fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Som šťastná, krásny deň za mnou, v nohách mám nachodených niekoľko kilometrov. Aj som sa zapotila, ale cítim sa super.

Otázka nejedného z nás by bola: „Kde si bola na túre?“ No moja odpoveď by zarazila asi každého, bola som jednoducho v nákupnom centre. Podľahla som novému javu v spoločnosti – shoppingturistike.

Áno, aj tak sa dá nazvať nový typ „športu“ ľudí modernej doby. Príde voľný deň a mnoho ľudí sa vyberie práve do nákupného centra. Bezcieľne potulovanie sa po nákupnom centre s cieľom nejak stráviť celý deň, prípadne neustále nalietať na triky predajcov a utrácať peniaze na zbytočnosti, ktoré nám v podstate netreba, ale sú jednoducho „moderné“ opäť zas a raz možno deň, týždeň, pár mesiacov. A naša planéta len pozerá na toto plytvanie. Skutočne potrebujeme toľko vecí? Je takéto vymetanie obchodov, míňanie peňazí a prázdne trávenie času pre nás osožné? Neoberá nás práve táto nákupná turistika o energiu? Skutočne nás to napĺňa? Nedokážeme tráviť čas aj zmysluplnejšie?

Na tieto otázky si musí odpoveď položiť každý jeden z nás…..Aká je vaša odpoveď?? Čo uprednostníte? Reálny šport vonku s priateľmi, čas v prírode s knihou, ktorý vám dodá endorfíny na dlhý čas, alebo chvíľkovú emocionálnu výplň vášho vnútra v podobe nového oblečenia, rôznych zbytočností?


Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ľudia, ktorí zachraňujú našu planétu

Chcete sa stať výnimočným? Naša planéta postupne prehráva boj s nenásytným nepriateľom, človekom. Tento boj by bol stratený, keby sa na stranu Zeme nezačali pripadať uvedomelý ľudia, hrdinovia svojej doby. Chceš sa aj ty pridať k odboju zeme?

Uverejnený

on

By

Mladík a filmár Nuseir Yassin (Nas) počas svojho výletu k mŕtvemu moru zistil, že more sa stráca. Človek by si pomyslel, že ľudia úplne zabíjajú prírodu! Ale nie všetci.

Sú medzi nami ľudia, ktorý prispievajú k záchrane našej planéty. V krajinách po celom svete sa spojili skupinky ľudí a vymysleli aktivity alebo spôsob ako veľmi jednoducho prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Nasovi trvalo 1000 dní pokiaľ natočil o nich krátke video. Ak sa chcete pridať do klubu týchto výnimočných ľudí a záleží vám na životnom prostredí, v ktorom žijete, stačí sa len poobzerať okolo seba a nápad možno príde aj sám. Pozrite si video a inšpirujte seba aj iných.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články