fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

V poslednom čase sa veľa ľudí zapája do diskusií ohľadom ich obľúbeného nápoja s mliekom. Niektorí sa prikláňajú k názoru, že pitie kávy s mliekom vážne škodí. Čo si myslíte vy? Dokážete si odoprieť svoju obľúbenú kávičku s mliekom, alebo si myslíte, že to je hlúposť?

Mlieko

Tlmí účinky kofeínu v káve, konkrétne pôsobí priaznivo na sliznici, preto káva s mliekom je odporúčaná pre ľudí, ktorí majú problém so žalúdkom. Smotana v mlieku spomaľuje organizmus, takže telo sa pomalšie vyprázdňuje a kofeín dlhšie pôsobí v ľudskom tele. Takže žiadne kávy pred večerou, pretože v noci nezaspíte. Káva s mliekom je rovnako silná ako káva bez mlieka.

Výhody Kávy

Ak pijete kávu v určitom množstve, tak sa nemusíte ničoho báť. Káva vám nielen zlepšuje psychiku, ale aj vylepšuje vašu pozornosť.Takže budete viac sústredení a učenie alebo pozeranie nových veci vám pôjde o dosť ľahšie, máte v sebe viac energie a cítite sa aj o dosť šťastnejší. Niektoré prieskumy potvrdzujú účinok kávy aj na bolesť hlavy a migrénu, avšak pre ľudí s problémami so srdcom sa pitie kávy neodporúča vo zvýšenej miere.

Škodí len v určitých prípadoch

Ak máte problémy s kyselinou v žalúdku, tak vám mlieko s kávou bude viac chutiť, a zároveň vám aj lepšie sadne na žalúdok ako obyčajná káva. Problém nastáva vtedy, ak trpíte intoleranciou laktózy.Takže môžete kravské mliečko vymeniť za rastlinné, aké sú napr. kokosové alebo mandľové. Ak máte silné problémy s pečenou, tak sa vám neodporúča piť kávu vôbec. Či s mliekom alebo bez. Aj napriek všetkým negatívam a pozitívam, rozhodnutie je na vás.Takže čo urobíte, budete piť vašu obľúbenú kávičku s mliekom, alebo prestanete s tým nadobro?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Chcete byť úspešní? Vyberte si správne.

Avatar

Uverejnený

on

By

Cieľ alebo predsavzatie?

Každým novým rokom si človek dá nové predsavzatia, napríklad, že prestane  robiť zlozvyky (aspoň si myslí, že mu to pomôže), a tak teda prestane fajčiť, piť alkohol, konzumovať nezdravé jedlá. A niektorí si zase  dávajú ciele počas celého roka. Ciele si dávajú na určitú dobu, pokračujú, dokým ich nesplnia. A postupne si dávajú nove ciele, aby mali nový zmysel, nové skúsenosti a motiváciu.

Ktoré preferuje vy? Dávate si nové ciele? Alebo si dávate raz za  rok na nový rok nové predsavzatia? Ktoré z týchto dvoch nám zaručia vytúžený úspech?

Nový rok – nové ja

Väčšina ľudí si to tak hovorí a dáva si (ne)zmyselne predsavzatie. No ľudia majú motiváciu len chvíľku, väčšinou pár dní. Potom však príde krutá realita, prvé problémy, nové udalosti a človek siahne po svojom zlozvyku. Motivácia upadáva a zas sú tam, kde boli – znova , začnú vo svojom starom ja.

Lenže nie je to len o predsavzatí alebo o novom roku. Najdôležitejšie je to, čo chcete práve vy. V momente, ak sa rozhodnete ukončiť svoj zlozvyk, zmeniť sa, tak nepozeráte, aká časť roka práve je, alebo nezačínate práve od pondelka. Musíte začať hneď!

Musíte si dať svoj cieľ. Cieľ, ktorý vás ženie vpred. Cieľ, ktorý vás motivuje natoľko, že aj po určitých problémoch nespadnete na dno, opäť k starému ja. Veľa ľudí si myslí, keď je nový rok, že sa zmenia, ale pre tú zmenu neurobia nič. Preto je najlepšie dať si určitý cieľ. Úplne jednoduchý, taký, ktorý to celý začne postupne, po kroku meniť. Napíšte si to na papier, čo všetko chcete zmeniť… Každá jedna zmena vo vašom živote je prospešná, posúva vás vpred, preto aj malé ciele sú dôležité. Jeden malý cieľ môže zmeniť všetko okolo vás.

A budete sa cítiť šťastní, pretože ste niečo urobili pre seba, práve pre seba. Otázka však znie, čo si vyberiete?

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články