fbpx
Spojte sa snami
Renáta

Uverejnený

on

Som šťastná, krásny deň za mnou, v nohách mám nachodených niekoľko kilometrov. Aj som sa zapotila, ale cítim sa super.

Otázka nejedného z nás by bola: „Kde si bola na túre?“ No moja odpoveď by zarazila asi každého, bola som jednoducho v nákupnom centre. Podľahla som novému javu v spoločnosti – shoppingturistike.

Áno, aj tak sa dá nazvať nový typ „športu“ ľudí modernej doby. Príde voľný deň a mnoho ľudí sa vyberie práve do nákupného centra. Bezcieľne potulovanie sa po nákupnom centre s cieľom nejak stráviť celý deň, prípadne neustále nalietať na triky predajcov a utrácať peniaze na zbytočnosti, ktoré nám v podstate netreba, ale sú jednoducho „moderné“ opäť zas a raz možno deň, týždeň, pár mesiacov. A naša planéta len pozerá na toto plytvanie. Skutočne potrebujeme toľko vecí? Je takéto vymetanie obchodov, míňanie peňazí a prázdne trávenie času pre nás osožné? Neoberá nás práve táto nákupná turistika o energiu? Skutočne nás to napĺňa? Nedokážeme tráviť čas aj zmysluplnejšie?

Na tieto otázky si musí odpoveď položiť každý jeden z nás…..Aká je vaša odpoveď?? Čo uprednostníte? Reálny šport vonku s priateľmi, čas v prírode s knihou, ktorý vám dodá endorfíny na dlhý čas, alebo chvíľkovú emocionálnu výplň vášho vnútra v podobe nového oblečenia, rôznych zbytočností?


Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články