fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Zase je tu víkend sobota ráno 11 hodín a vy ste práve vstali? A nielenže sa cítite nevyspaté, ale ešte aj zase pociťujete ten blbý pocit, že aj tento víkend opäť strašne rýchlo prebehne a vy nič nestihnete? Víkend by mal byť pre každého čas, kedy sa zregenerujeme a naberieme sily na ďalší pracovný víkend aj keď väčšina z nás aj tak potom pocíti, že aj tento víkend im viac síl vzal ako dal. A čo najhoršie zase ste nespravili ani polku z naplánovaných veci. Ako tomu predísť a plne využiť víkend ?

Piatkový večer

Spôsob akým prežijete piatkový večer ovplyvni celý váš víkend. Ak ste ešte vo veku kedy chodíte na party alebo oslavy s kamarátmi ľahko sa vám môže stať, že prespíte celú sobotu a tí ktorí sa odviažu viac prípadne aj celú nedeľu. Naopak tí ktorí su doma a prežijú večer pri telke a kvôli

zaujímavému filmu a množstvu reklám sú hore aj do 2 noci potom prespia pol soboty. Tak či tak ak si zoberieme k tomu ešte víkendové povinnosti ako je napríklad upratovanie, pokosenie trávnika tak za celý víkend toho veľa nestihnete a víkend skonči depresiou z toho, že opäť prebehol veľmi rýchlo a vy ste nič nestihli. Preto ak sa vám dá treba ísť spať čim skôr a vstať ráno už pred 7 hodinou. Základ úspešného víkendu je vstať čím najskôr.

Plán na víkend

Ak žijete spontánne bez plánov a nepripravíte sa na víkend ľahko sa vám môže stať, že množstvo času strávite v rade preplneného supermarketu, pretože ste zabudli kúpiť nejaký čistiaci prostriedok prípadne vám došiel benzín do kosačky a pritom ste v obchode piatok už boli.  Keď si dopredu

naplánujete domáce práce, obed a zabezpečíte si všetko čo k tomu potrebujete už v piatok, môžete stihnúť všetko spraviť už doobeda a potom vám ostane množstvo času na oddych a aktivity s rodinou.

Žráči drahocenného čas

Je množstvo vecí, ktoré nám práve cez víkend zaberú oveľa viac času ako cez týždeň. Preto ak nemusíte vyhnite sa im. Ak chcete cez víkend nakupovať musíte počítať stým, že veľa času strávite čakaním na rad ku pokladni. Tak isto aj detské kútiky budú preplnené. Najhoršie to bude, ale na cestách a parkoviskách, pretože budú obsadene a na niektorých to môže pôsobiť frustrovane. Pozor na zradnú televíziu v sobotu doobeda ide v nich

viac reklám preto so svojho obľúbeného seriálu alebo relácie moc neuvidíte akurát vás to spomalí pri vykonávaní domácich prác. V posledných rokoch sa stáva fenoménom vstať a hneď si skontrolovať sociálne siete. Kým skontrolujete všetky statusy videa komentáre prejdú dve tri hodiny ani sa nenazdáte preto sa snažte tomu vyhnúť. Stačí na to použiť jednoduchý trik a to je nechávať si mobil ďalej od postele čo vás ráno prinúti vstať bez toho aby ste skontrolovali pol internetu.

Ak už nestihnete cez víkend spraviť všetko alebo naopak stihnete spraviť všetko a potom sa nudíte snažte sa cez víkend nabrať čo najviac síl na ďalší pracovný týždeň. Všetko čo nestihnete môžete dorobiť inokedy netreba sa kvôli tomu stresovať. Základom úspešného víkendu je mať pozitívnu náladu a venovať sa rodine všetko ostatné vie počkať.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ako určiť cenu pri predaji cez bazár

Získajte čo najviac peňazí z predaja cez bazárové portály.

Uverejnený

on

By

Veľmi často sa stretávam s inzerátmi, v ktorých je prehnane vysoká cena ľudia si pred tým ako pridajú inzerát vôbec neskontrolujú aktuálnu cenu produktu. A tak sa často stáva, že niečo čo kúpili napríklad za 120€ pred pol rokom dnes už stojí len 65€ tým pádom ich poznámka, kde cenu obhajujú tým, že to kúpili za 120€ nie je úplne na mieste. Existuje množstvo porovnávačov cien Heureka alebo Pricemania, kde sa dá skontrolovať aktuálna cena. Netreba pri nich zabudnúť zoradiť si ceny podľa najnižších.

Keď už viete, koľko stojí nový výrobok musíte určiť takú cenu aby bol kupujúci ochotný vzdať sa možnosti vrátiť tovar do 14dni a plnej 2 ročnej záruky a podstúpiť riziko kúpi tovaru od vás. Preto ak chcete tovar predať za čo najvyššiu cenu dajte si záležať na inzeráte. Veľa fotiek a popis vám pomôže tovar predať rýchlejšie nakoľko vyznie viac seriózne.

O koľko percent znížiť cenu, keď predávam konkrétny produkt? Tu platí, že čim je tovar drahší tým si môžete cenu znížiť o menej percent. Je rozdiel predávať mobil ktorý predtým stal 700€ po dvoch mesiacoch za 600€, kde je cena znížená o 15%, ako predávať počítačovú myš za 15€, keď nová stoji 17€. Tu už cena musí ísť výrazne dole napríklad na 8€. Pri určení ceny taktiež veľmi vplýva stav tovaru. Na mobile už par škrabancov na displeji môže cenu znížiť o stovky eur pritom samotný mobil je 100% funkčný. Stav príslušenstvá a krabica sú pri predaji veľkým plusom, ako aj záručný list prípadne blok z pokladne. Pri zariadeniach s batériou bude po 2 až 3 rokoch treba zohľadniť v cene jej prípadnú výmenu batérie. Tu sa neoplatí vymieňať batériu. Je lepšie to nechať na nového majiteľa. Táto výmena vám cenu nezvýši.

Ak už máte predstavu za koľko by ste chceli predať váš používaný výrobok do inzerátu dajte o troška vyššiu cenu ako by ste za výrobok chceli a tým ponecháte potencionálnemu kupujúcemu možnosť zjednávať a vďaka tomu sa vám jednoducho podarí dosiahnuť vystužený cenu, a kupujúci bude rád, že niečo zjedal.

Stretol som sa už aj s názorom, že cenu určuje predávajúci a je to len na jeho rozhodnutie aj keď urči vyššiu cenu. V praxi to nie je až taká pravda ak cenu prestrelíte a ľudia si zapamätajú váš inzerát tak hneď ako niečo z cenný spustite začnú vás bombardovať s oveľa nižšími ponukami, lebo vedia, že ste už s predajom zabili kopec času. Všetko závisí hlavne od toho čo predávate. Ak určite vyššiu cenu a dúfate, že sa niekto nájde môže sa vám ľahko stať, že starosti ohľadom opätovného pridávania budú väčšie ako tie %, ktoré sa vám vrátia spať. Ak ešte stále neviete určiť cenu. Najlepšie je prejsť bazárové stránky a inšpirovať sa cenou za, ktorú predávajú iný a podľa stavu ich produktu zvýšiť prípadne znížiť cenu.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články