fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on


Pomaly ale isto sa blíži december a s ním prvý väčší sviatok, ktorý milujú hlavne deti – Sviatok sv. Mikuláša. V iných krajinách je známejšia jeho obmena – Santa Claus.

Už si možno letmo pamätáme na detské časy, keď sme si čistili čižmičky a netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša s anjelmi a čertmi, no možnosť obdarovať a byť obdarovaný nás sprevádza počas celého života. Ruku na srdce, koho nepoteší aj v dospelom veku, keď mu či už doma alebo v práci pristane malý mikulášsky darček? V každom z nás je kúsok dieťaťa po celý život ale aj kúsok Mikuláša.

Malý, sladký a chutný darček poteší dvakrát – ten, kto darček s dobrým pocitom pripravuje a poteší aj toho, kto ho dostane a možno to nečakal. Darček pre dospelých však nemusí byť len vo forme sladkostí, ale aj napríklad pomoci v domácnosti. Každého poteší niečo iné.

Takže, nebojte sa potešiť malým darčekom či už svojich rodičov, priateľov, známych, kolegov. Nikdy nie sme dosť starí na urobenie niečoho pekného a milého pre ostatných trebárs na svätého Mikuláša!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články