fbpx
Spojte sa snami
Natália

Uverejnený

on

A je to tu, ďalšie sviatky za nami. Aj vám stoja vlasy dupkom, čo všetko ste pojedli, popili a na váhu sa bojíte pozrieť? Poradíme vám, ako zvládnuť posviatočný stres z prejedených sviatočných dní.

Ruku na srdce, asi každý z nás počas veľkonočných sviatkov zhrešil a dal si niečo kalorické, mastné, sladké, či prehnane solené. Netreba však panikáriť, okamžite skákať na váhu a držať drastické opatrenia, však sme pribrali. Pozrime sa na to s chladnou hlavou – sviatky boli niekoľko dní, netreba sa stresovať.

Jednoducho si povedzme, zjedol som, stalo sa, ide sa ďalej. Svet sa nezrúti, ani náš zdravý životný štýl nezničíme. Horšia situácia by nastala, keby sme sa dostali do začarovaného kruhu chudnutia, prehnaného cvičenia a nejedenia a jojo efektov, a to nechce nikto z nás.

Odporúčanie odo mňa: Po sviatkoch sa minimálne týždeň-dva nevážte a nabehnite na svoj každodenný systém, pekne v pokoji. Uvidíte, že budete menej stresovaní a vaše telo sa vám poďakuje a vráti sa do starých koľají zdravého životného štýlu.

Maximálne si môžete dať jeden-dva odľahčujúce dni, aby si aj telo oddýchlo od ťažkých jedál. Ja si napríklad urobím dva dni so žihľavou. Ako na ne? To si už prečítate v ďalšom článku: Žihľava – môj zelený poklad

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články