fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Ste rodič? Máte strážiť mladších súrodencov? Chcete, aby strávili vianočné prázdniny zmysluplne? Aj napriek veku vo vás ešte stále drieme dieťa? Čo robiť, keď vonku mrzne tak, že by päty z domu nevystrčil ani snehuliak? Prinášame vám zopár užitočných typov a nápadov ako zabaviť vás aj vašich maličkých v období Vianoc.

Ozdoby na vianočný stromček

Jedným zo spôsobov ako zabaviť deti je výroba dekorácií na vianočný stromček, ktorý nemusí byť vždy nudný.  Touto cestou sa váš stromček stane originálnym a zaujímavým. Pri výrobe a zdobení sa zabavíte a ušetríte peniaze za ozdoby. Na výrobu vám poslúžia aj na prvý pohľad už nepotrebné veci ako napríklad vrchnáky od fliaš.

Zdobenie medovníkov

Asi v každom dome na Vianoce rozvoniavajú medovníčky. Zapojte do prípravy vianočného pečiva aj deti, ktoré z toho bubú mať určite veľlú radosť. Detské výtvory v sebe nesú to najkrajšie čaro. Medovníčky môžete taktiež použiť ako ozdoby na vianočný stromček.

Výroba vianočných prianí

Výrobou vianočných prianí zabijete dve muchy jednou ranou. Zabavíte deti a aj potešíte blízkych. Na výrobu vám postačia výkresy a pár farbičiek. Ich obsahom môže byť čokoľvek. Deti môžu vyblázniť svoju predstavivosť a ukázať, čo vedia.

Vianočné nechty

Ak máte doma malú princeznú, určite bude chcieť mať na Vianoce krásne ozdobené nechtíky. Budete potrebovať len zopár lakov a vlastnú predstavivosť. Nechty si môžete ozdobiť  vianočnými farbami červenou a modrou  alebo aj tematickými obrázkami ako stromčekmi či vianočnými guľami.

Papierový snehuliaci

Deti sa zaručene zabavia výrobou papierových snehuliakov. Jednoduchým spôsobom si môžete vyrobiť milú dekoráciu. Pomôcky potrebné na jeho výrobu nájdete zaručene aj u vás doma.

Klasika

Počas Vianoc sa dá dobrý čas stráviť napríklad aj pozeraním tradičných rozprávok, či počúvaním vianočných kolied. Alebo môžete vybehnúť von a ísť sa sánkovať, prípadne guľovať. Dúfam, že ste sa našimi typmi inšpirovali a želáme vám krásne sviatky.

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články