fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Zase je tu víkend sobota ráno 11 hodín a vy ste práve vstali? A nielenže sa cítite nevyspaté, ale ešte aj zase pociťujete ten blbý pocit, že aj tento víkend opäť strašne rýchlo prebehne a vy nič nestihnete? Víkend by mal byť pre každého čas, kedy sa zregenerujeme a naberieme sily na ďalší pracovný víkend aj keď väčšina z nás aj tak potom pocíti, že aj tento víkend im viac síl vzal ako dal. A čo najhoršie zase ste nespravili ani polku z naplánovaných veci. Ako tomu predísť a plne využiť víkend ?

Piatkový večer

Spôsob akým prežijete piatkový večer ovplyvni celý váš víkend. Ak ste ešte vo veku kedy chodíte na party alebo oslavy s kamarátmi ľahko sa vám môže stať, že prespíte celú sobotu a tí ktorí sa odviažu viac prípadne aj celú nedeľu. Naopak tí ktorí su doma a prežijú večer pri telke a kvôli

zaujímavému filmu a množstvu reklám sú hore aj do 2 noci potom prespia pol soboty. Tak či tak ak si zoberieme k tomu ešte víkendové povinnosti ako je napríklad upratovanie, pokosenie trávnika tak za celý víkend toho veľa nestihnete a víkend skonči depresiou z toho, že opäť prebehol veľmi rýchlo a vy ste nič nestihli. Preto ak sa vám dá treba ísť spať čim skôr a vstať ráno už pred 7 hodinou. Základ úspešného víkendu je vstať čím najskôr.

Plán na víkend

Ak žijete spontánne bez plánov a nepripravíte sa na víkend ľahko sa vám môže stať, že množstvo času strávite v rade preplneného supermarketu, pretože ste zabudli kúpiť nejaký čistiaci prostriedok prípadne vám došiel benzín do kosačky a pritom ste v obchode piatok už boli.  Keď si dopredu

naplánujete domáce práce, obed a zabezpečíte si všetko čo k tomu potrebujete už v piatok, môžete stihnúť všetko spraviť už doobeda a potom vám ostane množstvo času na oddych a aktivity s rodinou.

Žráči drahocenného čas

Je množstvo vecí, ktoré nám práve cez víkend zaberú oveľa viac času ako cez týždeň. Preto ak nemusíte vyhnite sa im. Ak chcete cez víkend nakupovať musíte počítať stým, že veľa času strávite čakaním na rad ku pokladni. Tak isto aj detské kútiky budú preplnené. Najhoršie to bude, ale na cestách a parkoviskách, pretože budú obsadene a na niektorých to môže pôsobiť frustrovane. Pozor na zradnú televíziu v sobotu doobeda ide v nich

viac reklám preto so svojho obľúbeného seriálu alebo relácie moc neuvidíte akurát vás to spomalí pri vykonávaní domácich prác. V posledných rokoch sa stáva fenoménom vstať a hneď si skontrolovať sociálne siete. Kým skontrolujete všetky statusy videa komentáre prejdú dve tri hodiny ani sa nenazdáte preto sa snažte tomu vyhnúť. Stačí na to použiť jednoduchý trik a to je nechávať si mobil ďalej od postele čo vás ráno prinúti vstať bez toho aby ste skontrolovali pol internetu.

Ak už nestihnete cez víkend spraviť všetko alebo naopak stihnete spraviť všetko a potom sa nudíte snažte sa cez víkend nabrať čo najviac síl na ďalší pracovný týždeň. Všetko čo nestihnete môžete dorobiť inokedy netreba sa kvôli tomu stresovať. Základom úspešného víkendu je mať pozitívnu náladu a venovať sa rodine všetko ostatné vie počkať.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články