fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

A je to tu, ďalšie sviatky za nami. Aj vám stoja vlasy dupkom, čo všetko ste pojedli, popili a na váhu sa bojíte pozrieť? Poradíme vám, ako zvládnuť posviatočný stres z prejedených sviatočných dní.

Ruku na srdce, asi každý z nás počas veľkonočných sviatkov zhrešil a dal si niečo kalorické, mastné, sladké, či prehnane solené. Netreba však panikáriť, okamžite skákať na váhu a držať drastické opatrenia, však sme pribrali. Pozrime sa na to s chladnou hlavou – sviatky boli niekoľko dní, netreba sa stresovať.

Jednoducho si povedzme, zjedol som, stalo sa, ide sa ďalej. Svet sa nezrúti, ani náš zdravý životný štýl nezničíme. Horšia situácia by nastala, keby sme sa dostali do začarovaného kruhu chudnutia, prehnaného cvičenia a nejedenia a jojo efektov, a to nechce nikto z nás.

Odporúčanie odo mňa: Po sviatkoch sa minimálne týždeň-dva nevážte a nabehnite na svoj každodenný systém, pekne v pokoji. Uvidíte, že budete menej stresovaní a vaše telo sa vám poďakuje a vráti sa do starých koľají zdravého životného štýlu.

Maximálne si môžete dať jeden-dva odľahčujúce dni, aby si aj telo oddýchlo od ťažkých jedál. Ja si napríklad urobím dva dni so žihľavou. Ako na ne? To si už prečítate v ďalšom článku: Žihľava – môj zelený poklad

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

  1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
  2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
  3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
  4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
  5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
  6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
  7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články