fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Všimli ste si tiež, že momentálne všetci  hovoria o Keto, Ketóze, Keto diéte ? Keto je všade, je to nový trend medzi ľuďmi, ktorí sa snažia schudnúť. Keto diéta nie je liek na všetko, avšak dokáže pomôcť s bojom s nadváhou alebo radikálne vylepšiť krvný tlak. Poďme sa bližšie pozrieť na výhody Keto diéty.

Čo je Keto, Ketogénna strava?

Základ Keto diéty je vo veľmi nízkom príjme sacharidov, naopak sa vyžaduje vysoký prísun tukov. Cieľom je doladiť príjem výživy, aby sa telo dostalo do metabolického stavu známeho ako ketóza. Telo vstupuje do stavu ketózy, keď nemá glykogénový cukor, ktorý sa spaľuje na energetické potreby tela. Ak sa cukor vylúči, vaše telo nemá inú možnosť, než prejsť na spaľovanie tukov. Pečeň začne premieňať tukové rezervy na ketóny, čo bude predstavovať  alternatívny zdroj energie. To je dôvod, prečo keto diéta je veľmi dobrý spôsob, ako schudnúť / zbaviť sa tuku.

Custom Keto Diet

Ako Keto diéta funguje?

Mohlo by sa zdať absurdné, že pridanie ďalšieho tuku do vášho diétneho programu môže nakoniec viesť k chudnutiu. Zvyčajne naša strava obsahuje vysokoký pomer  sacharidov, ktoré sú rozdelené na glukózu. Keď glukóza vstúpi do krvného obehu, vaše telo uvoľní inzulín, aby sa prebytočná glukóza uložila ako tuk. Čím viac sacharidov, tým viac glukózy. Čím viac glukózy, tým viac inzulínu a čím viac inzulínu, tým viac tuku.

Keto diéta využíva skutočnosť, že keď konzumujete jedlá s vysokým obsahom tuku a nízkym obsahom sacharidov, nevytvára sa inzulín, a tým pádom nepridávate do zásob viac tuku. Namiesto toho sa tuk z diéty a uloženého tuku rozkladá na ketóny. Rovnako ako glukóza, ketóny môžu byť použité na spalovanie, bez zvyšovania hladiny cukru v krvi.

A čo viac, keto diéta vám zníži chuť do jedla. Keď vaša strava nie je zaťažená na sacharidy, zistíte, že nemáte takú chuť jesť ako predtým. Mnohí ľudia, ktorí sa zmenia svoje stravovanie na keto diétu, sú schopní aj hladovky bez väčších problémov. V konečnom dôsledku, ľudia jednoducho nie sú tak hladní ako predtým.

Sústredenie.

Som si istý, že ste počuli, keď niekto povedal, že mu jeho hladina cukru klesla, že je nervózny a musí sa urýchlene najesť. To sa stane, keď je vaše telo zvyknuté na príjem sacharidov, váš mozog sa musí vysporiadať s rastom a poklesom hladiny cukru. Nekonzistentné úrovne energie môžu sťažiť sústredenie mozgu. S keto diétou, je zdroj energie konštantný a konzistentný. Tým pádom je mozog schopný lepšie sa sústrediť.

V neposlednom rade keto prispieva k lepšiemu krvnému tlaku

Keď ste na keto diéte, automaticky vám klesá krvný tlak.

Keto diéta môže zmeniť váš život. Treba mať samozrejme motiváciu a hlavne vytrvalosť, ale výsledky naozaj stoja zato.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články