fbpx
Spojte sa snami
Andrej

Uverejnený

on

Zase je tu víkend sobota ráno 11 hodín a vy ste práve vstali? A nielenže sa cítite nevyspaté, ale ešte aj zase pociťujete ten blbý pocit, že aj tento víkend opäť strašne rýchlo prebehne a vy nič nestihnete? Víkend by mal byť pre každého čas, kedy sa zregenerujeme a naberieme sily na ďalší pracovný víkend aj keď väčšina z nás aj tak potom pocíti, že aj tento víkend im viac síl vzal ako dal. A čo najhoršie zase ste nespravili ani polku z naplánovaných veci. Ako tomu predísť a plne využiť víkend ?

Piatkový večer

Spôsob akým prežijete piatkový večer ovplyvni celý váš víkend. Ak ste ešte vo veku kedy chodíte na party alebo oslavy s kamarátmi ľahko sa vám môže stať, že prespíte celú sobotu a tí ktorí sa odviažu viac prípadne aj celú nedeľu. Naopak tí ktorí su doma a prežijú večer pri telke a kvôli

zaujímavému filmu a množstvu reklám sú hore aj do 2 noci potom prespia pol soboty. Tak či tak ak si zoberieme k tomu ešte víkendové povinnosti ako je napríklad upratovanie, pokosenie trávnika tak za celý víkend toho veľa nestihnete a víkend skonči depresiou z toho, že opäť prebehol veľmi rýchlo a vy ste nič nestihli. Preto ak sa vám dá treba ísť spať čim skôr a vstať ráno už pred 7 hodinou. Základ úspešného víkendu je vstať čím najskôr.

Plán na víkend

Ak žijete spontánne bez plánov a nepripravíte sa na víkend ľahko sa vám môže stať, že množstvo času strávite v rade preplneného supermarketu, pretože ste zabudli kúpiť nejaký čistiaci prostriedok prípadne vám došiel benzín do kosačky a pritom ste v obchode piatok už boli.  Keď si dopredu

naplánujete domáce práce, obed a zabezpečíte si všetko čo k tomu potrebujete už v piatok, môžete stihnúť všetko spraviť už doobeda a potom vám ostane množstvo času na oddych a aktivity s rodinou.

Žráči drahocenného čas

Je množstvo vecí, ktoré nám práve cez víkend zaberú oveľa viac času ako cez týždeň. Preto ak nemusíte vyhnite sa im. Ak chcete cez víkend nakupovať musíte počítať stým, že veľa času strávite čakaním na rad ku pokladni. Tak isto aj detské kútiky budú preplnené. Najhoršie to bude, ale na cestách a parkoviskách, pretože budú obsadene a na niektorých to môže pôsobiť frustrovane. Pozor na zradnú televíziu v sobotu doobeda ide v nich

viac reklám preto so svojho obľúbeného seriálu alebo relácie moc neuvidíte akurát vás to spomalí pri vykonávaní domácich prác. V posledných rokoch sa stáva fenoménom vstať a hneď si skontrolovať sociálne siete. Kým skontrolujete všetky statusy videa komentáre prejdú dve tri hodiny ani sa nenazdáte preto sa snažte tomu vyhnúť. Stačí na to použiť jednoduchý trik a to je nechávať si mobil ďalej od postele čo vás ráno prinúti vstať bez toho aby ste skontrolovali pol internetu.

Ak už nestihnete cez víkend spraviť všetko alebo naopak stihnete spraviť všetko a potom sa nudíte snažte sa cez víkend nabrať čo najviac síl na ďalší pracovný týždeň. Všetko čo nestihnete môžete dorobiť inokedy netreba sa kvôli tomu stresovať. Základom úspešného víkendu je mať pozitívnu náladu a venovať sa rodine všetko ostatné vie počkať.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Selflove – áno alebo nie ?

V poslednej dobe sa stretávame s pojmom selflove čoraz častejšie. Poďme si preto vysvetliť, čo tento pojem znamená a či by sme ho mali aj praktikovať.

Avatar

Uverejnený

on

By

V poslednej dobe sa stretávame s pojmom selflove čoraz častejšie. Poďme si preto vysvetliť, čo tento pojem znamená a či by sme ho mali aj praktikovať.

Selflove alebo aj sebaláska je pojem, ktorý hovorí o tom, že každý jedinec by mal mať rád sám seba. Láska k sebe samému je avšak pre mnohých v tejto dobe ťažká a nevedia ako sa majú mať radi takí akí sú. Často si ju totiž zamieňajú s egoizmom alebo namyslenosťou, čo je avšak lož.

Selflove hovorí o tom, že sa máme mať radi takí akí sme. Máme prijať naše chyby a nedostatky. Máme prijať to, že sme nedokonalí a máme na tom pracovať. Avšak nemáme to robiť len preto, pretože nám to hovorí okolie ale preto, pretože chceme dosiahnuť lepšiu verziu samého seba, ktorú budeme mať ešte radšej ako tú predtým.

Lenže ono sa to ľahko povie, no ťažšie zrealizuje, preto tu máme pár tipov ako začať.

  • Prestaňte sa porovnávať. Na začiatok je veľmi dôležité aby sme sa dokázali porovnávať s ostatnými. Pretože buďme úprimný robíme to stále a ničí nás to.
  • Sústreďte sa na seba. Tento bod môže znieť egoisticky, ale je dôležité myslieť aj na seba. Samozrejme do určitej miery a taktiež je to myslené v tom aby sme sa sústredili na vlastný pokrok. Pokiaľ napríklad trpíme tým, že máme pár kíl navyše, neporovnávajme sa s našou chudou kolegyňou, ktorá zhodila toto leto 15 kíl. Sústreďme sa na to, že my sme si včera odopreli ten kúsok čokolády, na ktorú sme mali takú chuť. Pretože aj to je pokrok.
  • Zapisujte si vaše úspechy. Každý deň, ešte skôr ako pôjdete spať si zoberte pero a zošit alebo aj zápisník v mobile a zapíšte si aspoň 3 veci, pre ktoré môžete byť na seba v tento deň hrdá.

Toto boli 3 základné body, ktorými by sme sa v živote mali riadiť pokiaľ chceme byť v živote šťastní a mať radi verzie nás samých. Pretože ak so sebou budeme všetci spokojní, svet bude krajší a vyrieši sa tým nemalé množstvo problémov. Preto hneď teraz vstaňte choďte k zrkadlu , pozrite sa na seba a pochváľte sa, PRETOŽE SI TO ZASLÚŽITE!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články