fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Vianoce sú časom radosti, pokoja, kedy sa zíde celá blízka aj vzdialená rodina a často sa práve v tomto čase ozývajú staré krivdy. Ako zabrániť zbytočným hádkam počas najkrajších sviatkov v roku?

Musíme si uvedomiť jeden dôležitý fakt. To, čo sme si neboli schopní vyrozprávať si počas celého roka, nevyriešime za pár dní pri vianočnom koňaku. Skôr sa nám podarí konflikty a problémy vyostriť, čo môže veľmi rýchlo skončiť ešte väčšou hádkou. Iba vy máte kontrolu nad sebou a viete, čo vo vás dokáže spustiť negatívne emócie, preto sa vyhýbajte debate na dané témy.

Správanie každého človeka odráža jeho vlastné vnímanie sveta, čo ho trápi, čo ho robí šťastným. V každom človeku je niečo dobré, záleží na nás, ktorú stránku človeka chceme vidieť. Jednoducho ignorujte prípadné pokrytecké poznámky, snažte sa byť milý, práve v tomto ukážete svoju duševnú silu. Ak sa bojíte, že to nezvládnete, radšej sa po spoločensky prijateľnom čase vytraťte, určite je to lepšie ako vyostrovanie problémov.

Uvedomme si jeden fakt, napriek všetkému ste rodina a tá musí držať spolu. Aspoň raz do roka sa zastavte, zhlboka nadýchnite a pokúste odpustiť nielen tým, ktorí vám ublížili, ale aj sebe, iba vtedy budete môcť prežívať Vianoce skutočne sviatočne a pokojne.

 

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ako určiť cenu pri predaji cez bazár

Získajte čo najviac peňazí z predaja cez bazárové portály.

Uverejnený

on

By

Veľmi často sa stretávam s inzerátmi, v ktorých je prehnane vysoká cena ľudia si pred tým ako pridajú inzerát vôbec neskontrolujú aktuálnu cenu produktu. A tak sa často stáva, že niečo čo kúpili napríklad za 120€ pred pol rokom dnes už stojí len 65€ tým pádom ich poznámka, kde cenu obhajujú tým, že to kúpili za 120€ nie je úplne na mieste. Existuje množstvo porovnávačov cien Heureka alebo Pricemania, kde sa dá skontrolovať aktuálna cena. Netreba pri nich zabudnúť zoradiť si ceny podľa najnižších.

Keď už viete, koľko stojí nový výrobok musíte určiť takú cenu aby bol kupujúci ochotný vzdať sa možnosti vrátiť tovar do 14dni a plnej 2 ročnej záruky a podstúpiť riziko kúpi tovaru od vás. Preto ak chcete tovar predať za čo najvyššiu cenu dajte si záležať na inzeráte. Veľa fotiek a popis vám pomôže tovar predať rýchlejšie nakoľko vyznie viac seriózne.

O koľko percent znížiť cenu, keď predávam konkrétny produkt? Tu platí, že čim je tovar drahší tým si môžete cenu znížiť o menej percent. Je rozdiel predávať mobil ktorý predtým stal 700€ po dvoch mesiacoch za 600€, kde je cena znížená o 15%, ako predávať počítačovú myš za 15€, keď nová stoji 17€. Tu už cena musí ísť výrazne dole napríklad na 8€. Pri určení ceny taktiež veľmi vplýva stav tovaru. Na mobile už par škrabancov na displeji môže cenu znížiť o stovky eur pritom samotný mobil je 100% funkčný. Stav príslušenstvá a krabica sú pri predaji veľkým plusom, ako aj záručný list prípadne blok z pokladne. Pri zariadeniach s batériou bude po 2 až 3 rokoch treba zohľadniť v cene jej prípadnú výmenu batérie. Tu sa neoplatí vymieňať batériu. Je lepšie to nechať na nového majiteľa. Táto výmena vám cenu nezvýši.

Ak už máte predstavu za koľko by ste chceli predať váš používaný výrobok do inzerátu dajte o troška vyššiu cenu ako by ste za výrobok chceli a tým ponecháte potencionálnemu kupujúcemu možnosť zjednávať a vďaka tomu sa vám jednoducho podarí dosiahnuť vystužený cenu, a kupujúci bude rád, že niečo zjedal.

Stretol som sa už aj s názorom, že cenu určuje predávajúci a je to len na jeho rozhodnutie aj keď urči vyššiu cenu. V praxi to nie je až taká pravda ak cenu prestrelíte a ľudia si zapamätajú váš inzerát tak hneď ako niečo z cenný spustite začnú vás bombardovať s oveľa nižšími ponukami, lebo vedia, že ste už s predajom zabili kopec času. Všetko závisí hlavne od toho čo predávate. Ak určite vyššiu cenu a dúfate, že sa niekto nájde môže sa vám ľahko stať, že starosti ohľadom opätovného pridávania budú väčšie ako tie %, ktoré sa vám vrátia spať. Ak ešte stále neviete určiť cenu. Najlepšie je prejsť bazárové stránky a inšpirovať sa cenou za, ktorú predávajú iný a podľa stavu ich produktu zvýšiť prípadne znížiť cenu.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články