fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

V dnešnom svete zdravého životného štýlu je moderných veľa exotických bylín, ktoré nám pomáhajú udržiavať svoje zdravie. Ja však čerpám z našich domácich zdrojov, ktoré poznali a využívali už naše babičky.

Áno, reč je o žihľave, teda odborne pŕhľave dvojdomej, ale u nás ju voláme od malička žihľava. Každý z nás už asi v lete zažil popŕhlenie pŕhľavou. Žihľavu využívam veľmi často, pretože má rozmanité využitie. Napríklad v žihľavovom odvare si umývam vlasy. Rastú rýchlejšie a sú pevnejšie.

Okrem toho pijem žihľavový čaj, prípadne si pripravím žihľavové smoothies, hlavne po sviatkoch, pretože má veľa vitamínov, podporuje čistenie krvi, znižuje hladinu cukru v krvi.

Ak sa bojíte, že si popŕhlite jazyk, vaše obavy nie sú na mieste, pretože varom, či zahrievaním sa tento účinok ničí. Či už pridáte niekoľko žihľavových listov sparených v horúcej vode do svojho pripravovaného smoothies a vymiešate, alebo si uvaríte žihľavové čaje, prípadne žihľavový šalát, to záleží na vás. Hlavne, aby vám to chutilo a robili ste to s pocitom, že to robíte pre seba, svoje zdravie.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články