fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Hongkong netvorí len ekonomické a obchodné centrum svetového formátu. Až 73 % územia Hongkongu tvorí príroda, v ktorej je vytvorených mnoho krásnych turistických trás.

Vieme, že taký výlet do Hongkongu nie je lacná záležitosť. No ak sa chcete vybrať niekde na dovolenku, a nebaví vás len ležanie pri mori, možno toto je práve dobrá príležitosť.

Po Dračom Chrbte

Čínsky Dragon’s back sa umiestnil v rebríčku časopisu Time medzi najlepšími mestskými túrami na svete.  Je to osem a pol kilometra dlhá prechádzka, ktorá sa tiahne hongkonským ostrovom od Victoria Peak až po Big Wave Bay. Celú dobu sa ide viac menej po rovinke. Cesta sa kľukatí v kopcoch obklopujúcich Hongkong ako chvost čínskeho draka. Od toho sa odvodzuje názov.

Výšľap  začína miernym stúpaním na 284 metrov vysoký kopec  Shek O Peak. Avšak za nie veľkú námahu vás tu odmenia výhľady na rozbúrené Juhočínske more, malé ostrovy a donekonečna tiahnuce sa mrakodrapy, ktoré sa vám zrazu budú akoby ležať na dlani.

Pod kopcom sa na brehu mora ukrýva dedinka Shek O, ktorá je populárnou destináciou pre natáčanie hudobných videoklipov cantopopu – hudobného štýly, ktorý začal vznikať predovšetkým v Hongkongu v sedemdesiatych rokoch minulého storočia.

Ďalej sa už len stačí vydať po dobre vyznačenej ceste, a užívať si pohľad na netypické scenérie, krásu okolitej prírody a aspoň z diaľky nahliadnuť do života miestnej kultúry a smotánky. Popri brehu mora sa totižto nachádzajú luxusné vily ohraničené golfovým ihriskom. Chodník po Dračom chrbte patrí k najpopulárnejším v Hongkongu a je vyhľadávaný ako miestnymi, tak aj turistami. Ak sa chcete vyhnúť preľudneniu na tejto túre, odporúčame naplánovať si návštevu mimo hlavnej sezóny.

Za odmenu si na konci výletu môžete oddýchnuť na pláži v zálive Veľké vlny (Tchaj Lung Wan). Už z názvu môžeme vytušiť, že v zálive nie je núdza o vlny, a pláž je prirodzeným centrom hongkonskej surfarskej komunity.

Vrátiť sa môžete naspäť do mesta cez cintorín Wan Chai, ktorý je priľahlý k svahu. Odtiaľ sa dá pohodlne dostať hromadnou dopravou späť do centra Hongkongu.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články