fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

V minulom článku som písala o tom, ako som sa rozhodla pre zmenu, ale že to nie je také jednoduché – vyjsť zo svojej konformnej konzumnej zóny a zmeniť zaužívané zvyky seba a svojho okolia, to už je vec druhá. Poznáte to, človek chce uskutočniť zmenu a myslí si, že urobí všetko hneď práve v tejto minúte a zmení všetky skutočnosti života, zásadny omyl, takto to bohužiaľ nefunguje, hlavne, keď nie je sám a má rodinu.

Od začiatku som chcela zapojiť celú rodinu. Som rada, že sa aj moje deti učia trošku premýšľať ekologicky už aj v škole. Spoločne sme začali najskôr zbierať všetky „jednorázové“ baterky.

Našli sme ich po celom dome skutočne veľa a odniesli ich do školy do zberu. Hm, možno je to maličkosť, ale predsa odniekiaľ musíme začať. Doma sme si dokonca pripravili malú krabičku a do tej hádžeme ešte nejaké tie zatúlané, človek by nepovedal, koľko ich doma kade-tade má. Dokonca som mala jednu vtipnú chvíľku, keď sme prišli k starkej a moje deti sa jej pýtali, či má baterky. Asi prvýkrát sa jej spýtali niečo iné, ako to, či má koláčik. Spoločne s manželom sme si kúpili nabíjacie baterky a nabíjačku. To bol náš prvý malý-veľký krôčik. Možno si poviete, že je to blbosť, ale začať niekde treba…..

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články