fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Ako na jarný nával aktuálnych módnych trendov, aby sme nezruinovali peňaženky a planétu? Poradíme vám.

Poznáte to, prichádza jar a s ňou chuť kúpiť si najnovšie trendy a vychytávky módnych domov, napriek tomu, že máme doma dve plné skrine, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani členka kráľovskej rodiny.

Reklamy na najnovšie módne trendy sa na nás hrnú z každej strany, a tak brúsime obchodné centrá a naša shoppingturistika nemá konca kraja, až kým si nekúpime zaručené jarné trendy v najlepšej cene. Ale ruku na srdce, skutočne sa nezaobídeme bez týchto jednosezónnych trendových vecí? Podľahli sme až tak čaru nákupnej jarnej psychózy?

Ak ste sa spoznali, skúste sa riadiť týmito radami, ktoré vám určite pomôžu:

1. V prvom rade si poriadne upracte všetky svoje šatníky. Jarné upratovanie nám umožní zistiť, čo vlastne a či vôbec potrebujeme. Vyhneme sa tým nákupu vecí, ktoré skutočne nebudeme potrebovať, ale v nákupnom ošiali si to neuvedomíme.

2. Napíšte si zoznam, aký typ oblečenia, farbu si potrebujete kúpiť, na akú udalosť budete oblečenie potrebovať, či sa dá skombinovať s tým, čo už máte v šatníku.

3. Na nákupy choďte s určitou sumou peňazí. Je to psychologický faktor, keď nemáš viac, neminieš viac, v obchodoch nedávajú oblečenie na dlh a často sa stane, že na druhý deň, prípadne o týždeň zistíme, že sme sa s nákupom unáhlili.

4. Sledujte etikety na oblečení, kde bolo vyrobené, z čoho je oblečenie vyrobené. Radšej si kúpte jedno kvalitné oblečenie, ako nafarbené výrobky plastovej kvality. Nenaleťte trikom obchodníkov, ktorí chcú predať čím viac predraženého oblečenia za „akciové“ ceny.

5. Nakupujte vždy s nejakým kamošom, kamoškou, ktorý je „držgroš“. Možno vám to príde smiešne, ale takto šmrncnutý kamoš vám dosť pomôže zachrániť peňaženku pred zbytočnými výdavkami, za čo mu potom poďakujete.

6. Na nakupovanie si vyhraďte iba jeden deň, respektíve niekoľko hodín.

Pevné nervy prajem, priatelia!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články