fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

V módnom priemysle prichádza denne k veľkému znečisťovaniu prostredia v dôsledku farbení a využívaní chemikálií vo výrobe.

„Udržateľná móda“  sa snaží zohľadniť všetky časti výroby odevu, pretože odevné koncerny si uvedomujú, aký dopad má výroba módy na životné prostredie. Výrobcovia oblečenia sa boria s niekoľkými problémami ako spotreba vody, nebezpečné chemikálie, s ktorými pracujú pracovníci a môžu sa dostávať aj do vodných zdrojov.

Ďalej neustále nakupovanie a produkcia nových odevov, jednoducho krátky životný cyklus oblečenia, aj produkcia prírodných vláken sa nezaobíde bez chemického postreku, čo škodí pracovníkom a zvieratám.

Snaha o udržateľnú módu je proces, ktorý ide veľmi pomaly, avšak aj my, bežní spotrebitelia, to môžeme ovplyvniť kúpou práve takýchto odevov a nekupovaním „rýchlej“ módy. Nesmieme zabudnúť na jeden dôležitý fakt – udržateľná móda možno nepatrí k tým najlacnejším, ale vydrží omnoho dlhšie ako oblečenie vytvorené bežným výrobným postupom.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ľudia, ktorí zachraňujú našu planétu

Chcete sa stať výnimočným? Naša planéta postupne prehráva boj s nenásytným nepriateľom, človekom. Tento boj by bol stratený, keby sa na stranu Zeme nezačali pripadať uvedomelý ľudia, hrdinovia svojej doby. Chceš sa aj ty pridať k odboju zeme?

Uverejnený

on

By

Mladík a filmár Nuseir Yassin (Nas) počas svojho výletu k mŕtvemu moru zistil, že more sa stráca. Človek by si pomyslel, že ľudia úplne zabíjajú prírodu! Ale nie všetci.

Sú medzi nami ľudia, ktorý prispievajú k záchrane našej planéty. V krajinách po celom svete sa spojili skupinky ľudí a vymysleli aktivity alebo spôsob ako veľmi jednoducho prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Nasovi trvalo 1000 dní pokiaľ natočil o nich krátke video. Ak sa chcete pridať do klubu týchto výnimočných ľudí a záleží vám na životnom prostredí, v ktorom žijete, stačí sa len poobzerať okolo seba a nápad možno príde aj sám. Pozrite si video a inšpirujte seba aj iných.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články