fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Upratovanie považujeme za bežnú súčasť života, teda aspoň väčšina z nás. Ak sa ešte jedná o rodiča malých drobcov, môžeme si túto činnosť kľudne vynásobiť niekoľkokrát. Jednoducho upratujeme, či sa nám to páči alebo nie, pretože nechceme mať špinavú domácnosť, nedajbože nachytať nejaké choroby.

Čo mňa ako rodiča budúcej generácie zaráža, je tá „krása“, ktorá nás obklopuje naokolo hneď, ako zasvietia prvé jarné slnečné lúče. Neuveriteľné, koľko ľudí nielenže nevie separovať, ale ani nevie, ako vyzerá smetný kôš, alebo že odpadky nepatria na zem, do parku a podobne.

S deťmi sme si tento rok dali malú brigádku. Spojili sme sa všetky susedky v okolí a pripravili sme pre deti súťaž – kto nazbiera viac smetí. Takto sa nám podarilo upratať okolie našich domov, ciest. Samozrejme, neupratovali len deti, ale aj my, ich rodičia. Po spoločnom upratovaní nás čakala parádna pochúťka – super ovocno-tvarohový koláčik a vyhodnotenie upratovacej súťaže. Decká získali aj malé diplomy v tvare zemegule, ktorá sa na nich usmievala a ďakovala im za pomoc. Bola to veľmi milé vidieť drobcov v rukaviciach, ako odušu-spasenú zbierajú papiere.

Verím, že sa inšpirujete a niečo podobné uskutočníte s vašimi deťmi aj vy. Ako najlepšie naučíme svoje deti starať sa o prírodu?

Odpoveď je jednoduchá – svojím vlastným príkladom a ich zapojením sa do práce. Držím palce!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ľudia, ktorí zachraňujú našu planétu

Chcete sa stať výnimočným? Naša planéta postupne prehráva boj s nenásytným nepriateľom, človekom. Tento boj by bol stratený, keby sa na stranu Zeme nezačali pripadať uvedomelý ľudia, hrdinovia svojej doby. Chceš sa aj ty pridať k odboju zeme?

Uverejnený

on

By

Mladík a filmár Nuseir Yassin (Nas) počas svojho výletu k mŕtvemu moru zistil, že more sa stráca. Človek by si pomyslel, že ľudia úplne zabíjajú prírodu! Ale nie všetci.

Sú medzi nami ľudia, ktorý prispievajú k záchrane našej planéty. V krajinách po celom svete sa spojili skupinky ľudí a vymysleli aktivity alebo spôsob ako veľmi jednoducho prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Nasovi trvalo 1000 dní pokiaľ natočil o nich krátke video. Ak sa chcete pridať do klubu týchto výnimočných ľudí a záleží vám na životnom prostredí, v ktorom žijete, stačí sa len poobzerať okolo seba a nápad možno príde aj sám. Pozrite si video a inšpirujte seba aj iných.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články