fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

My, ženy máme svoj osobitný štýl obliekania, ktorý nás vystihuje, vyjadruje našu originalitu a ženskosť. Na niektoré udalosti však používame spoločenský dress code, ktorý zahŕňa určité typy oblečenia, no v súkromí, medzi priateľmi môžeme dať priechod svojej originalite viac.

Každá správna žena by mala mať v šatníku niekoľko nadčasových kúskov z kvalitných materiálov, ktoré sa dajú veľmi dobre kombinovať aj s lacnejšími kúskami, a tak vytvoriť jedinečné outfity či už na bežný alebo na slávnostný deň. Čo nám nesmie chýbať?

  1. Biela košeľa a sako, prípadne kostým neutrálnej farby z kvalitných materiálov,
  2. Kožená bundička, ktorá sa hodí aj k šatám, prípadne zastúpi aj sako,
  3. čierne nohavice, prípadne čierna sukňa. Nohavice aj šaty si vyberáme podľa typu postavy.
  4. tmavé a svetlé džínsy, kvalitné bavlnené tričká
  5. koktejlové šaty,
  6. športové oblečenie,
  7. pletený kardigán,
  8. kvalitné topánky do každého počasia.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na kvalitné spodné prádlo, ktoré podčiarkne našu ženskosť a krásu a doplnky, ktoré podčiarknu našu vlastnú jedinečnosť.

Nezabúdajme však na to, že krása vychádza v prvom rade zvnútra. Môžeme mať na sebe oblečenie aj posledné módne vychytávky, ak sme negatívne, neveríme si, sme nepríjemné, nevieme sa usmiať, ani oblečenie nám nepomôže vytvoriť super pozitívny dojem.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články