fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Možno si položíte podobnú otázku, a skutočne sa vám to zdá skoro, ale ak vás zaujímajú vaše financie a určite nechcete míňať aj trikrát viac za darčeky len kvôli tomu, že ste si to nechali na poslednú chvíľu, článok je určený práve vám.

Obchodné reťazce skúšajú na svojich zákazníkoch rôzne obchodné ťahy. Už v tomto období si môžeme kúpiť komplet dekoratívny materiál na sviatky, sladkosti, vianočné gule, girlandy, čo len chceme, aj keď my ešte ani nechyrujeme o sviatkoch, pretože iba teraz skončilo dušičkové obdobie a rozmýšľame akurát o tom, čo všetko musíme urobiť najbližší týždeň. Obchodníci však pomaly ale isto zvyšujú ceny svojich výrobkov, ktoré niekoľko dní pred Vianocami dosiahnú aj niekoľkopercentné zvýšenie oproti niekoľkým mesiacom dozadu, ale my, keďže si to necháme na posledné dni, to kúpime, pretože neostaneme predsa bez darčekov a naša peňaženka sa potom zbytočne vyprázdni a po sviatkoch iba krútime hlavou, kde sme toľko desiatok eur minuli.

Áno, celé je to o plánovaní, presne si rozmyslieť a kúpiť darčeky aj skôr. Jednak ušetríme a jednak budeme mať možnosť vybrať si z darčekov, nie zobrať niečo, aj keď možno nevhodnejšie na poslednú chvíľku.

Nie je skoro kupovať vianočné darčeky už teraz? NIE!  Ušetríte nielen financie, ale vyhnete sa aj zbytočnému stresu, čím  ochránite svoje zdravie!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ako určiť cenu pri predaji cez bazár

Získajte čo najviac peňazí z predaja cez bazárové portály.

Uverejnený

on

By

Veľmi často sa stretávam s inzerátmi, v ktorých je prehnane vysoká cena ľudia si pred tým ako pridajú inzerát vôbec neskontrolujú aktuálnu cenu produktu. A tak sa často stáva, že niečo čo kúpili napríklad za 120€ pred pol rokom dnes už stojí len 65€ tým pádom ich poznámka, kde cenu obhajujú tým, že to kúpili za 120€ nie je úplne na mieste. Existuje množstvo porovnávačov cien Heureka alebo Pricemania, kde sa dá skontrolovať aktuálna cena. Netreba pri nich zabudnúť zoradiť si ceny podľa najnižších.

Keď už viete, koľko stojí nový výrobok musíte určiť takú cenu aby bol kupujúci ochotný vzdať sa možnosti vrátiť tovar do 14dni a plnej 2 ročnej záruky a podstúpiť riziko kúpi tovaru od vás. Preto ak chcete tovar predať za čo najvyššiu cenu dajte si záležať na inzeráte. Veľa fotiek a popis vám pomôže tovar predať rýchlejšie nakoľko vyznie viac seriózne.

O koľko percent znížiť cenu, keď predávam konkrétny produkt? Tu platí, že čim je tovar drahší tým si môžete cenu znížiť o menej percent. Je rozdiel predávať mobil ktorý predtým stal 700€ po dvoch mesiacoch za 600€, kde je cena znížená o 15%, ako predávať počítačovú myš za 15€, keď nová stoji 17€. Tu už cena musí ísť výrazne dole napríklad na 8€. Pri určení ceny taktiež veľmi vplýva stav tovaru. Na mobile už par škrabancov na displeji môže cenu znížiť o stovky eur pritom samotný mobil je 100% funkčný. Stav príslušenstvá a krabica sú pri predaji veľkým plusom, ako aj záručný list prípadne blok z pokladne. Pri zariadeniach s batériou bude po 2 až 3 rokoch treba zohľadniť v cene jej prípadnú výmenu batérie. Tu sa neoplatí vymieňať batériu. Je lepšie to nechať na nového majiteľa. Táto výmena vám cenu nezvýši.

Ak už máte predstavu za koľko by ste chceli predať váš používaný výrobok do inzerátu dajte o troška vyššiu cenu ako by ste za výrobok chceli a tým ponecháte potencionálnemu kupujúcemu možnosť zjednávať a vďaka tomu sa vám jednoducho podarí dosiahnuť vystužený cenu, a kupujúci bude rád, že niečo zjedal.

Stretol som sa už aj s názorom, že cenu určuje predávajúci a je to len na jeho rozhodnutie aj keď urči vyššiu cenu. V praxi to nie je až taká pravda ak cenu prestrelíte a ľudia si zapamätajú váš inzerát tak hneď ako niečo z cenný spustite začnú vás bombardovať s oveľa nižšími ponukami, lebo vedia, že ste už s predajom zabili kopec času. Všetko závisí hlavne od toho čo predávate. Ak určite vyššiu cenu a dúfate, že sa niekto nájde môže sa vám ľahko stať, že starosti ohľadom opätovného pridávania budú väčšie ako tie %, ktoré sa vám vrátia spať. Ak ešte stále neviete určiť cenu. Najlepšie je prejsť bazárové stránky a inšpirovať sa cenou za, ktorú predávajú iný a podľa stavu ich produktu zvýšiť prípadne znížiť cenu.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články