fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

My, ženy máme svoj osobitný štýl obliekania, ktorý nás vystihuje, vyjadruje našu originalitu a ženskosť. Na niektoré udalosti však používame spoločenský dress code, ktorý zahŕňa určité typy oblečenia, no v súkromí, medzi priateľmi môžeme dať priechod svojej originalite viac.

Každá správna žena by mala mať v šatníku niekoľko nadčasových kúskov z kvalitných materiálov, ktoré sa dajú veľmi dobre kombinovať aj s lacnejšími kúskami, a tak vytvoriť jedinečné outfity či už na bežný alebo na slávnostný deň. Čo nám nesmie chýbať?

  1. Biela košeľa a sako, prípadne kostým neutrálnej farby z kvalitných materiálov,
  2. Kožená bundička, ktorá sa hodí aj k šatám, prípadne zastúpi aj sako,
  3. čierne nohavice, prípadne čierna sukňa. Nohavice aj šaty si vyberáme podľa typu postavy.
  4. tmavé a svetlé džínsy, kvalitné bavlnené tričká
  5. koktejlové šaty,
  6. športové oblečenie,
  7. pletený kardigán,
  8. kvalitné topánky do každého počasia.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na kvalitné spodné prádlo, ktoré podčiarkne našu ženskosť a krásu a doplnky, ktoré podčiarknu našu vlastnú jedinečnosť.

Nezabúdajme však na to, že krása vychádza v prvom rade zvnútra. Môžeme mať na sebe oblečenie aj posledné módne vychytávky, ak sme negatívne, neveríme si, sme nepríjemné, nevieme sa usmiať, ani oblečenie nám nepomôže vytvoriť super pozitívny dojem.

Planéta Zem

5 jednoduchých tipov, ako ušetriť na účtoch za elektrinu

Aj vám prišiel tento rok vysoký nedoplatok za elektriku? Tu je pár rád ako ušetriť nejaké to euro, ktoré sa vám určite zíde na tohtoročnej dovolenke.

Vanda

Uverejnený

on

By

Aj vy chodíte po dome a zhasínate všetky svetla aj keď ste dávno už vymenili klasické žiarovky za úsporne led svetla? Aj tak sa vám stále nedarí znížiť výdavky za elektrinu, ktoré sa nafukujú viac ako štátny dlh po nových sociálnych balíčkoch? Poradíme vám, ako jednoduchými trikmi ušetriť na účtoch za energiu.

1. Pripojené zariadenia

Aj keď práve spíte, alebo nie ste doma, energetickí žrúti útočia na vašu domácnosť. Prevažná väčšina spotrebičov zostáva aj po vypnutí v tzv. pohotovostnom režime (stand-by), kedy stále požierajú elektrinu, ale vy z nej nemáte žiadny úžitok.

Spotrebiče musíte vypnúť zo zásuvky. Pre elegantný vypnutie viacerých zariadení naraz sa hodí predlžovací kábel s vypínačom. 

Koľko môžete takto ušetriť? Priemerná slovenská domácnosť, ktorá elektrinou nekúri ani neohrieva vodu, zbytočne utratia za spotrebu v pohotovostnom režime až jednu dvanástinu z ročnej platby za elektrinu. Vďaka európskej regulácii z roku 2007 môžu zariadenia v pohotovostnom režime odčerpať maximálne 2 watty. Preto ak máte spotrebiče kúpene už po tomto roku nemusíte si so stand-by spotrebou robiť starosti.

2. Surfujte po internete na notebooku

Aj vy si radi prečítate online správy alebo pozriete čo majú nové vaši známi na sociálnej pripadne vykonávate menej výpočtovo náročnú činnosť na PC? Namiesto stolného počítača zapnite radšej notebook alebo tablet, pretože pri prevádzke zoberú o 80% menej energie ako stolné počítače. 

3. Doprajte starej chladničke a mrazničke zaslúžený dôchodok

Aj vy si myslite, že energetickej triedy je len výmysel amerických vedcov? Chladničky s mrazničkou v najvyššej triede A+++ za rok spotrebujú prúd zhruba za 30€, ale jej staršia kamarátky v triedach A alebo B spotrebujú s prehľadom aj 3-krát toľko. S nákupom novej chladničky sa neoplatí moc otáľať, najmä keď máte doma takmer historicky exponát.

4. Používajte viac studenú vodu

Neľakajte sa, nenútime vás vojsť do sprchy pod ľadovú vodu. Pri praní bielizne si vyberte program s nižšiu teplotou. Škvrny sa vyperú aj pri nízkych teplotách a navyše sa oblečenia toľko neopotrebuje. Ďalšou cestou ako ušetriť praním je naplniť bubon vždy doplna a využiť tak maximálne vodu, ktorú by práčka spotrebovala.

5. Nekúrte si nabíjačkou

Prečo sa obťažovať s vyťahovaním nabíjačky zo zásuvky, keď každý večer musíte pravidelným prísunom energie oživiť svoj chytrý telefón? Nabíjačky

si pomalinky berú energiu a namiesto dobíjanie mobilu ju premieňajú na teplo. Oknom tak vyhodíte 10-krát viac energie, než je potrebné na dobitie telefónu.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články