V dnešnej dobe má človek, ktorému záleží na svojom zdraví, skutočne široký výber potravín na konzumáciu. Môže si vybrať podľa chuti, farby, regiónu, ceny potraviny, ktoré mu chutia. Sú však všetky tieto potraviny skutočne zdravé? Prečítali ste si niekedy, z čoho je zložená potravina, ktorú si chcete kúpiť, prípadne odkiaľ ju k nám priviezli a mala by byť zdravá?
My, Slováci, sa veľmi často radi sťažujeme na všetko, príčiny chorôb vidíme mnohokrát v genetike, prostredí, ale neuvedomujeme si, že naše telá zanášame jedmi niekoľko rokov sami, a keď sa to viditeľne prejaví na našom zdraví, čudujeme sa.
Zvýšme svoju stravovaciu inteligenciu, zaujímajme sa o to, čo na tom našom tanieri skutočne je, pretože len to nám zaručí zdravie. Zvlášť v tejto dobe to berieme ako nutnosť, nie možnosť, keď sa do stravovania dostávajú rôzne niekoľkokrát striekané potraviny, potraviny plné konzervačných látok a umelých doplnkov, a zároveň to, ako a kde sa daná potravina vyrába sa nepriamo odráža aj na životnom prostredí, našej planéte, takže vyberajme si skutočne kvalitné potraviny, zaujímajme sa o ich pôvod. Ako vieme, že potravina je skutočne zdravá a bio? Keď si ju vypestujeme sami, preto zaujímajme sa o to, čo jeme!
Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:
Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.
Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.
Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.
Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.
Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí