fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Leo Rodgers miluje jazdu na dvoch kolesách. S bicyklovaním začal už ako dieťa – pohltilo ho. V skateparkoch skúšal rôzne skoky a triky. V čase strednej školy v ňom prepukla vášeň pre motocykle. Pomyslel si, že to, čo dokáže na bicykli by mohol dokázať aj na motorke.

Počas jedného nevydareného triku došlo k vážnej nehode a Leo prišiel o nohu. Musel sa zamyslieť nad tým ako udrží rovnováhu a naučiť sa chodiť. Časom zistil, že bicykel mu môže uľahčiť život.

Nemusí byť na nikoho odkázaný, bicykel si dokáže ľahko prispôsobiť na všetko čo potrebuje aj sám. Zistil, že jednorýchlostný bicykel (tzv. fixka) mu ponúka množstvo výhod. Nemusí meniť rýchlosti, nepotrebuje brzdy a keď sa naučil používať klipy na topánky povedal si: “Toto je moje riešenie invalidného vozíka.” Nezastavil sa, rozhodol sa pretekať na cyklistickom ovále.

Stretáva sa tu s priateľmi a túžba víťaziť ho ženie dopredu. Leo Rogers je inšpiráciou ako aj s ťažkým životným osudom nájsť chuť do života, nevzdať sa a inšpirovať iných.

Zdroj: bicyling.com

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Aj môj osobný problém? ÁNO!

Týka sa tento problém nás všetkých? Ak s tým chcete niečo urobiť, prečítajte si ako na to.

Avatar

Uverejnený

on

By

Prečo je dôležité zaujímať sa o ekológiu? Dnešnú dobu môžeme smelo nazvať doba umelá, čo by sa dalo chápať aj z pohľadu správania sa človeka v spoločnosti, ale my sme mysleli primárny význam slova umelá. Áno, budeme sa baviť o plastoch. Téma, s ktorou sa stretávame na každom rohu, avšak niekedy okolo nás tieto informácie iba plynú a my jednoducho skonštatujeme…mali by sme, áno, vieme o tom.

Dôležité je však zaujať aktívny postoj, pretože tak ako každá jedna plastová fľaška vyhodená do mora sama o sebe nerobí problém, sto fliaš hodených do mora postupne urobí na hladine plávajúce smetisko a ohrozuje ekosystém. Tak je to aj s našou aktivitou, každá kvapka našej ekologickej aktivity sa spočítava na našej planéte a vytvára čistejšie rieky, potoky, moria, lúky, lesy.

Avšak ako začať od seba? Každá snaha začína pomaly a rozvážne, aby sme boli schopní dlhodobo sa ekologicky angažovať, netreba sa ísť hneď pripútať k stromu. Jednoducho, začnite dodržiavať 5 hlavných zásad EKOČLOVEKA:

  1. Prestaňte používať jednorázové poháre, taniere, príbory, slamky, igelitové tašky.
  2. Začnite separovať odpad. Práve pri tejto činnosti si uvedomíte, koľko peňazí miniete na zbytočnosti a koľko kúpených vecí je vám úplne nanič.
  3. Šetrite elektrickú energiu, pitnú vodu.
  4. Ak môžete, cestujte MHD, nie osobným autom, jednak ušetríte, začnete sa hýbať, a zároveň sa vám poďakuje aj planéta.
  5. Reálne sa postavte k svojim financiám a nemíňajte peniaze na úplné zbytočnosti, neplytvajte jedlom.

Držíme vám palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články