fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Poznáte to, príde december a sme zaplavení povinnosťami až do 26. decembra. Ako predísť preťaženiu, napätiu a nervozite zo všetkých povinností a jednoducho sa tešiť na sviatky?

Tu je 10 vecí, ktoré môžete urobiť už teraz a v decembri sa budete cítiť v pohodke a budete spokojní:

1.Darčeky kupujte v predstihu, nečakajte na december.

2. Nekupujte si drahé baliace papiere, tašky, stuhy, ale v kľude v novembri si vyrobte ozdobné baliace papiere. Budete mať dobrý pocit nielen z daroveného darčeka, ale aj zo svojej vlastnej tvorivej aktivity.

3. Naplánujte si stravu a potraviny, ktoré budete potrebovať na sviatky. 20 druhov koláčov a 10 druhov jedál vám nezaručia nerušený priebeh vianočných sviatkov, pokiaľ budete zúriví z toho, že  nič nestiháte.

4. Začnite si postupne upratovať, postupne, pomaly, máte čas. Kým prídu Vianoce, váš dom bude žiariť čistotou a potom už dotiahnete iba detaily.

5. Vyrobte si a popíšte vianočné pohľadnice pre celú rodinu, vypíšte adresy, aby ste ich mohli hneď v prvý decembrový týždeň poslať. SMS, ktoré pošlete 50 ľuďom sú nič nehovoriace, chladné, veľmi všeobecné a verejné,  stavte na klasické pohľadnice, ktoré povedia oveľa viac.

6. Naplánujte si vianočné návštevy, aby sa nestalo, aby ste sa počas sviatkov uhnali maratónom návštev po celej rodine.

7. Skontrolujte si všetky vianočné ozdoby, svetielka, čo a ako chcete vyzdobiť, aby ste potom zbytočne nestrácali čas a nekupovali predražené dekorácie.

8. Vytvorte si finančnú zábezpeku. Decembrový čas je veľmi náročný na váš rodinný rozpočet. Odkladajte si eurá každý týždeň, aby vás prípadné neočakávané výdavky nevyviedli z rovnováhy a nedostali do stresu.

9. Začnite žiť „vianočne“ až v decembri, určite nie dva mesiace dopredu, pretože to čaro sviatočných a jedinečných okamihov sa stratí v každodennej rutine. Prežite sviatky skutočne, nie konzumne!

Jednoducho, majme sa radi a buďme trochu samoľúbi. Pravé sviatky začínajú v nás, darmo budeme mať všetko tip-top, keď naše srdcia budú plné hnevu a napätia.

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články