fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Hongkong netvorí len ekonomické a obchodné centrum svetového formátu. Až 73 % územia Hongkongu tvorí príroda, v ktorej je vytvorených mnoho krásnych turistických trás.

Vieme, že taký výlet do Hongkongu nie je lacná záležitosť. No ak sa chcete vybrať niekde na dovolenku, a nebaví vás len ležanie pri mori, možno toto je práve dobrá príležitosť.

Po Dračom Chrbte

Čínsky Dragon’s back sa umiestnil v rebríčku časopisu Time medzi najlepšími mestskými túrami na svete.  Je to osem a pol kilometra dlhá prechádzka, ktorá sa tiahne hongkonským ostrovom od Victoria Peak až po Big Wave Bay. Celú dobu sa ide viac menej po rovinke. Cesta sa kľukatí v kopcoch obklopujúcich Hongkong ako chvost čínskeho draka. Od toho sa odvodzuje názov.

Výšľap  začína miernym stúpaním na 284 metrov vysoký kopec  Shek O Peak. Avšak za nie veľkú námahu vás tu odmenia výhľady na rozbúrené Juhočínske more, malé ostrovy a donekonečna tiahnuce sa mrakodrapy, ktoré sa vám zrazu budú akoby ležať na dlani.

Pod kopcom sa na brehu mora ukrýva dedinka Shek O, ktorá je populárnou destináciou pre natáčanie hudobných videoklipov cantopopu – hudobného štýly, ktorý začal vznikať predovšetkým v Hongkongu v sedemdesiatych rokoch minulého storočia.

Ďalej sa už len stačí vydať po dobre vyznačenej ceste, a užívať si pohľad na netypické scenérie, krásu okolitej prírody a aspoň z diaľky nahliadnuť do života miestnej kultúry a smotánky. Popri brehu mora sa totižto nachádzajú luxusné vily ohraničené golfovým ihriskom. Chodník po Dračom chrbte patrí k najpopulárnejším v Hongkongu a je vyhľadávaný ako miestnymi, tak aj turistami. Ak sa chcete vyhnúť preľudneniu na tejto túre, odporúčame naplánovať si návštevu mimo hlavnej sezóny.

Za odmenu si na konci výletu môžete oddýchnuť na pláži v zálive Veľké vlny (Tchaj Lung Wan). Už z názvu môžeme vytušiť, že v zálive nie je núdza o vlny, a pláž je prirodzeným centrom hongkonskej surfarskej komunity.

Vrátiť sa môžete naspäť do mesta cez cintorín Wan Chai, ktorý je priľahlý k svahu. Odtiaľ sa dá pohodlne dostať hromadnou dopravou späť do centra Hongkongu.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články