fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Počas tejto nečakanej situácie, ktorá zmenila každodenne životy každého z nás, môžeme mať pocit, že svoje životy nežijeme naplno. Hovoríme si, že márnime svoj čas a nevyužívame toto obdobie dostatočne produktívne. Avšak netreba zabudnúť, že tento čas nie je určený len na dohnanie všetkých sľubov o cvičení, učení sa nových vecí či uprataní v zaprataných skriniach. Ale je aj o duševnom a telesnom oddychu. Pripomeňme si myšlienky, ktoré nám pomôžu nezblázniť sa, a ktoré si treba povedať pri pocitoch úzkosti či strachu z toho že len márnime čas.

1. Mám povolené odpočívať

2. Zaslúžim si starať sa o seba

3. Robím dosť

4. Nemusím splniť všetky zaumiené sľuby

5. Mám povolené mať strach a nepotláčam svoje pocity

Je pravda, že toto obdobie je vhodné využiť na veci, ktoré sme odkladali, kvôli nedostatku času. Avšak nedovoľme, aby nám tieto zaumienené povinnosti spôsobovali ešte viac stresu a pocit menejcennosti.

Počas tohto času môžme dohnať všetok oddych a odopieranie starostlivosti o seba, ktorá sme si tak dlho odkladali. Kedy predsa, ak nie teraz je tá najvhodnejšia doba?!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Leo Rodgers – Bicykel je môj invalidný vozík.

Stratil nohu, ale nie silu žiť. Znovu objavil bicykel a teraz je nezastaviteľný.

Uverejnený

on

By

Leo Rodgers miluje jazdu na dvoch kolesách. S bicyklovaním začal už ako dieťa – pohltilo ho. V skateparkoch skúšal rôzne skoky a triky. V čase strednej školy v ňom prepukla vášeň pre motocykle. Pomyslel si, že to, čo dokáže na bicykli by mohol dokázať aj na motorke.

Počas jedného nevydareného triku došlo k vážnej nehode a Leo prišiel o nohu. Musel sa zamyslieť nad tým ako udrží rovnováhu a naučiť sa chodiť. Časom zistil, že bicykel mu môže uľahčiť život.

Nemusí byť na nikoho odkázaný, bicykel si dokáže ľahko prispôsobiť na všetko čo potrebuje aj sám. Zistil, že jednorýchlostný bicykel (tzv. fixka) mu ponúka množstvo výhod. Nemusí meniť rýchlosti, nepotrebuje brzdy a keď sa naučil používať klipy na topánky povedal si: “Toto je moje riešenie invalidného vozíka.” Nezastavil sa, rozhodol sa pretekať na cyklistickom ovále.

Stretáva sa tu s priateľmi a túžba víťaziť ho ženie dopredu. Leo Rogers je inšpiráciou ako aj s ťažkým životným osudom nájsť chuť do života, nevzdať sa a inšpirovať iných.

Zdroj: bicyling.com

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články