fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

Vianoce sú časom radosti, pokoja, kedy sa zíde celá blízka aj vzdialená rodina a často sa práve v tomto čase ozývajú staré krivdy. Ako zabrániť zbytočným hádkam počas najkrajších sviatkov v roku?

Musíme si uvedomiť jeden dôležitý fakt. To, čo sme si neboli schopní vyrozprávať si počas celého roka, nevyriešime za pár dní pri vianočnom koňaku. Skôr sa nám podarí konflikty a problémy vyostriť, čo môže veľmi rýchlo skončiť ešte väčšou hádkou. Iba vy máte kontrolu nad sebou a viete, čo vo vás dokáže spustiť negatívne emócie, preto sa vyhýbajte debate na dané témy.

Správanie každého človeka odráža jeho vlastné vnímanie sveta, čo ho trápi, čo ho robí šťastným. V každom človeku je niečo dobré, záleží na nás, ktorú stránku človeka chceme vidieť. Jednoducho ignorujte prípadné pokrytecké poznámky, snažte sa byť milý, práve v tomto ukážete svoju duševnú silu. Ak sa bojíte, že to nezvládnete, radšej sa po spoločensky prijateľnom čase vytraťte, určite je to lepšie ako vyostrovanie problémov.

Uvedomme si jeden fakt, napriek všetkému ste rodina a tá musí držať spolu. Aspoň raz do roka sa zastavte, zhlboka nadýchnite a pokúste odpustiť nielen tým, ktorí vám ublížili, ale aj sebe, iba vtedy budete môcť prežívať Vianoce skutočne sviatočne a pokojne.

 

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články