Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

V dnešnom článku som sa pýtala pár ľudí 3 otázky. Čo si myslíš o situácii v rámci ničenia Zeme?, Myslíš si, že ľudia v tvojom okolí znečisťujú Zem?, Robíš ty niečo pre záchranu Zeme? Niektoré názory boli podobné, iné odlišné…

Čo si myslíš o situácii v rámci ničenia Zeme? (Otepľovanie, veľké množstvá odpadu…)

Veľké množstvá odpadu, ktoré sa postupom času kopia a kopia, znamenajú pre našu planétu len zlo. V jednoduchosti, celá táto situácia vplýva zle na našu planétu. Či už pri poľnohospodárstve, pre zvieratách, alebo v rôznych iných oblastiach.

Myslím si že niektoré udalosti, či pripomienky v rámci znečisťovania zeme, sú marketingový ťah, pretože nie všetko môže byť pravda.  Taktiež si myslím, že globálne otepľovanie bolo už aj predtým, keď sa vyvíjala Zem. Ale vtedy sa to znova ustálilo. Samozrejme, mali by sme si dávať pozor na našu planétu tak či tak.

Z môjho pohľadu sú najvýraznejšie 2 faktory ničenia životného prostredia. To je odpad, ktorý produkujeme a skleníkové plyny. Minule som čítal článok o tom ako vysvetľuje vnučka vysvetľuje svojej babke ako jej generácia zničila prostredie a generácia vnučky to musí všetko navrátiť do pôvodného stavu. Babka sa zamyslela a hovorí si „Áno, našej generácii nič nehovorila ochrana prostredia, ale oblečenie sa vyrábalo na dlhé roky, prevažne z prírodných a kvalitných materiálov. Taktiež autá boli niekedy na celý život, na nákup sme nešli s jednorazovými taškami, používali sme fľaše, ktoré sa vracali.“ Teda babka povedala to čo je fakt, nezaujímali sa o to ale chránili ho nevedomky.

Myslíš si, že ľudia v tvojom okolí znečisťujú Zem?

Áno. Ľudia v mojom okolí určite ničia Zem. Poznám mnoho ľudí, ktorí len tak nezmyselne vyhodia do prírody čo i len obal od dobošky. Ja osobne odpadky dávam vždy do koša, a snažím sa upozorniť týchto ľudí, že odpad patrí do koša.

Veď aj ja sama. Napríklad tým, že si poviem „ach je mi to jedno“, a vyhodím nejakú fľašu aj tak do napríklad bežného odpadu, aj keď je to plast. Preto si myslím, že človek dokáže urobiť aj viac pre tú planétu, len sme leniví.

Nemyslím, ja to viem. Veľa ľudí si uvedomuje, že prostredie je veľmi dôležité, hlavne jeho čistota. Našťastie je ich málo, a čím ďalej tým menej.

Robíš ty niečo pre záchranu Zeme?

Viem, že tento svet vďaka odpadom postupne speje do záhuby. Priznám sa, že ja osobne odpadky moc neseparujem. Je mi to ľúto, ale nemám o to nejaký záujem, a vlastne to vôbec neriešim.

Napríklad takými drobnosťami, ako zastavenie vody, keď nie je potrebné aby sa zbytočne míňala. Taktiež doma recyklujeme, ale nie je to nič extra, no snažím sa.

Stále vidím na sociálnych sieťach videá a fotky, kde na breh vyplaví veľrybu so žalúdkom plným plastu. Vtedy si poviem, preboha, čo sme to za bytosti čo toto dopustíme. No čo i len sa postavím spred počítača, moje odhodlanie ochrany životného prostredia končí. Avšak vyseparujem aspoň tie plastové fľaše, kúpim si mlieko v sklenenej fľaši, v lete pôjdem do obchodu na bicykli.. Hoci to nie sú nejaké veľké kroky v ochrane, sú to kroky ktorými sa posúvame ďalej.

A ako by si odpovedal/a ty?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ako ušetriť na vlastných deťoch

Deti sa dajú vychovať aj za málo peňazí. Aj z detí z chudobných pomerov môžu vyrásť dobrí ľudia.

Andrej

Uverejnený

on

By

Každý rodič sa snaží, aby jeho deti mali vždy všetko najlepšie. Táto slepá rodičovská láska sa stáva neúnosnou. Nebolo to dávno, kedy deťom stačil vystrúhaný koník alebo uštrikovaná bábika. Dnes je to úplne inak. Vlastné dieťa sa pre mnohé páry stal nedosiahnuteľný cieľ, ktorý si nebudú môcť dovoliť. Boja sa, že ich dieťa by trpelo nedostatkom hmotných statkov, na základe čoho by sa stavali terčom posmechu a šikany.

Plánovanie narodenia a výber mena

Tak ako zabezpečiť, aby sa vaše dieťa cítilo spokojne a súčasne jeho potreby nezruinovali vaše konto? Ak ste pár, ktorý si veci plánuje a vždy máte všetko premyslené, tak je rozumné si dieťa naplánovať na čas blízko pred Vianocami alebo tesne po, vďaka čomu dokážete ročne ušetriť aj 100€ na darčekoch. A na otázku: „Aký darček dostanem na narodeniny“, jednoducho odpovie: „Uvidíš pod stromčekom“. Ak postupujete rovnako aj s výberom mena pre dieťa, zabijete tak 3 muchy jednou ranou.

Ak sa vám nepáčia žiadne mená z decembra a začiatku januára, tak si zvoľte niektoré z často používaných mien, pretože dieťaťu sa často stane, že sa v škole stretne s menovcami a nebude prikladať taký silný dôraz na meniny.

Nový hit, ktorý k nám prišiel z Ameriky je usporiadanie narodeninovej oslavy, čo pre vás znamená ďalšie náklady. Ak bude mať vaše dieťa narodeniny v období, kedy sa zväčša stretávajú rodiny (napr. Vianoce, Veľká noc), tak nebude pociťovať potrebu takúto oslavu usporiadať, pretože vie, že by aj tak veľa kamarátov neprišlo.

Pri deťoch je aj tak najdôležitejšia výchova. Deťom je potrebné už o od začiatku vštepovať skromnosť, pokoru a empatiu. Pri zlej výchove budete pol roka ťahať nočné a nadčasy navyše, aby ste si mohli dovoliť nový iPhone pre svoje dieťa. Vďaka čomu sa bude ono cítiť lepšie, no na chvíľku a Vy? Na to si už odpovedzte sami.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články