fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Dnes vám ponúkam zopár malých trikov, ktoré už určite poznáte. Sršia na všetkých takmer z každej strany. Ak však naozaj chceme žiť zdravšie, treba si už konečne povedať „Idem do toho!“, a hlavne si musíme na takýto zdravší systém zvyknúť.

Raňajky

Ak ráno nemáte čas na raňajky, alebo ich jednoducho vynechávate, robíte veľkú chybu. Nič nenaštartuje organizmus lepšie, ako raňajky. 
Pred raňajkami odporúčam menší nápoj. Stačí zmiešať 2 dcl teplej vody, lyžičku medu a štipku škorice. Takýto drink prečistí telo a naštartuje ho.

Cvičenie

Človek a jeho telo je je jednoducho zvyknutý na pohyb. Je to úplne prirodzené a zdravé. Tak čo viac dodať? Jednoducho nájsť si aspoň 30 minút 3-4x do týždňa. Budete sa cítiť lepšie, a bude z vás vyžarovať prirodzená krása a pokoj.

Spánok

Tak povedzme si na rovinu, cítime sa fakt na prd, keď sme nevyspatí. A to si ešte predstavte, ako tým trpí telo. Spánok je dôležitý, a žiadne ponocovanie pozeraním do TV alebo mobilu nám ho nenahradí.

Stravovanie

Človek by mal v priemere prijať 1500 energie v strave. Pre niekoho je to možno ťažké a otravné počítať, ale stačí keď si z toho čo doteraz jete, dáte aspoň o niečo menej. Takýto začiatok stačí, potom je už len na vás do akej miery začnete vyhľadať zdravšiu stravu a či vôbec vydržíte.

Koníček

Či už športujete, hráte na hudobný nástroj, maľujete, vyšívate, navrhujete alebo píšete básne.. čokoľvek čo vás robí šťastným vás z druhej strany robí aj zdravším. Pretože radosť, nerobí človeku starosť, ale jeho život sa stáva bohatším.

Alternatív máme dosť.  Niečo čo je vám najbližšie si prisvojte k svojmu životu a už to pôjde samo. Nezabúdajte, že nie všetko sa zmení lusknutím prstov. Všetko má svoj čas a postupnosť. Tak začnite jedným, druhým, a postupne sa vás život zlepší.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články