fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Tieto dve otázky boli položené starším ľuďom, ktorých názory boli dosť rozdielne, no niektoré sa aj často opakovali. V mnohých majú pravdu, a svojím názorom nám chcú aj povedať niečo dobré do života. Preto, po prečítaní, skúsme sa zamyslieť nad tým, čo nám hovoria starší, skúsenejší ľudia, a možno tak aj zmeniť prístup k životu.

Dnešní mladí sú úžasní a majú dobré srdcia. Ich život je omnoho jednoduchší, ako bol kedysi. Je to hlavne touto dobou. Všetka modernizácia zmenila svet, a nič dobré so sebou neprináša. Ale a osobne mám tých najlepších mladých na svete, a nič zlé by som o nich nepovedala.

Mládež je slušná, ale aj neslušná. Odzrkadľuje sa to najmä v tom, že niektorí mladí sa vedia veľmi milo pozdraviť, no niektorí sa len na vás povrchne pozrú. A k tomu ja, keď som bola mladá, viac som pomáhala, ale dnes mladí len zoberú do rúk mobil a „frčia“ na internete. Dokonca niektorí aj na záchode dobrú polhodinu, aby ich náhodu mamka nevidela.

Prispôsobili sa dobe. Internetu a mobilom. Dnes už nie je úcta k starším. Mne sa osobne už dávno nestalo, že by sa mi niekto postavil v autobuse, a pustil ma si sadnúť. Všetci len sklonia hlavu, a tvária sa, že ma nevidia.

Mladí sú úplne skvelí ! Nič proti nim nemám, práveže obdivujem na nich tú ich smelosť. Ja keď som bola mladá, nebola som vôbec odvážna a veľa vecí som sa bála.

Sú takí istí, ako sme boli aj my. Majú ten svoj elán a radosť zo života.  Akurát, dnes mladí chodia menej von, a  viac sedia pri počítači. Mladým taktiež chýba komunikácia. Ale taká komunikácia v realite – z očí do očí,  a nie cez sociálne siete. Taktiež sú chybou aj ich rodičia, ktorí sa o nich nestarajú, ale dajú im do rúk mobily a majú pokoj.

Všetci sú dnes orientovaní na techniku, mobily… Majú málo praxe, a to im podľa mňa chýba. Samozrejme česť výnimkám.

Mladí sú odraz svojich rodičov. Všetko, čo robia a ako sa správajú, majú len od nich a od ich výchovy.

Sú iní ako my. Chýba im väčšia úcta k rodičom a starším. Mali by si ich viac vážiť a za mnohé veci rodičom aj zopár krát poďakovať.

Niektorí nie sú dobrí. Hrajú sa na veľkých frajerov a pri tom ešte nič nedokázali. My ako mladí sme toho mali omnoho menej, a boli sme za to vďační. Dnes majú toho mladí veľa, a vôbec si to nevážia.

Mladí majú veľa energie, a tak robia rôzne vilomeniny . Sú tvoriví, vynikajúci, no sú aj takí, ktorí drogujú a pijú alkohol, a tak ničia samých seba a aj okolie. Keď som ja bola mladá, bola veľká bieda a chudoba. Nebolo čo jesť, a bolo nás veľa detí v rodine. Dnes však žijú v inej dobe, na ktorú my nie sme zvyknutí a veríme, že to dotiahnu ďaleko. Preto milá mládež nebojte sa prekážok, bojujte za pravdu, žite a tvorte.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články