fbpx
Spojte sa snami
Andrej

Uverejnený

on

Ako v tomto mori zliav nenaletieť nevýhodným ponukám a nekúpiť mnohokrát nepotrebné produkty za akože zľavové ceny? Určite to poznáš aj ty. Hneď ako uvidíš napríklad zľavu na mobil, tak sa v duchu pýtaš sám seba, či ho náhodou nepotrebuješ. Však mám plne funkčný mobil, ktorý funguje a plne mi vyhovuje, ale aj tak máš silne nutkanie si ho kúpiť, pretože je v zľave a hlavne ak je tá zľava 50 a viac percent.

A už pár dní po kúpe si nespomenieš na žiadny pádny dôvod kúpy a utešuje ťa len jediná vec a to, že si kúpil mobil s mega zľavou. Avšak po prezretí aj v iných obchodoch zistíš, že si ho v podstate kúpil ešte drahšie a že si podľahol chvíľkovému pokušeniu a obchodnému marketingu predajcov.  Tu sú naše 3 rady, ktoré ti môžu napomôcť nepodľahnúť výpredajovému ošiaľu:

1. Potrebujem novú vec, keď mam ešte starú v dobrom stave?

Prvá a najdôležitejšia vec pri kúpe tovaru vo výpredaji by mala byť opodstatnená potreba. Potrebujem nový telefón? Potrebujem nový televízor? Potrebujem desiate nové topánky? Ak vám ešte staré veci slúžia, nekupujte si ďalšie. Nielen, že ušetríte peniaze, ale hlavne šetríte aj prírodne zdroje.

2. Potrebujem vôbec danú vec?

Určite sa vám už stalo, že ste si kúpili nejakú vec, ktorú ste použili maximálne raz a odvtedy vám sedí v skrini. Radosť takejto veci pominie väčšinou hneď po prvom použití a vám sa zbytočne do inventára dostane ďalší lapač prachu.

3. Je to vážne najlepšia ponuka?

Akcie su často veľmi klamlivé, tovar sa len tvári, že je v akcii, pritom mu len pridali označenie s vymyslenou zľavou. Možno vás toto odradí od kúpy a ušetríte tak peniaze a možno si neskôr uvedomíte, že danú vec vôbec nepotrebujete.

Či už si pred každým výhodným nákupom vo výpredaji položíš naše otázky alebo nie, mal by si pozerať hlavne na budúcnosť a keď už sa uchýliš ku kúpe,  preferuj výrobky z recyklovateľných materiálov a z obnoviteľných zdrojov.

Samozrejme, ak predchádzajúce veci už nechceš používať, daj si aspoň malú námahu s predajom, darovaním, prípadne uložením na ten správny zberný dvor. Aj takýmto malým krokom môžeš prispieť k ochrane nášho životného prostredia a jeho zachovaniu pre ďalšie generácie.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články