fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Každý rodič sa snaží, aby jeho deti mali vždy všetko najlepšie. Táto slepá rodičovská láska sa stáva neúnosnou. Nebolo to dávno, kedy deťom stačil vystrúhaný koník alebo uštrikovaná bábika. Dnes je to úplne inak. Vlastné dieťa sa pre mnohé páry stal nedosiahnuteľný cieľ, ktorý si nebudú môcť dovoliť. Boja sa, že ich dieťa by trpelo nedostatkom hmotných statkov, na základe čoho by sa stavali terčom posmechu a šikany.

Plánovanie narodenia a výber mena

Tak ako zabezpečiť, aby sa vaše dieťa cítilo spokojne a súčasne jeho potreby nezruinovali vaše konto? Ak ste pár, ktorý si veci plánuje a vždy máte všetko premyslené, tak je rozumné si dieťa naplánovať na čas blízko pred Vianocami alebo tesne po, vďaka čomu dokážete ročne ušetriť aj 100€ na darčekoch. A na otázku: „Aký darček dostanem na narodeniny“, jednoducho odpovie: „Uvidíš pod stromčekom“. Ak postupujete rovnako aj s výberom mena pre dieťa, zabijete tak 3 muchy jednou ranou.

Ak sa vám nepáčia žiadne mená z decembra a začiatku januára, tak si zvoľte niektoré z často používaných mien, pretože dieťaťu sa často stane, že sa v škole stretne s menovcami a nebude prikladať taký silný dôraz na meniny.

Nový hit, ktorý k nám prišiel z Ameriky je usporiadanie narodeninovej oslavy, čo pre vás znamená ďalšie náklady. Ak bude mať vaše dieťa narodeniny v období, kedy sa zväčša stretávajú rodiny (napr. Vianoce, Veľká noc), tak nebude pociťovať potrebu takúto oslavu usporiadať, pretože vie, že by aj tak veľa kamarátov neprišlo.

Pri deťoch je aj tak najdôležitejšia výchova. Deťom je potrebné už o od začiatku vštepovať skromnosť, pokoru a empatiu. Pri zlej výchove budete pol roka ťahať nočné a nadčasy navyše, aby ste si mohli dovoliť nový iPhone pre svoje dieťa. Vďaka čomu sa bude ono cítiť lepšie, no na chvíľku a Vy? Na to si už odpovedzte sami.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články