fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Starostlivosť o Zem je našou veľkou zodpovednosťou. Preto sme si pre vás pripravili 8 vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste pomohli zachrániť Zem.

 1. Venujte pozornosť tomu, ako používate vodu. Malé veci môžu časom urobiť veľký rozdiel. Zakaždým, keď vypnete vodu počas čistenia zubov, robíte niečo dobré. Alebo ak je možné, umyte si oblečenie v studenej vode.


 2. Nechajte svoje auto doma. Ak môžete ostať mimo cesty len dva dni v týždni, znížite emisie skleníkových plynov. Kombinujte svoje povinnosti – narazte na poštu, obchod s potravinami a na opravu obuvi na jednom mieste. Ušetrí vám to plyn a čas.
 3. Choďte pešo alebo jazdite na bicykli do práce, do školy a kdekoľvek. Môžete znížiť skleníkové plyny pri spaľovaní niektorých kalórií a zlepšiť tak aj vaše zdravie. Ak nemôžete chodiť ani na bicykli, použite hromadnú dopravu.


 4. Môžete pomôcť znížiť znečistenie len tým, že fľaša od coly môže byť v inom kontajneri. Ak sa pokúšate vybrať medzi dvomi produktmi, vyberajte ten s najmenším obalom.
 5. Premýšľajte o tom, koľko odpadov robíte za rok. Zníženie množstva prírodného odpadu, ktorý produkujete za rok, znamená, že zaberiete na skládkach menej priestoru. Okrem toho kompost vytvára veľké prírodné hnojivo, ktoré môžete využiť vo vašich záhradách.
 6. Zmeňte žiarovky. Kompaktné žiarovky sú 10 krát dlhšie ako štandardná žiarovka, a spotrebujú aspoň o dve tretiny menej energie. 


 7. Urobte svoj domov energeticky úspornejším (a ušetrite peniaze). Vyčistite vzduchové filtre, aby váš systém nemusel pracovať nadčas. Keď idete do postele, zmeňte nastavenie termostatu – počas spánku vám nebude chýbať o trochu vyššia teplota v izbe.
 8. Vypnite svetlá, keď nie ste v miestnosti a odpojte spotrebiče, keď ich nepoužívate. Zaberie to len malú chvíľku, aby sme trochu pomohli planéte.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

 • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

 • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

 • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

 • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

 • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

 • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

 • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

 • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

 • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

 • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články