fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Ako v tomto mori zliav nenaletieť nevýhodným ponukám a nekúpiť mnohokrát nepotrebné produkty za akože zľavové ceny? Určite to poznáš aj ty. Hneď ako uvidíš napríklad zľavu na mobil, tak sa v duchu pýtaš sám seba, či ho náhodou nepotrebuješ. Však mám plne funkčný mobil, ktorý funguje a plne mi vyhovuje, ale aj tak máš silne nutkanie si ho kúpiť, pretože je v zľave a hlavne ak je tá zľava 50 a viac percent.

A už pár dní po kúpe si nespomenieš na žiadny pádny dôvod kúpy a utešuje ťa len jediná vec a to, že si kúpil mobil s mega zľavou. Avšak po prezretí aj v iných obchodoch zistíš, že si ho v podstate kúpil ešte drahšie a že si podľahol chvíľkovému pokušeniu a obchodnému marketingu predajcov.  Tu sú naše 3 rady, ktoré ti môžu napomôcť nepodľahnúť výpredajovému ošiaľu:

1. Potrebujem novú vec, keď mam ešte starú v dobrom stave?

Prvá a najdôležitejšia vec pri kúpe tovaru vo výpredaji by mala byť opodstatnená potreba. Potrebujem nový telefón? Potrebujem nový televízor? Potrebujem desiate nové topánky? Ak vám ešte staré veci slúžia, nekupujte si ďalšie. Nielen, že ušetríte peniaze, ale hlavne šetríte aj prírodne zdroje.

2. Potrebujem vôbec danú vec?

Určite sa vám už stalo, že ste si kúpili nejakú vec, ktorú ste použili maximálne raz a odvtedy vám sedí v skrini. Radosť takejto veci pominie väčšinou hneď po prvom použití a vám sa zbytočne do inventára dostane ďalší lapač prachu.

3. Je to vážne najlepšia ponuka?

Akcie su často veľmi klamlivé, tovar sa len tvári, že je v akcii, pritom mu len pridali označenie s vymyslenou zľavou. Možno vás toto odradí od kúpy a ušetríte tak peniaze a možno si neskôr uvedomíte, že danú vec vôbec nepotrebujete.

Či už si pred každým výhodným nákupom vo výpredaji položíš naše otázky alebo nie, mal by si pozerať hlavne na budúcnosť a keď už sa uchýliš ku kúpe,  preferuj výrobky z recyklovateľných materiálov a z obnoviteľných zdrojov.

Samozrejme, ak predchádzajúce veci už nechceš používať, daj si aspoň malú námahu s predajom, darovaním, prípadne uložením na ten správny zberný dvor. Aj takýmto malým krokom môžeš prispieť k ochrane nášho životného prostredia a jeho zachovaniu pre ďalšie generácie.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články