Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Cestovanie už dávno nie je výsadou len bohatých. Dnes už nie je ťažké dostať sa za hranice našej krajiny. Na internete neustále vidíme obrázky ľudí, ktorí navštevujú rôzne známe destinácie. Mnoho ľudí si myslí, že na návštevu týchto miest potrebujú veľké bankové kontá. Avšak, my vám povieme pár užitočných typov ako sa môžete dostať do týchto letovísk, bez mínusových čísel na vašom bankovom účte. Stačí len hľadať na tých správnych miestach. Pár klikov a sú vaše.

Máte jasnú predstavu kam chcete letieť? Miláno, Dublín, Štokholm či Madrid? Výhodou tohto portálu je, že vám ponúkne voľbu blízkych letísk ku vášmu zvolenému, kde môžu byť letenky ešte lacnejšie. Taktiež si sami zvolíte či chcete letieť v presný dátum alebo vám stačia približné dátumy. Váš výlet vtedy naplánujete podľa aktuálnej ponuky najlacnejších letov. Portál vám ukáže ponuku letov rôznych nízkonákladových spoločností vo váš zvolený čas, ktoré letia do vášho vysnívaného letoviska. Už je len na vás, ktorú spoločnosť si vyberiete.

Nemáte vysnívanú lokalitu a ste otvorení všetkým možnostiam, ktoré vám váš lowcost budget dovolí? Vtedy je tento portál práve pre vás! Do vyhľadávania napíšete miesto odkiaľ chcete odlietať, plus si môžete navoliť letiská v blízkosti, ako sme už spomínali vyššie. Zadáte približné dátumy, v ktorých chcete váš výlet uskutočniť a zakliknete kolónku “je mi jedno kam poletím”. Vtedy vám portál ukáže najlacnejšie možné letenky, ktoré v tom dátume sú. Týmto spôsobom môžete nájsť krajinu o ktorej ste ani nesnívali a stane sa to dobrodružstvom vášho života! Internetová stránka azair.sk vám k tomu pomôže.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Stále nové hračky?

Nebudeme si klamať – odolať obrovskému množstvu produktov pre najmenších je ťažké. Treba si však uvedomiť, že láska sa nemeria množstvom alebo veľkosťou darov.

Marta

Uverejnený

on

By

Stále nové hračky? Vyhnite sa nezmyselnému kolobehu!

Deti často potrebujú nové impulzy – a to sa spravidla rieši nákupom hračiek. Vedie to ku krátodobej spokojnosti a hromade hier, ktoré rýchlo končia v kúte izby.

Nasleduje zdanlivá potreba kúpy nových vecí. Tento proces je zbytočne drahý a neekologický. Máme hneď niekoľko riešení ako sa efektívne vyhnúť tomuto začarovanému kruhu.

Nechajte hračky zmiznúť – a po čase ich oživte!

Nové hračky, nová radosť! Tá ale zväčša netrvá dlho – hry sa deťom po čase zunujú. Dajte si trochu námahy a nechajte hračky na niekoľko mesiacov „zmiznúť“, napríklad do pivnice. Deti sa veľmi potešia návratu zabudnutých hier, ktoré budú pre nich ako nové.

Zámena hračiek? Prečo nie!

Vyhnite sa nákupom navyše! Spojte sa s priateľmi, známymi či príbuznými s deťmi a vymyslite si spolu systém na zámenu hračiek.

Po upresnení pravidiel to funguje výborne – deti sa tešia z „nových“ zábaviek a po určitej dobe sa im navrátia tie vlastné.

Kupujte z druhej ruky

Zahoďte predsudky! Používané hračky nemusia byť nutne opotrebované či pokazené. Množstvo rodičov predáva hry, s ktorými sa ich dieťa zabavilo iba zopár krát. Ku kvalitným dreveným hračkám, knihám vo výbornom stave či modernému bicyklu sa cez rôzne bazáre dostanete za naozaj výhodné ceny.

Doprajte deťom spontánne drobnosti

Nebudeme si klamať – odolať obrovskému množstvu produktov pre najmenších je ťažké.

Deti pri nákupoch automaticky lákajú nové veci či maškrty. Urobte im raz za čas radosť a kúpte im zmysluplnú maličkosť či malú sladkosť. Úplné zákazy nič neriešia a môžu sa po čase obrátiť proti vám.

Načúvajte svojim inštinktom!

Keď máte pocit, že vaše deti už majú všetko, zakročte. Pred narodeninami či Vianocami dajte vedieť svojim príbuzným, aby nekupovali žiadne ďaľšie veci, ale darovali radšej poukážku či potešili deti drobnosťou akou je omaľovánka či plastelína.

Láska sa napokon nemeria veľkosťou darov.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články