fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Starostlivosť o Zem je našou veľkou zodpovednosťou. Preto sme si pre vás pripravili 8 vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste pomohli zachrániť Zem.

  1. Venujte pozornosť tomu, ako používate vodu. Malé veci môžu časom urobiť veľký rozdiel. Zakaždým, keď vypnete vodu počas čistenia zubov, robíte niečo dobré. Alebo ak je možné, umyte si oblečenie v studenej vode.


  2. Nechajte svoje auto doma. Ak môžete ostať mimo cesty len dva dni v týždni, znížite emisie skleníkových plynov. Kombinujte svoje povinnosti – narazte na poštu, obchod s potravinami a na opravu obuvi na jednom mieste. Ušetrí vám to plyn a čas.
  3. Choďte pešo alebo jazdite na bicykli do práce, do školy a kdekoľvek. Môžete znížiť skleníkové plyny pri spaľovaní niektorých kalórií a zlepšiť tak aj vaše zdravie. Ak nemôžete chodiť ani na bicykli, použite hromadnú dopravu.


  4. Môžete pomôcť znížiť znečistenie len tým, že fľaša od coly môže byť v inom kontajneri. Ak sa pokúšate vybrať medzi dvomi produktmi, vyberajte ten s najmenším obalom.
  5. Premýšľajte o tom, koľko odpadov robíte za rok. Zníženie množstva prírodného odpadu, ktorý produkujete za rok, znamená, že zaberiete na skládkach menej priestoru. Okrem toho kompost vytvára veľké prírodné hnojivo, ktoré môžete využiť vo vašich záhradách.
  6. Zmeňte žiarovky. Kompaktné žiarovky sú 10 krát dlhšie ako štandardná žiarovka, a spotrebujú aspoň o dve tretiny menej energie. 


  7. Urobte svoj domov energeticky úspornejším (a ušetrite peniaze). Vyčistite vzduchové filtre, aby váš systém nemusel pracovať nadčas. Keď idete do postele, zmeňte nastavenie termostatu – počas spánku vám nebude chýbať o trochu vyššia teplota v izbe.
  8. Vypnite svetlá, keď nie ste v miestnosti a odpojte spotrebiče, keď ich nepoužívate. Zaberie to len malú chvíľku, aby sme trochu pomohli planéte.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články