fbpx
Spojte sa snami
Vanda

Uverejnený

on

V poslednej dobe čoraz viac rezonuje téma ekológie, ochrany našej prírody. Táto téma sa dotýka aj sviatočných chvíľ ešte možno viac, ako sa nám to zdá. Prečo? Plytvanie, plytvanie a plytvanie ešte raz.

Kupujeme dekorácie, ozdoby, sviečky, stužky, stromčeky, vianočné gule, a je nám jedno, že ich máme doma veľa, hlavne, že sa lesknú a trbliecú a opäť budeme módni. Pred kúpou ďalších ozdôb sa skúsme zamyslieť nad tým, či ich skutočne potrebujeme. Ak chceme byť originálni, môžeme si vyrobiť vlastné vianočné dekorácie. Ako?

 1. Dekorácie zo slaného prípadne perníkového cesta, ktoré si môžete vyrobiť podľa vlastnej fantázie. Tieto ozdoby si veľmi často vyrábajú aj deti v školách. Sú originálne a prevoňajú vianočne celú vašu domácnosť.
 2. Ozdoby z použitého papiera, kartónu, prípadne starých kníh, ktoré ste chceli vyhodiť. Vaša domácnosť získa neuveriteľne zaujímavý šmrnc. Či si vyrobíte rôzne 3D ozdoby na stromček, alebo veniec na dvere zo starých pohľadníc, fantázii sa medze nekladú.
 3. Ak patríte k tým šikovnejším, prípadne si chcete ozdobiť aj stromček pred vašim domom, a neviete, aké ozdoby tam chcete dať, aby sa nezničili, kľudne vyrobte ozdoby z plastových fliaš.
 4. Ručne uháčkované, uštrikované, vyšité ozdoby majú takisto svoje čaro a vytvoria typické slovenské Vianoce.

Skúste vyskúšať aspoň jednu možnosť a zistíte, že okrem toho, že máte originálny darček a trošku sa staráte aj o našu planétu, ušetrite veľmi veľa peňazí, ktoré potom môžete využiť na potrebnejšie veci.

Tak čo poviete, idete to vyskúšať?

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

 • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

 • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

 • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

 • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

 • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

 • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

 • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

 • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

 • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

 • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články