fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

V poslednej dobe čoraz viac rezonuje téma ekológie, ochrany našej prírody. Táto téma sa dotýka aj sviatočných chvíľ ešte možno viac, ako sa nám to zdá. Prečo? Plytvanie, plytvanie a plytvanie ešte raz.

Kupujeme dekorácie, ozdoby, sviečky, stužky, stromčeky, vianočné gule, a je nám jedno, že ich máme doma veľa, hlavne, že sa lesknú a trbliecú a opäť budeme módni. Pred kúpou ďalších ozdôb sa skúsme zamyslieť nad tým, či ich skutočne potrebujeme. Ak chceme byť originálni, môžeme si vyrobiť vlastné vianočné dekorácie. Ako?

  1. Dekorácie zo slaného prípadne perníkového cesta, ktoré si môžete vyrobiť podľa vlastnej fantázie. Tieto ozdoby si veľmi často vyrábajú aj deti v školách. Sú originálne a prevoňajú vianočne celú vašu domácnosť.
  2. Ozdoby z použitého papiera, kartónu, prípadne starých kníh, ktoré ste chceli vyhodiť. Vaša domácnosť získa neuveriteľne zaujímavý šmrnc. Či si vyrobíte rôzne 3D ozdoby na stromček, alebo veniec na dvere zo starých pohľadníc, fantázii sa medze nekladú.
  3. Ak patríte k tým šikovnejším, prípadne si chcete ozdobiť aj stromček pred vašim domom, a neviete, aké ozdoby tam chcete dať, aby sa nezničili, kľudne vyrobte ozdoby z plastových fliaš.
  4. Ručne uháčkované, uštrikované, vyšité ozdoby majú takisto svoje čaro a vytvoria typické slovenské Vianoce.

Skúste vyskúšať aspoň jednu možnosť a zistíte, že okrem toho, že máte originálny darček a trošku sa staráte aj o našu planétu, ušetrite veľmi veľa peňazí, ktoré potom môžete využiť na potrebnejšie veci.

Tak čo poviete, idete to vyskúšať?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ľudia, ktorí zachraňujú našu planétu

Chcete sa stať výnimočným? Naša planéta postupne prehráva boj s nenásytným nepriateľom, človekom. Tento boj by bol stratený, keby sa na stranu Zeme nezačali pripadať uvedomelý ľudia, hrdinovia svojej doby. Chceš sa aj ty pridať k odboju zeme?

Uverejnený

on

By

Mladík a filmár Nuseir Yassin (Nas) počas svojho výletu k mŕtvemu moru zistil, že more sa stráca. Človek by si pomyslel, že ľudia úplne zabíjajú prírodu! Ale nie všetci.

Sú medzi nami ľudia, ktorý prispievajú k záchrane našej planéty. V krajinách po celom svete sa spojili skupinky ľudí a vymysleli aktivity alebo spôsob ako veľmi jednoducho prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Nasovi trvalo 1000 dní pokiaľ natočil o nich krátke video. Ak sa chcete pridať do klubu týchto výnimočných ľudí a záleží vám na životnom prostredí, v ktorom žijete, stačí sa len poobzerať okolo seba a nápad možno príde aj sám. Pozrite si video a inšpirujte seba aj iných.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články