fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Jarný detox? Podľa mňa určite áno. Ako naň? Prinášam vám mojich 7 overených bodov:

 1. Pite veľa tekutín. Tekutiny, a tým myslím nesladené, nebublinkované nápoje, skôr zelené čaje, prevarenú vodu s citrónom, žihľavovo-bylinkové smoothiees.
 2. Obmedzujte sladké. Viacerí z nás sme čokoholici, ale s chuťou na sladké sa dá zabojovať, len treba chcieť. Žiadne nárazové zákazy bohužiaľ nepomôžu, práve naopak, spôsobia, že si namiesto troch kociek čokolády dáme tri tabuľky čokolády a budeme tam, kde sme nechceli. Nadmerná spotreba cukru telo unavuje. Dajte si sladké, ale iba doobedu a začnite obmedzovať jeho dávky postupne na minimum.
 3. Jedzte veľa zeleniny. Do každého jedla sa postupne snažte zakomponovať zeleninu v akejkoľvek podobe. Nezabúdajte na to, že aj naše oči jedia.
 4. Každé ráno pred odchodom do práce 10 minút meditujte. Pozitívne myslenie a kľudná myseľ je polovica úspechu.
 5. Cesnakovo-citrónový sirup je top. Počas detoxu si môžete pripraviť prevarený a rozmixovaný cesnak s citrónom a dávať si pol štamprlíka pred jedlom každé ráno.
 6. Do každodenného života začleňujte viac športu – cesta pešo namiesto cesty autom, idem po schodoch namiesto výťahu, plávanie, fitnes, beh. Stačí si len vybrať, k akému športu inklinujete.
 7. Choďte do prírody. Ako sa musí naštartovať telo, aj vaša duša potrebuje impulz, a tým je práve príroda so svojou krásou.

Každý môže mať svoj súbor rád, toto sú tie moje, ktorými sa riadim už dlhšie a skutočne mi pomáhajú a naplnia ma energiou.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako najlepšie spáliť kalórie v lete?

Chudnutie v lete? Jasné, že áno!

Uverejnený

on

Je tu leto, podľa mňa najlepšie ročné obdobie, pretože práve v lete môžeme páliť oveľa viac kalórií ako v chladnejších mesiacoch.Ako na to?

Jednoducho. Leto je ideálny čas na chudnutie, slniečko priam volá po pohybe. Ale pozor, žiadne zaručené týždenné diéty, pri ktorých schudnete 10 kilo nefungujú. Keby to tak bolo, boli by všetci ľudia vo forme, takže pekne sa spolu naštartujeme. Skúste niekoľko mojich overených rád a výsledok uvidíte po niekoľkých týždňoch.

 1. Namiesto auta choďte do práce na bicykli alebo pešo, samozrejme, pokiaľ to nemáte 20 km.
 2. V práci choďte po schodoch, výťahu sa vyhýbajte oblúkom.
 3. Pite veľa tekutín, zelených čajov. Mnohokrát je za hladom schovaný iba smäd.
 4. Nezabúdajte na raňajky, čo pripomínam vždy, telo potrebujete naštartovať, ale nie praženou slaninou.
 5. V práci si urobte krátke prestávky, ponaťahujte si svaly, prejdite sa po pracovisku.
 6. Pri akejkoľvek činnosti doma si pustite hudbu a potancujte si, prídete na iné myšlienky a spálite ďalšie kalórie.
 7. Posledný bod na záver je ten najdôležitejší, do voľného času si zaraďte pohyb v prírode, stačí prechádzka, bicykel, chôdza, beh, každý podľa seba, čo má rád a zvládne. Hlavne neseďte doma s hlavou v počítači alebo na telefóne!

Verím priatelia, že ste sa nechali inšpirovať, a venujete viac času sebe a naštartujete svoje telo. Každý z nás sa chce cítiť dobre nielen pred letom, počas leta, ale počas celého roka. Držím palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články