Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Cestovanie už dávno nie je výsadou len bohatých. Dnes už nie je ťažké dostať sa za hranice našej krajiny. Na internete neustále vidíme obrázky ľudí, ktorí navštevujú rôzne známe destinácie. Mnoho ľudí si myslí, že na návštevu týchto miest potrebujú veľké bankové kontá. Avšak, my vám povieme pár užitočných typov ako sa môžete dostať do týchto letovísk, bez mínusových čísel na vašom bankovom účte. Stačí len hľadať na tých správnych miestach. Pár klikov a sú vaše.

Máte jasnú predstavu kam chcete letieť? Miláno, Dublín, Štokholm či Madrid? Výhodou tohto portálu je, že vám ponúkne voľbu blízkych letísk ku vášmu zvolenému, kde môžu byť letenky ešte lacnejšie. Taktiež si sami zvolíte či chcete letieť v presný dátum alebo vám stačia približné dátumy. Váš výlet vtedy naplánujete podľa aktuálnej ponuky najlacnejších letov. Portál vám ukáže ponuku letov rôznych nízkonákladových spoločností vo váš zvolený čas, ktoré letia do vášho vysnívaného letoviska. Už je len na vás, ktorú spoločnosť si vyberiete.

Nemáte vysnívanú lokalitu a ste otvorení všetkým možnostiam, ktoré vám váš lowcost budget dovolí? Vtedy je tento portál práve pre vás! Do vyhľadávania napíšete miesto odkiaľ chcete odlietať, plus si môžete navoliť letiská v blízkosti, ako sme už spomínali vyššie. Zadáte približné dátumy, v ktorých chcete váš výlet uskutočniť a zakliknete kolónku “je mi jedno kam poletím”. Vtedy vám portál ukáže najlacnejšie možné letenky, ktoré v tom dátume sú. Týmto spôsobom môžete nájsť krajinu o ktorej ste ani nesnívali a stane sa to dobrodružstvom vášho života! Internetová stránka azair.sk vám k tomu pomôže.

Druhá šanca

Ako si spomenúť na zosnulých a zároveň myslieť na našu planétu?

Prichádzajú sviatky, pri ktorých si spomíname na svojich blízkych.
Tieto dni sú spojené s úpravou hrobov, pri ktorých vznikajú veľké množstvá odpadu. Avšak existujú alternatívy, ktoré sú šetrnejšie pre našu planétu.

Avatar

Uverejnený

on

By

Už dlhšiu dobu môžeme vnímať, ako konzum presakuje spoločnosť. Pozorujeme to na pohodlnom spôsobe života, naháňaním sa za materiálnymi vecami či zmenenými hodnotami ľudí. Odvšadiaľ sa na nás valia hrozby zo znečistenia našej planéty. Je dôležité aby sme si uvedomovali zodpovednosť za svoje činy a ich možný dopad na svet okolo nás. Veľa krát máme na výber, ktorú voľbu si zvolíme.

Prichádzajú sviatky, počas ktorých si pripomíname na našich zosnulých. S čím je spojená úprava a ozdobovanie hrobov. Hlavne v týchto dňoch, budeme môcť vidieť cintoríny plné umelých kvetov či plastových svietnikov. Je pravda, že umelý veniec na hrobe dlho vydrží, neopadáva, netrúsi sa z neho a kvetom netreba dolievať vodu. Avšak treba sa zamyslieť, aký dopad to má na ekológiu. Na ich výrobu sa spotrebujú tony plastov.

Lepšou alternatívou sú živé kvety. Tradičné kvety, ktorými môžeme ozdobiť hroby sú chryzantémy. Pri priaznivom počasí vydržia dlho a ich cena je tiež prijateľná. Živé kvety nie sú však jediné možnosti, ktoré sa nám ponúkajú. Vhodnou alternatívou sú aj venčeky z ihličia, ktoré si zvládnete vyrobiť aj sami doma a pozitívne to ovplyvní vašu peňaženku. Do dušičkového venca môžeme pridávať aj vetvičky s plodmi, ideálne sú šišky, šípky, trnky, žalude či listy. Na dozdobenie použite peknú látkovú stuhu.

Cintoríny sú taktiež preplnené plastovými kahancami, rôznych tvarov, veľkostí a farieb. Pri výbere kahancov odporúčame tie zvoliť tie sklenené. Po Dušičkách sa však postaraj o to, aby všetko skončilo tam kde má, príroda sa ti poďakuje. Ak chceš zapojiť tvoju kreativitu tak si originálny svietnik môžeš vyrobiť aj zo zaváraninového pohára.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články