fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

V dnešnej dobe má človek, ktorému záleží na svojom zdraví, skutočne široký výber potravín na konzumáciu. Môže si vybrať podľa chuti, farby, regiónu, ceny potraviny, ktoré mu chutia. Sú však všetky tieto potraviny skutočne zdravé? Prečítali ste si niekedy, z čoho je zložená potravina, ktorú si chcete kúpiť, prípadne odkiaľ ju k nám priviezli a mala by byť zdravá?

My, Slováci, sa veľmi často radi sťažujeme na všetko, príčiny chorôb vidíme mnohokrát v genetike, prostredí, ale neuvedomujeme si, že naše telá zanášame jedmi niekoľko rokov sami, a keď sa to viditeľne prejaví na našom zdraví, čudujeme sa.

Zvýšme svoju stravovaciu inteligenciu, zaujímajme sa o to, čo na tom našom tanieri skutočne je, pretože len to nám zaručí zdravie. Zvlášť v tejto dobe to berieme ako nutnosť, nie možnosť, keď sa do stravovania dostávajú rôzne niekoľkokrát striekané potraviny, potraviny plné konzervačných látok a umelých doplnkov, a zároveň to, ako a kde sa daná potravina vyrába sa nepriamo odráža aj na životnom prostredí, našej planéte, takže vyberajme si skutočne kvalitné potraviny, zaujímajme sa o ich pôvod. Ako vieme, že potravina je skutočne zdravá a bio? Keď si ju vypestujeme sami, preto zaujímajme sa o to, čo jeme!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články