fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Dnes vám ponúkam zopár malých trikov, ktoré už určite poznáte. Sršia na všetkých takmer z každej strany. Ak však naozaj chceme žiť zdravšie, treba si už konečne povedať „Idem do toho!“, a hlavne si musíme na takýto zdravší systém zvyknúť.

Raňajky

Ak ráno nemáte čas na raňajky, alebo ich jednoducho vynechávate, robíte veľkú chybu. Nič nenaštartuje organizmus lepšie, ako raňajky. 
Pred raňajkami odporúčam menší nápoj. Stačí zmiešať 2 dcl teplej vody, lyžičku medu a štipku škorice. Takýto drink prečistí telo a naštartuje ho.

Cvičenie

Človek a jeho telo je je jednoducho zvyknutý na pohyb. Je to úplne prirodzené a zdravé. Tak čo viac dodať? Jednoducho nájsť si aspoň 30 minút 3-4x do týždňa. Budete sa cítiť lepšie, a bude z vás vyžarovať prirodzená krása a pokoj.

Spánok

Tak povedzme si na rovinu, cítime sa fakt na prd, keď sme nevyspatí. A to si ešte predstavte, ako tým trpí telo. Spánok je dôležitý, a žiadne ponocovanie pozeraním do TV alebo mobilu nám ho nenahradí.

Stravovanie

Človek by mal v priemere prijať 1500 energie v strave. Pre niekoho je to možno ťažké a otravné počítať, ale stačí keď si z toho čo doteraz jete, dáte aspoň o niečo menej. Takýto začiatok stačí, potom je už len na vás do akej miery začnete vyhľadať zdravšiu stravu a či vôbec vydržíte.

Koníček

Či už športujete, hráte na hudobný nástroj, maľujete, vyšívate, navrhujete alebo píšete básne.. čokoľvek čo vás robí šťastným vás z druhej strany robí aj zdravším. Pretože radosť, nerobí človeku starosť, ale jeho život sa stáva bohatším.

Alternatív máme dosť.  Niečo čo je vám najbližšie si prisvojte k svojmu životu a už to pôjde samo. Nezabúdajte, že nie všetko sa zmení lusknutím prstov. Všetko má svoj čas a postupnosť. Tak začnite jedným, druhým, a postupne sa vás život zlepší.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Ako sa rýchlo naučiť Angličtinu?

Anglický jazyk hýbe svetom. Preto, ak sa aj človek chce dostať niekde ďalej, musí angličtinu ovládať.

Avatar

Uverejnený

on

By

Všetkým je už dnes známe, že Anglický jazyk hýbe svetom. Preto, ak sa aj človek chce dostať niekde ďalej, či už ide o prácu, lepší zárobok, brigádu alebo výlet, je dôležité angličtinu ovládať. Taktiež sa dnes už aj jednoducho s tým ráta, že ak si cudzinec, tak tento jazyk ovládaš.

Avšak povedzme si na rovinu… Nie každému to ide. Preto som si pripravila pre teba pár tipov ako sa zlepšiť.

Obklop sa ňou

Človek sa jednoducho naučí jazyk tam, kde je okolo neho. Aj my vieme krásne plynule rozprávať a ovládať slovenčinu, pretože je odmalička okolo nás.  Rozprávame sa s rodičmi, kamarátmi, učiteľmi, kolegami, čítame, počúvame rádiá, pozeráme filmy… Presne toto nás učí.

A tak,  skús toto všetko otočiť na angličtinu. Začni čítať anglickú knihu, či už to bude rozprávka ak si na nižšej úrovni, alebo román.  Zapni si rádio, podcasty a správy v angličtine. Tak isto je odvšadiaľ známe pozerať filmy, seriály, či TV správy s titulkami v angličtine, kde máš aj omnoho viac informácií. Taktiež, follow-uj rôzne stránky na Instagrame, Facebooku, kdekoľvek (inšpiratívne, informačné alebo aj meme).

Rozprávaj

Myslím si, že toto je asi najťažšia časť. Aspoň pre mňa bol speaking vždy problém, kým som sa dostatočne “nerozkecala“. Ak tento problém nechceš mať, tak rozprávaj, rozprávaj, rozprávaj.

Nájdi si kamoša a denne sa aspoň 20 minút rozprávajte. A ak kamoša nemáš, tak si sadni pred zrkadlo a nahlas sa rozprávaj sám so sebou.  Tak isto, ak si niečo mrmleš popod nos, mrmli si po anglicky.

Rozmýšľaj

Áno. Premýšľaj po anglicky. Či sa už niekde balíš, rozmýšľaj po anglicky čo ti treba… To isté pri varení, upratovaní alebo len pri sedení.

Študenti sa majú najlepšie

Hovorí sa, že jazyk sa človek najlepšie naučí do svojich 18. Okrem toho majú dnes študenti mnoho iných výhod.  Nie len, že sa učíme v škole, ale aj denno-denne na mobiloch, kde si myslím, že je už pre nás prirodzené sledovať rôzne anglické stránky, pozerať filmy a seriály po anglicky… Máme rôzne možnosti brigádovania alebo štúdia v zahraničí (momentálne žiaľ nie), kurzy a hlavne máme školu,  v podstate zadarmo, ktorá nám toho mnoho ponúka.

To najdôležitejšie

Začni. Nemusíš hneď so všetkým. Stačí si na začiatok pustiť seriál a rozprávať. Potom to už pôjde samo. Treba len začať.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články