fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Množstvá zjedeného sviatočného jedla, koláčikov a všakovakých dobrôt sa vám podpísali na určitých partiách a vy neviete, čo s tým a ako začať? Poradíme vám, ako na správne chudnutie!

Všetci to poznáme – prídu vianočné sviatky a s nimi vyváranie, vypekanie a odolať týmto dobrotkám je skutočne ťažké, čo nám dosvedčí aj pohľad na váhu v povianočnom období. K našej stálej váhe, prípadne už nadváhe sa pripojí plus niekoľko kíl navyše. A už začína kolobeh stresu, nejedenia a prejedania sa a nových novoročných predsavzatí – dám dole 10 kg, 15 kg za mesiac. Ruku na srdce, skutočne si myslíte, že poctivo nabraté kilá za niekoľko dní, mesiacov dáte dole za pár dní? 

Samozrejme, istá šanca tam je –  ak máte osobného trénera, odborníka na výživu a nepracujete a venujete sa akurát tak sebe, ale bežný človek v návale povinností stratí entuziazmus veľmi skoro, a tak aj plán väčšinou padne. Prečo sa to stane? Pretože sme ľudia a chceme všetko hneď, naraz a najlepšie bez námahy, bohužiaľ, nielen v živote, ale aj v chudnutí to tak nejde.

Dôležité je správne začať, pretože celý proces chudnutia skutočne začína v našej hlave!

Na začiatku si ujasnííme niekoľko hlavných faktov:

1.Koľko chceme schudnúť? Každý z nás má v hlave určitú pre seba ideálnu hmotnosť, avšak nie vždy sa táto predstava zhoduje s našou telesnou konštrukciou. Je dôležité dať si reálny cieľ, ktorý pozitívne ovplyvní naše zdravie a nebude týrať naše telo.

2. Za aký (reálny) čas plánujeme schudnúť? Pozor, je dôležité plánovať si chudnutie postupne, napríklad na 10 dní, dva týždne a postupne to posúvať, nedávať si veľké ciele za krátky čas. Nielen my, ale aj telo si potrebuje zvyknúť na zmenu. Predsa sa nám len bude chudnúť ľahšie, keď si povieme, že máme ešte 5 dní, ako dva mesiace.

3. Koľko času vieme investovať do cvičenia, stravovania? Musíme si naplánovať cvičenie, presne si vyhradiť čas na aktivitu a takisto rozdeliť aj jedálniček a čas na jeho prípravu.

4. Akú podporu budeme mať?  Či je to rodina, priateľ, priateľka, kamarát, prípadne kamarátka. Ešte lepšie, ak niekto chudne s nami.

Najlepšie, keď si vytvoríme v rámci nášho motivačného začiatku veľký plagát, kde si všetky tieto body spolu s počiatočnou váhou spíšeme.  Potom môžeme začať s aktívnym chudnutím.

Ak chcete spoznať ďalšie nami overené tipy, prečítajte si druhú časť nášho článku…

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články