fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Dávate si predsavzatia? Je to správne alebo nie? Čo to o nás hovorí?

A je to tu, prichádza koniec roka a s ním naše bilancovanie toho, čo sme počas roka zažili, či už dobrého alebo zlého. Klasicky dospejeme do štádia, že si dáme predsavzatia, aby sme nezopakovali či už tie isté chyby, alebo dúfame, že sa posunieme ďalej, uskutočníme konečne naše tajné sny a túžby, ako prestať fajčiť, schudnúť, starať sa o svoje okolie,  venovať sa viac rodine nie práci a podobne.

Ale prečo si ich potom dávame, keď ich mnohokrát nesplníme? Ide iba o jednorázovú naivnú záležitosť spojenú s koncom roka? Alebo je to len „módny trend“? Alebo to skutočne myslíme vážne?

Predsavzatia sú jednoducho o nádeji, že napriek všetkému sa dokážeme postaviť prekážkam, svojím nedokonalostiam a chybám, ktoré sme počas roka urobili, a s ktorými chceme niečo robiť. Jednoducho chceme na sebe zapracovať a zmeniť naše nedokonalosti a už nerobiť tie isté chyby. Už len to, že si to uvedomujeme, je prvý krok do nového roka. 

Dávať si predsavzatia nie je naivné, je to náš ďalší malý krôčik do ďalšieho životného obdobia.

Ak ťa zaujíma, ako na predsavzatia, prečítaj si článok: Ako na novoročné predsavzatia, aby sme neboli frustrovaní?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články