fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

Možno si položíte podobnú otázku, a skutočne sa vám to zdá skoro, ale ak vás zaujímajú vaše financie a určite nechcete míňať aj trikrát viac za darčeky len kvôli tomu, že ste si to nechali na poslednú chvíľu, článok je určený práve vám.

Obchodné reťazce skúšajú na svojich zákazníkoch rôzne obchodné ťahy. Už v tomto období si môžeme kúpiť komplet dekoratívny materiál na sviatky, sladkosti, vianočné gule, girlandy, čo len chceme, aj keď my ešte ani nechyrujeme o sviatkoch, pretože iba teraz skončilo dušičkové obdobie a rozmýšľame akurát o tom, čo všetko musíme urobiť najbližší týždeň. Obchodníci však pomaly ale isto zvyšujú ceny svojich výrobkov, ktoré niekoľko dní pred Vianocami dosiahnú aj niekoľkopercentné zvýšenie oproti niekoľkým mesiacom dozadu, ale my, keďže si to necháme na posledné dni, to kúpime, pretože neostaneme predsa bez darčekov a naša peňaženka sa potom zbytočne vyprázdni a po sviatkoch iba krútime hlavou, kde sme toľko desiatok eur minuli.

Áno, celé je to o plánovaní, presne si rozmyslieť a kúpiť darčeky aj skôr. Jednak ušetríme a jednak budeme mať možnosť vybrať si z darčekov, nie zobrať niečo, aj keď možno nevhodnejšie na poslednú chvíľku.

Nie je skoro kupovať vianočné darčeky už teraz? NIE!  Ušetríte nielen financie, ale vyhnete sa aj zbytočnému stresu, čím  ochránite svoje zdravie!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Selflove – áno alebo nie ?

V poslednej dobe sa stretávame s pojmom selflove čoraz častejšie. Poďme si preto vysvetliť, čo tento pojem znamená a či by sme ho mali aj praktikovať.

Avatar

Uverejnený

on

By

V poslednej dobe sa stretávame s pojmom selflove čoraz častejšie. Poďme si preto vysvetliť, čo tento pojem znamená a či by sme ho mali aj praktikovať.

Selflove alebo aj sebaláska je pojem, ktorý hovorí o tom, že každý jedinec by mal mať rád sám seba. Láska k sebe samému je avšak pre mnohých v tejto dobe ťažká a nevedia ako sa majú mať radi takí akí sú. Často si ju totiž zamieňajú s egoizmom alebo namyslenosťou, čo je avšak lož.

Selflove hovorí o tom, že sa máme mať radi takí akí sme. Máme prijať naše chyby a nedostatky. Máme prijať to, že sme nedokonalí a máme na tom pracovať. Avšak nemáme to robiť len preto, pretože nám to hovorí okolie ale preto, pretože chceme dosiahnuť lepšiu verziu samého seba, ktorú budeme mať ešte radšej ako tú predtým.

Lenže ono sa to ľahko povie, no ťažšie zrealizuje, preto tu máme pár tipov ako začať.

  • Prestaňte sa porovnávať. Na začiatok je veľmi dôležité aby sme sa dokázali porovnávať s ostatnými. Pretože buďme úprimný robíme to stále a ničí nás to.
  • Sústreďte sa na seba. Tento bod môže znieť egoisticky, ale je dôležité myslieť aj na seba. Samozrejme do určitej miery a taktiež je to myslené v tom aby sme sa sústredili na vlastný pokrok. Pokiaľ napríklad trpíme tým, že máme pár kíl navyše, neporovnávajme sa s našou chudou kolegyňou, ktorá zhodila toto leto 15 kíl. Sústreďme sa na to, že my sme si včera odopreli ten kúsok čokolády, na ktorú sme mali takú chuť. Pretože aj to je pokrok.
  • Zapisujte si vaše úspechy. Každý deň, ešte skôr ako pôjdete spať si zoberte pero a zošit alebo aj zápisník v mobile a zapíšte si aspoň 3 veci, pre ktoré môžete byť na seba v tento deň hrdá.

Toto boli 3 základné body, ktorými by sme sa v živote mali riadiť pokiaľ chceme byť v živote šťastní a mať radi verzie nás samých. Pretože ak so sebou budeme všetci spokojní, svet bude krajší a vyrieši sa tým nemalé množstvo problémov. Preto hneď teraz vstaňte choďte k zrkadlu , pozrite sa na seba a pochváľte sa, PRETOŽE SI TO ZASLÚŽITE!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články