fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

V dnešnom článku som sa pýtala pár ľudí 3 otázky. Čo si myslíš o situácii v rámci ničenia Zeme?, Myslíš si, že ľudia v tvojom okolí znečisťujú Zem?, Robíš ty niečo pre záchranu Zeme? Niektoré názory boli podobné, iné odlišné…

Čo si myslíš o situácii v rámci ničenia Zeme? (Otepľovanie, veľké množstvá odpadu…)

Veľké množstvá odpadu, ktoré sa postupom času kopia a kopia, znamenajú pre našu planétu len zlo. V jednoduchosti, celá táto situácia vplýva zle na našu planétu. Či už pri poľnohospodárstve, pre zvieratách, alebo v rôznych iných oblastiach.

Myslím si že niektoré udalosti, či pripomienky v rámci znečisťovania zeme, sú marketingový ťah, pretože nie všetko môže byť pravda.  Taktiež si myslím, že globálne otepľovanie bolo už aj predtým, keď sa vyvíjala Zem. Ale vtedy sa to znova ustálilo. Samozrejme, mali by sme si dávať pozor na našu planétu tak či tak.

Z môjho pohľadu sú najvýraznejšie 2 faktory ničenia životného prostredia. To je odpad, ktorý produkujeme a skleníkové plyny. Minule som čítal článok o tom ako vysvetľuje vnučka vysvetľuje svojej babke ako jej generácia zničila prostredie a generácia vnučky to musí všetko navrátiť do pôvodného stavu. Babka sa zamyslela a hovorí si „Áno, našej generácii nič nehovorila ochrana prostredia, ale oblečenie sa vyrábalo na dlhé roky, prevažne z prírodných a kvalitných materiálov. Taktiež autá boli niekedy na celý život, na nákup sme nešli s jednorazovými taškami, používali sme fľaše, ktoré sa vracali.“ Teda babka povedala to čo je fakt, nezaujímali sa o to ale chránili ho nevedomky.

Myslíš si, že ľudia v tvojom okolí znečisťujú Zem?

Áno. Ľudia v mojom okolí určite ničia Zem. Poznám mnoho ľudí, ktorí len tak nezmyselne vyhodia do prírody čo i len obal od dobošky. Ja osobne odpadky dávam vždy do koša, a snažím sa upozorniť týchto ľudí, že odpad patrí do koša.

Veď aj ja sama. Napríklad tým, že si poviem „ach je mi to jedno“, a vyhodím nejakú fľašu aj tak do napríklad bežného odpadu, aj keď je to plast. Preto si myslím, že človek dokáže urobiť aj viac pre tú planétu, len sme leniví.

Nemyslím, ja to viem. Veľa ľudí si uvedomuje, že prostredie je veľmi dôležité, hlavne jeho čistota. Našťastie je ich málo, a čím ďalej tým menej.

Robíš ty niečo pre záchranu Zeme?

Viem, že tento svet vďaka odpadom postupne speje do záhuby. Priznám sa, že ja osobne odpadky moc neseparujem. Je mi to ľúto, ale nemám o to nejaký záujem, a vlastne to vôbec neriešim.

Napríklad takými drobnosťami, ako zastavenie vody, keď nie je potrebné aby sa zbytočne míňala. Taktiež doma recyklujeme, ale nie je to nič extra, no snažím sa.

Stále vidím na sociálnych sieťach videá a fotky, kde na breh vyplaví veľrybu so žalúdkom plným plastu. Vtedy si poviem, preboha, čo sme to za bytosti čo toto dopustíme. No čo i len sa postavím spred počítača, moje odhodlanie ochrany životného prostredia končí. Avšak vyseparujem aspoň tie plastové fľaše, kúpim si mlieko v sklenenej fľaši, v lete pôjdem do obchodu na bicykli.. Hoci to nie sú nejaké veľké kroky v ochrane, sú to kroky ktorými sa posúvame ďalej.

A ako by si odpovedal/a ty?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ľudia, ktorí zachraňujú našu planétu

Chcete sa stať výnimočným? Naša planéta postupne prehráva boj s nenásytným nepriateľom, človekom. Tento boj by bol stratený, keby sa na stranu Zeme nezačali pripadať uvedomelý ľudia, hrdinovia svojej doby. Chceš sa aj ty pridať k odboju zeme?

Uverejnený

on

By

Mladík a filmár Nuseir Yassin (Nas) počas svojho výletu k mŕtvemu moru zistil, že more sa stráca. Človek by si pomyslel, že ľudia úplne zabíjajú prírodu! Ale nie všetci.

Sú medzi nami ľudia, ktorý prispievajú k záchrane našej planéty. V krajinách po celom svete sa spojili skupinky ľudí a vymysleli aktivity alebo spôsob ako veľmi jednoducho prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Nasovi trvalo 1000 dní pokiaľ natočil o nich krátke video. Ak sa chcete pridať do klubu týchto výnimočných ľudí a záleží vám na životnom prostredí, v ktorom žijete, stačí sa len poobzerať okolo seba a nápad možno príde aj sám. Pozrite si video a inšpirujte seba aj iných.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články