fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Dnes vám ponúkam zopár malých trikov, ktoré už určite poznáte. Sršia na všetkých takmer z každej strany. Ak však naozaj chceme žiť zdravšie, treba si už konečne povedať „Idem do toho!“, a hlavne si musíme na takýto zdravší systém zvyknúť.

Raňajky

Ak ráno nemáte čas na raňajky, alebo ich jednoducho vynechávate, robíte veľkú chybu. Nič nenaštartuje organizmus lepšie, ako raňajky. 
Pred raňajkami odporúčam menší nápoj. Stačí zmiešať 2 dcl teplej vody, lyžičku medu a štipku škorice. Takýto drink prečistí telo a naštartuje ho.

Cvičenie

Človek a jeho telo je je jednoducho zvyknutý na pohyb. Je to úplne prirodzené a zdravé. Tak čo viac dodať? Jednoducho nájsť si aspoň 30 minút 3-4x do týždňa. Budete sa cítiť lepšie, a bude z vás vyžarovať prirodzená krása a pokoj.

Spánok

Tak povedzme si na rovinu, cítime sa fakt na prd, keď sme nevyspatí. A to si ešte predstavte, ako tým trpí telo. Spánok je dôležitý, a žiadne ponocovanie pozeraním do TV alebo mobilu nám ho nenahradí.

Stravovanie

Človek by mal v priemere prijať 1500 energie v strave. Pre niekoho je to možno ťažké a otravné počítať, ale stačí keď si z toho čo doteraz jete, dáte aspoň o niečo menej. Takýto začiatok stačí, potom je už len na vás do akej miery začnete vyhľadať zdravšiu stravu a či vôbec vydržíte.

Koníček

Či už športujete, hráte na hudobný nástroj, maľujete, vyšívate, navrhujete alebo píšete básne.. čokoľvek čo vás robí šťastným vás z druhej strany robí aj zdravším. Pretože radosť, nerobí človeku starosť, ale jeho život sa stáva bohatším.

Alternatív máme dosť.  Niečo čo je vám najbližšie si prisvojte k svojmu životu a už to pôjde samo. Nezabúdajte, že nie všetko sa zmení lusknutím prstov. Všetko má svoj čas a postupnosť. Tak začnite jedným, druhým, a postupne sa vás život zlepší.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články