fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Všimli ste si tiež, že momentálne všetci  hovoria o Keto, Ketóze, Keto diéte ? Keto je všade, je to nový trend medzi ľuďmi, ktorí sa snažia schudnúť. Keto diéta nie je liek na všetko, avšak dokáže pomôcť s bojom s nadváhou alebo radikálne vylepšiť krvný tlak. Poďme sa bližšie pozrieť na výhody Keto diéty.

Čo je Keto, Ketogénna strava?

Základ Keto diéty je vo veľmi nízkom príjme sacharidov, naopak sa vyžaduje vysoký prísun tukov. Cieľom je doladiť príjem výživy, aby sa telo dostalo do metabolického stavu známeho ako ketóza. Telo vstupuje do stavu ketózy, keď nemá glykogénový cukor, ktorý sa spaľuje na energetické potreby tela. Ak sa cukor vylúči, vaše telo nemá inú možnosť, než prejsť na spaľovanie tukov. Pečeň začne premieňať tukové rezervy na ketóny, čo bude predstavovať  alternatívny zdroj energie. To je dôvod, prečo keto diéta je veľmi dobrý spôsob, ako schudnúť / zbaviť sa tuku.

Custom Keto Diet

Ako Keto diéta funguje?

Mohlo by sa zdať absurdné, že pridanie ďalšieho tuku do vášho diétneho programu môže nakoniec viesť k chudnutiu. Zvyčajne naša strava obsahuje vysokoký pomer  sacharidov, ktoré sú rozdelené na glukózu. Keď glukóza vstúpi do krvného obehu, vaše telo uvoľní inzulín, aby sa prebytočná glukóza uložila ako tuk. Čím viac sacharidov, tým viac glukózy. Čím viac glukózy, tým viac inzulínu a čím viac inzulínu, tým viac tuku.

Keto diéta využíva skutočnosť, že keď konzumujete jedlá s vysokým obsahom tuku a nízkym obsahom sacharidov, nevytvára sa inzulín, a tým pádom nepridávate do zásob viac tuku. Namiesto toho sa tuk z diéty a uloženého tuku rozkladá na ketóny. Rovnako ako glukóza, ketóny môžu byť použité na spalovanie, bez zvyšovania hladiny cukru v krvi.

A čo viac, keto diéta vám zníži chuť do jedla. Keď vaša strava nie je zaťažená na sacharidy, zistíte, že nemáte takú chuť jesť ako predtým. Mnohí ľudia, ktorí sa zmenia svoje stravovanie na keto diétu, sú schopní aj hladovky bez väčších problémov. V konečnom dôsledku, ľudia jednoducho nie sú tak hladní ako predtým.

Sústredenie.

Som si istý, že ste počuli, keď niekto povedal, že mu jeho hladina cukru klesla, že je nervózny a musí sa urýchlene najesť. To sa stane, keď je vaše telo zvyknuté na príjem sacharidov, váš mozog sa musí vysporiadať s rastom a poklesom hladiny cukru. Nekonzistentné úrovne energie môžu sťažiť sústredenie mozgu. S keto diétou, je zdroj energie konštantný a konzistentný. Tým pádom je mozog schopný lepšie sa sústrediť.

V neposlednom rade keto prispieva k lepšiemu krvnému tlaku

Keď ste na keto diéte, automaticky vám klesá krvný tlak.

Keto diéta môže zmeniť váš život. Treba mať samozrejme motiváciu a hlavne vytrvalosť, ale výsledky naozaj stoja zato.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články