fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Nech vianočný čas rozochveje vo Vás ľudskosť a láskavosť, nech narodený Ježiško prinesie do Vašej rodiny pokoj, porozumenie a lásku.

Nech každý deň obdarí Vás chvíľkami šťastia, ktoré si prenesiete aj do nového roka. ŠŤASTNÉ A VESELÉ praje tím Všetko do 10€

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Leo Rodgers – Bicykel je môj invalidný vozík.

Stratil nohu, ale nie silu žiť. Znovu objavil bicykel a teraz je nezastaviteľný.

Uverejnený

on

By

Leo Rodgers miluje jazdu na dvoch kolesách. S bicyklovaním začal už ako dieťa – pohltilo ho. V skateparkoch skúšal rôzne skoky a triky. V čase strednej školy v ňom prepukla vášeň pre motocykle. Pomyslel si, že to, čo dokáže na bicykli by mohol dokázať aj na motorke.

Počas jedného nevydareného triku došlo k vážnej nehode a Leo prišiel o nohu. Musel sa zamyslieť nad tým ako udrží rovnováhu a naučiť sa chodiť. Časom zistil, že bicykel mu môže uľahčiť život.

Nemusí byť na nikoho odkázaný, bicykel si dokáže ľahko prispôsobiť na všetko čo potrebuje aj sám. Zistil, že jednorýchlostný bicykel (tzv. fixka) mu ponúka množstvo výhod. Nemusí meniť rýchlosti, nepotrebuje brzdy a keď sa naučil používať klipy na topánky povedal si: “Toto je moje riešenie invalidného vozíka.” Nezastavil sa, rozhodol sa pretekať na cyklistickom ovále.

Stretáva sa tu s priateľmi a túžba víťaziť ho ženie dopredu. Leo Rogers je inšpiráciou ako aj s ťažkým životným osudom nájsť chuť do života, nevzdať sa a inšpirovať iných.

Zdroj: bicyling.com

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články