť šťastnejší. Niektoré prieskumy potvrdzujú účinok kávy aj na bolesť hlavy a migrénu, avšak pre ľudí s problémami so srdcom sa pitie kávy neodporúča vo zvýšenej miere.

Škodí len v určitých prípadoch

Ak máte problémy s kyselinou v žalúdku, tak vám mlieko s kávou bude viac chutiť, a zároveň vám aj lepšie sadne na žalúdok ako obyčajná káva. Problém nastáva vtedy, ak trpíte intoleranciou laktózy.Takže môžete kravské mliečko vymeniť za rastlinné, aké sú napr. kokosové alebo mandľové. Ak máte silné problémy s pečenou, tak sa vám neodporúča piť kávu vôbec. Či s mliekom alebo bez. Aj napriek všetkým negatívam a pozitívam, rozhodnutie je na vás.Takže čo urobíte, budete piť vašu obľúbenú kávičku s mliekom, alebo prestanete s tým nadobro?

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články