fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

V dnešnom článku som sa pýtala pár ľudí 3 otázky. Čo si myslíš o situácii v rámci ničenia Zeme?, Myslíš si, že ľudia v tvojom okolí znečisťujú Zem?, Robíš ty niečo pre záchranu Zeme? Niektoré názory boli podobné, iné odlišné…

Čo si myslíš o situácii v rámci ničenia Zeme? (Otepľovanie, veľké množstvá odpadu…)

Veľké množstvá odpadu, ktoré sa postupom času kopia a kopia, znamenajú pre našu planétu len zlo. V jednoduchosti, celá táto situácia vplýva zle na našu planétu. Či už pri poľnohospodárstve, pre zvieratách, alebo v rôznych iných oblastiach.

Myslím si že niektoré udalosti, či pripomienky v rámci znečisťovania zeme, sú marketingový ťah, pretože nie všetko môže byť pravda.  Taktiež si myslím, že globálne otepľovanie bolo už aj predtým, keď sa vyvíjala Zem. Ale vtedy sa to znova ustálilo. Samozrejme, mali by sme si dávať pozor na našu planétu tak či tak.

Z môjho pohľadu sú najvýraznejšie 2 faktory ničenia životného prostredia. To je odpad, ktorý produkujeme a skleníkové plyny. Minule som čítal článok o tom ako vysvetľuje vnučka vysvetľuje svojej babke ako jej generácia zničila prostredie a generácia vnučky to musí všetko navrátiť do pôvodného stavu. Babka sa zamyslela a hovorí si „Áno, našej generácii nič nehovorila ochrana prostredia, ale oblečenie sa vyrábalo na dlhé roky, prevažne z prírodných a kvalitných materiálov. Taktiež autá boli niekedy na celý život, na nákup sme nešli s jednorazovými taškami, používali sme fľaše, ktoré sa vracali.“ Teda babka povedala to čo je fakt, nezaujímali sa o to ale chránili ho nevedomky.

Myslíš si, že ľudia v tvojom okolí znečisťujú Zem?

Áno. Ľudia v mojom okolí určite ničia Zem. Poznám mnoho ľudí, ktorí len tak nezmyselne vyhodia do prírody čo i len obal od dobošky. Ja osobne odpadky dávam vždy do koša, a snažím sa upozorniť týchto ľudí, že odpad patrí do koša.

Veď aj ja sama. Napríklad tým, že si poviem „ach je mi to jedno“, a vyhodím nejakú fľašu aj tak do napríklad bežného odpadu, aj keď je to plast. Preto si myslím, že človek dokáže urobiť aj viac pre tú planétu, len sme leniví.

Nemyslím, ja to viem. Veľa ľudí si uvedomuje, že prostredie je veľmi dôležité, hlavne jeho čistota. Našťastie je ich málo, a čím ďalej tým menej.

Robíš ty niečo pre záchranu Zeme?

Viem, že tento svet vďaka odpadom postupne speje do záhuby. Priznám sa, že ja osobne odpadky moc neseparujem. Je mi to ľúto, ale nemám o to nejaký záujem, a vlastne to vôbec neriešim.

Napríklad takými drobnosťami, ako zastavenie vody, keď nie je potrebné aby sa zbytočne míňala. Taktiež doma recyklujeme, ale nie je to nič extra, no snažím sa.

Stále vidím na sociálnych sieťach videá a fotky, kde na breh vyplaví veľrybu so žalúdkom plným plastu. Vtedy si poviem, preboha, čo sme to za bytosti čo toto dopustíme. No čo i len sa postavím spred počítača, moje odhodlanie ochrany životného prostredia končí. Avšak vyseparujem aspoň tie plastové fľaše, kúpim si mlieko v sklenenej fľaši, v lete pôjdem do obchodu na bicykli.. Hoci to nie sú nejaké veľké kroky v ochrane, sú to kroky ktorými sa posúvame ďalej.

A ako by si odpovedal/a ty?

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články