fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Mnoho faktorov ovplyvňuje naše šťastie, či už genetika alebo jednoducho prostredie okolo nás. Avšak vždy existujú kroky, ktorými môžeme ostať väčšinu času šťastní. Aby ste sa viac usmievali, môžete skúsiť zopár našich rád, s ktorými môže byť život ľahší.

Trávte čas vonku

Užiť si čas vonku v prírode, je pre telo skvelý reštart. Život v blízkosti prírody a čerstvého vzduchu je spojený s lepším duševným zdravím. Dokonca pohľad na krásny výhľad, vás očarí a poteší. V dnešnom uponáhľanom a hlučnom svete vám kľudne postačí aj 15 minút v obklopení prírody.

Zacvičte si

Ako je nám už všetkým dobre známe, fyzická aktivita pomáha produkovať endorfíny, čo spôsobuje v nás pocit šťastia. Taktiež si stačí nájsť zopár krát do týždňa aspoň polhodinku na cvičenie, a hneď sa budeme cítiť lepšie a šťastnejšie.

Spite viac

Zdriemnutie alebo obyčajný nočný spánok. Je jedno akú metódu používate. Jednoducho, spánok pomáha človeku znova dobiť energiu a hneď sa cítime šťastne. Podľa výskumu, čím menej spíme, tým sa naša dávka optimizmu znižuje.

Pustite si hudbu

Počúvanie hudby pomáha znížiť stres – čo vedie k tomu, že sme viac šťastnejší. Preto nabudúce, keď sa budete cítiť pochmúrne, pustite si vašu obľúbenú skladbu, a vaša radosť sa hneď zvýši.

Praktizujte každodennú starostlivosť o seba

Vzhľadom na dnešnú uponáhľanú dobu, je ľahké zabudnúť na to, že sa o seba postaráte. To je istý spôsob, ako skončiť nespokojný, pochmúrny alebo  sklamaný. Pokúste sa teda nájsť si každý deň chvíľku pre seba.

Rozšírte radosť

Rovnako ako zívanie a príval chichotov, tak isto aj šťastie je veľmi nákazlivé. Keď je človek šťastný, rozšíri to na svojich priateľov, rodinu, či známych. Je to naozaj úžasný spôsob ako zlepšiť deň aj ostatným.

Existuje ešte mnoho faktorov, ktoré nás robia šťastnými. Či je to už naše hobby, životný štýl, móda, zmena účesu, čas strávený s priateľmi, dobrý film, skvelé jedlo… Je toho naozaj veľa. Ak sa teda chcete byť šťastní, nájdite si svoj “faktor“, ktorý vám robí radosť, a užívajte si život v optimizme.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články