fbpx
Spojte sa snami
Natália

Uverejnený

on

Jarný detox? Podľa mňa určite áno. Ako naň? Prinášam vám mojich 7 overených bodov:

 1. Pite veľa tekutín. Tekutiny, a tým myslím nesladené, nebublinkované nápoje, skôr zelené čaje, prevarenú vodu s citrónom, žihľavovo-bylinkové smoothiees.
 2. Obmedzujte sladké. Viacerí z nás sme čokoholici, ale s chuťou na sladké sa dá zabojovať, len treba chcieť. Žiadne nárazové zákazy bohužiaľ nepomôžu, práve naopak, spôsobia, že si namiesto troch kociek čokolády dáme tri tabuľky čokolády a budeme tam, kde sme nechceli. Nadmerná spotreba cukru telo unavuje. Dajte si sladké, ale iba doobedu a začnite obmedzovať jeho dávky postupne na minimum.
 3. Jedzte veľa zeleniny. Do každého jedla sa postupne snažte zakomponovať zeleninu v akejkoľvek podobe. Nezabúdajte na to, že aj naše oči jedia.
 4. Každé ráno pred odchodom do práce 10 minút meditujte. Pozitívne myslenie a kľudná myseľ je polovica úspechu.
 5. Cesnakovo-citrónový sirup je top. Počas detoxu si môžete pripraviť prevarený a rozmixovaný cesnak s citrónom a dávať si pol štamprlíka pred jedlom každé ráno.
 6. Do každodenného života začleňujte viac športu – cesta pešo namiesto cesty autom, idem po schodoch namiesto výťahu, plávanie, fitnes, beh. Stačí si len vybrať, k akému športu inklinujete.
 7. Choďte do prírody. Ako sa musí naštartovať telo, aj vaša duša potrebuje impulz, a tým je práve príroda so svojou krásou.

Každý môže mať svoj súbor rád, toto sú tie moje, ktorými sa riadim už dlhšie a skutočne mi pomáhajú a naplnia ma energiou.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

 • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

 • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

 • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

 • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

 • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

 • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

 • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

 • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

 • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

 • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články