fbpx
Spojte sa snami
Natália

Uverejnený

on

V dnešnom svete zdravého životného štýlu je moderných veľa exotických bylín, ktoré nám pomáhajú udržiavať svoje zdravie. Ja však čerpám z našich domácich zdrojov, ktoré poznali a využívali už naše babičky.

Áno, reč je o žihľave, teda odborne pŕhľave dvojdomej, ale u nás ju voláme od malička žihľava. Každý z nás už asi v lete zažil popŕhlenie pŕhľavou. Žihľavu využívam veľmi často, pretože má rozmanité využitie. Napríklad v žihľavovom odvare si umývam vlasy. Rastú rýchlejšie a sú pevnejšie.

Okrem toho pijem žihľavový čaj, prípadne si pripravím žihľavové smoothies, hlavne po sviatkoch, pretože má veľa vitamínov, podporuje čistenie krvi, znižuje hladinu cukru v krvi.

Ak sa bojíte, že si popŕhlite jazyk, vaše obavy nie sú na mieste, pretože varom, či zahrievaním sa tento účinok ničí. Či už pridáte niekoľko žihľavových listov sparených v horúcej vode do svojho pripravovaného smoothies a vymiešate, alebo si uvaríte žihľavové čaje, prípadne žihľavový šalát, to záleží na vás. Hlavne, aby vám to chutilo a robili ste to s pocitom, že to robíte pre seba, svoje zdravie.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články