fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Hráte často videohry? Máte nutkavú potrebu neustále niečo nakupovať na internete? Nedokážete vydržať bez návštevy internetu ani jeden deň? Ovplyvňuje využívanie internetu vaše vzťahy s okolím, komunikáciu s inými ľuďmi? Ste nervózni, agresívni, keď si neskontrolujete správy,  najnovšie informácie na internete?

Ak ste si odpovedali čo i raz áno, môžete mať vážny problém. Aj keď to nie je zatiaľ lekársky potvrdená porucha, mnoho odborníkov z oblasti duševného zdravia sa tomu venuje, pretože táto závislosť na internete má stúpajúcu tendenciu. Či už ide o nakupovanie, blogovanie, sociálne siete, videohry, odhaduje sa, že v súčasnosti sa týka vyše 8 percent celkovej populácie ľudí v európskych a amerických krajinách, niektoré výskumy uvádzajú omnoho vyššie číslo. Naďalej však prebiehajú výskumy.

Áno, internet sa stal súčasťou nášho života, avšak ak jeho využívanie nezasahuje negatívne do vášho osobného života, neovplyvňuje komunikáciu s ostatnými ľuďmi, nemusíte sa báť, vás sa tento problém netýka.

Ak ste si uvedomili, že sa vás to však bytostne dotýka, je čas sa zamyslieť nad sebou a príčinou vášho problému a urobiť prvý krok smerom k reálnym ľuďom, reálnemu životu. Držíme palce!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články