fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

Ako na jarný nával aktuálnych módnych trendov, aby sme nezruinovali peňaženky a planétu? Poradíme vám.

Poznáte to, prichádza jar a s ňou chuť kúpiť si najnovšie trendy a vychytávky módnych domov, napriek tomu, že máme doma dve plné skrine, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani členka kráľovskej rodiny.

Reklamy na najnovšie módne trendy sa na nás hrnú z každej strany, a tak brúsime obchodné centrá a naša shoppingturistika nemá konca kraja, až kým si nekúpime zaručené jarné trendy v najlepšej cene. Ale ruku na srdce, skutočne sa nezaobídeme bez týchto jednosezónnych trendových vecí? Podľahli sme až tak čaru nákupnej jarnej psychózy?

Ak ste sa spoznali, skúste sa riadiť týmito radami, ktoré vám určite pomôžu:

1. V prvom rade si poriadne upracte všetky svoje šatníky. Jarné upratovanie nám umožní zistiť, čo vlastne a či vôbec potrebujeme. Vyhneme sa tým nákupu vecí, ktoré skutočne nebudeme potrebovať, ale v nákupnom ošiali si to neuvedomíme.

2. Napíšte si zoznam, aký typ oblečenia, farbu si potrebujete kúpiť, na akú udalosť budete oblečenie potrebovať, či sa dá skombinovať s tým, čo už máte v šatníku.

3. Na nákupy choďte s určitou sumou peňazí. Je to psychologický faktor, keď nemáš viac, neminieš viac, v obchodoch nedávajú oblečenie na dlh a často sa stane, že na druhý deň, prípadne o týždeň zistíme, že sme sa s nákupom unáhlili.

4. Sledujte etikety na oblečení, kde bolo vyrobené, z čoho je oblečenie vyrobené. Radšej si kúpte jedno kvalitné oblečenie, ako nafarbené výrobky plastovej kvality. Nenaleťte trikom obchodníkov, ktorí chcú predať čím viac predraženého oblečenia za „akciové“ ceny.

5. Nakupujte vždy s nejakým kamošom, kamoškou, ktorý je „držgroš“. Možno vám to príde smiešne, ale takto šmrncnutý kamoš vám dosť pomôže zachrániť peňaženku pred zbytočnými výdavkami, za čo mu potom poďakujete.

6. Na nakupovanie si vyhraďte iba jeden deň, respektíve niekoľko hodín.

Pevné nervy prajem, priatelia!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články